Scorende De Jong draagt als invaller bij aan ruime zege Barcelona
PALMA DE MALLORCA (ANP) - FC Barcelona heeft zijn eerste overwinning in vier competitiewedstrijden geboekt. De koploper van de Spaanse competitie won na een moeizame eerste helft met 5-1 bij Real Mallorca. Invaller Frenkie de Jong was goed voor een treffer en een assist.
De Jong kreeg voor de aftrap gezelschap op de bank van Robert Lewandowski. De Poolse spits zag dat zijn vervanger in de aanval, Ferran Torres, in de twaalfde minuut de score opende. De Spanjaard profiteerde van geknoei in de verdediging van Mallorca en schoot via de keeper raak, 0-1. Vlak voor rust bracht Vedat Muriqi de thuisploeg weer langszij.
Raphinha benutte na rust een strafschop voor de 2-1, waarna de Braziliaan in de 74e minuut ook de derde treffer van de bezoekers maakte. De Jong, die twee minuten voor de 3-1 was ingevallen, schoot even later een rebound binnen voor de 4-1. Op aangeven van de Nederlander zette Pau Víctor de eindstand op het bord.
Barcelona komt door de zege op 37 punten, 4 punten meer dan Real Madrid. De nummer 2 van de ranglijst heeft echter twee wedstrijden minder gespeeld.
Meer uit Voetbal
WOLFSBURG (ANP) - Ella Peddemors en Lineth Beerensteyn hebben de voetbalsters van VfL Wolfsburg aan een thuiszege op Manchester United (5-2) in de Champions League geholpen. De Nederlandse internationals maakten vier van de vijf doelpunten voor hun ploeg.
6 uur geledenLISSABON (ANP) - Dodi Lukebakio mist dinsdag de uitwedstrijd van Benfica tegen Ajax in de Champions League. De aanvallende middenvelder heeft woensdag een breuk in zijn linkerenkel opgelopen tijdens de kwalificatiewedstrijd van België tegen Liechtenstein (7-0) voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
6 uur geledenRABAT (ANP) - Achraf Hakimi is verkozen tot Afrikaans voetballer van het jaar. De 27-jarige rechtsback won dit seizoen de Champions League en Franse titel en beker met Paris Saint-Germain. Hij plaatste zich met Marokko voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
8 uur geledenZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is op 5 december een van de twaalf groepshoofden tijdens de loting voor het WK voetbal van volgend jaar zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit de wereldranglijst die wereldvoetbalbond FIFA heeft vrijgegeven.
12 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund-aanvaller Karim Adeyemi heeft op sociale media zijn excuses aangeboden aan zijn club en de Duitse nationale selectie. Bondscoach Julian Nagelsmann had Adeyemi voor de afgelopen interlandperiode wel geselecteerd, maar hield hem buiten de ploeg nadat naar buiten was gekomen dat een rechter de vleugelspeler een boete van 450.000 euro heeft opgelegd voor verboden wapenbezit.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid-trainer Xabi Alonso mist voorlopig zijn verdediger Eder Militão. De 27-jarige Braziliaan viel dinsdag in een oefeninterland van zijn land tegen Tunesië uit. Real Madrid bevestigde woensdag dat het gaat om een spierblessure in het rechterbovenbeen.
13 uur geledenKINGSTON (ANP) - Steve McClaren is opgestapt als bondscoach van Jamaica. De Engelse coach slaagde er niet in met Jamaica rechtstreekse plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada af te dwingen.
16 uur geleden