Scorende De Jong draagt als invaller bij aan ruime zege Barcelona
PALMA DE MALLORCA (ANP) - FC Barcelona heeft zijn eerste overwinning in vier competitiewedstrijden geboekt. De koploper van de Spaanse competitie won na een moeizame eerste helft met 5-1 bij Real Mallorca. Invaller Frenkie de Jong was goed voor een treffer en een assist.
De Jong kreeg voor de aftrap gezelschap op de bank van Robert Lewandowski. De Poolse spits zag dat zijn vervanger in de aanval, Ferran Torres, in de twaalfde minuut de score opende. De Spanjaard profiteerde van geknoei in de verdediging van Mallorca en schoot via de keeper raak, 0-1. Vlak voor rust bracht Vedat Muriqi de thuisploeg weer langszij.
Raphinha benutte na rust een strafschop voor de 2-1, waarna de Braziliaan in de 74e minuut ook de derde treffer van de bezoekers maakte. De Jong, die twee minuten voor de 3-1 was ingevallen, schoot even later een rebound binnen voor de 4-1. Op aangeven van de Nederlander zette Pau Víctor de eindstand op het bord.
Barcelona komt door de zege op 37 punten, 4 punten meer dan Real Madrid. De nummer 2 van de ranglijst heeft echter twee wedstrijden minder gespeeld.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Thijs Kraaijeveld definitief naar de selectie van het eerste elftal gehaald. De 18-jarige verdediger trainde al vaak mee met de ploeg van trainer Robin van Persie.
50 minuten geledenTURIJN (ANP) - Perr Schuurs heeft per direct afscheid genomen van Torino. Dat meldt de nummer 13 van de Serie A op de eigen website.
53 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie veroordeelt de bedreigingen aan het adres van directeur Dennis te Kloese van Feyenoord. "Ik vind het respectloos tegenover Dennis", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zondag met FC Utrecht.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Bram Nuytinck (35) keert terug in de selectie van NEC voor de Eredivisiewedstrijd tegen Heracles Almelo van zaterdag. De ervaren centrale verdediger scheurde zijn kruisband in april vorig jaar en is nu voldoende hersteld.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax kan zondag in de Eredivisiewedstrijd tegen AZ hoogstwaarschijnlijk nog niet beschikken over de nieuwste aanwinsten Maher Carrizo, Oleksandr Zintsjenko en Maarten Paes. "Zij zijn op dit moment alle drie nog niet speelgerechtigd", zei Ajax-trainer Fred Grim vrijdag op een persconferentie.
8 uur geledenBERGAMO (ANP) - Atalanta heeft Juventus uit de Coppa Italia gewerkt. De ploeg uit Bergamo won met 3-0 van de club uit Turijn, recordhouder met vijftien zeges in het Italiaanse bekertoernooi. Bij Atalanta speelde Marten de Roon de hele wedstrijd mee, Teun Koopmeiners viel een kwartier voor tijd in bij Juventus.
18 uur geledenSEVILLA (ANP) - Atlético Madrid heeft met een riante overwinning van 5-0 op Real Betis de kwartfinales bereikt van het Spaanse bekertoernooi (Copa del Rey). De ploeg van coach Diego Simeone voegde zich bij FC Barcelona, Athletic Bilbao en Real Sociedad.
18 uur geleden