Scorende Frimpong is met Bayer Leverkusen op weg naar landstitel
KEULEN (ANP) - Jeremie Frimpong heeft de landstitel voor het grijpen met Bayer Leverkusen. De 23-jarige Amsterdammer droeg met een treffer bij aan een uitzege op 1. FC Köln (0-2). De koploper profiteerde zo van het gelijkspel van Bayern München bij SC Freiburg (2-2). Leverkusen heeft nu een voorsprong van 10 punten op de recordkampioen van Duitsland.
Het lijkt er steeds meer op dat de Bundesliga dit seizoen voor het eerst sinds 2012 een andere kampioen krijgt dan Bayern München. Want Bayer Leverkusen is op weg naar de grootste prijs uit de clubhistorie. De club veroverde in 1988 de UEFA Cup en won in 1993 de Duitse beker.
Frimpong maakte in de 37e minuut de openingstreffer voor de lijstaanvoerder die dit seizoen nog ongeslagen is in de Bundesliga. Hij werd in de rust met een gele kaart op zak gewisseld. Álex Grimaldo maakte het tweede doelpunt voor Bayer Leverkusen, dat vanaf de dertiende minuut met een man meer speelde. Jan Thielmann werd al vroeg in het duel na een zware overtreding van het veld gestuurd.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.
5 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.
5 uur geledenBILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
6 uur geledenGLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
9 uur geleden