Scorende Bergwijn voelt zich eindelijk weer vrij in zijn hoofd
AMSTERDAM (ANP) - Steven Bergwijn leidde Ajax met drie doelpunten tegen Almere City (3-0) naar de vijfde eindklassering in de Eredivisie. "Ik voelde me vrij in mijn hoofd", zei de aanvoerder. "Dat is dit seizoen inderdaad wel eens anders geweest. Dat moet natuurlijk wel. Maar we zijn allemaal mensen. Als het niet loopt dan ga je soms niet voor de actie maar speel je meer op safe. Je speelt dan minder op gevoel of met het verstand op nul."
De 26-jarige Bergwijn beleefde een moeizaam seizoen. Hij stond ruim drie maanden aan de kant met blessures en werd ook nog vader. "Het was een lastige bevalling", vertelde hij na de zege op Almere. "Na het trainen ging het snel weer naar het ziekenhuis. Nu gaat alles goed en slaap ik veel beter. Ik was dit seizoen te vaak niet helemaal fit. Dat maakte alles nog frustrerender."
Bergwijn herhaalde dat hij geen concrete plannen heeft om Ajax aan het einde van het seizoen te verlaten. "Ik ben gelukkig bij Ajax en in Amsterdam", zei hij. "Ik heb ook verschillende gesprekken gevoerd met de clubleiding. Ik denk dat het belangrijk is dat er mensen komen met het DNA van Ajax. De voorbereiding op het nieuwe seizoen begint over zes of zeven weken. Ik ga ervan uit dat er binnen twee weken nieuws komt over een nieuwe trainer. Dat zijn belangrijke zaken voor me."
Bergwijn heeft recent ook gesproken met bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal. "Ik ga daar weinig over zeggen", zei hij. "Maar een EK spelen is en blijft een droom voor me. Ik hoop dat hij me meeneemt, maar er zijn meer goede voetballers. Wel denk ik dat een fitte Bergwijn in vorm op het EK hoort. Ik ben er onlangs zeven of acht weken uit geweest. Maar het is zeker mogelijk om voor het EK weer helemaal fit te zijn."
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Thiago Silva wordt ploeggenoot van Pablo Rosario en Luuk de Jong bij FC Porto. De 41-jarige verdediger is een contract tot aan het einde van het seizoen overeengekomen, zo meldt de koploper van Portugal.
1 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De Afrika Cup wordt in de toekomst elke vier jaar gespeeld, in plaats van elke twee jaar. Dat maakte de Afrikaanse voetbalbond een dag voor de start van het toernooi bekend.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente ziet de uitwedstrijd van zondag tegen Feyenoord met vertrouwen tegemoet. "We hebben de afgelopen wedstrijden steeds meer een FC Twente gezien dat speelt zoals we willen spelen. Dat willen we zondag bevestigen. Ons spel kan in bepaalde fases beter, maar de laatste duels geven ons vertrouwen. Feyenoord - FC Twente is een wedstrijd om naar uit te kijken", zegt hij op de website van FC Twente.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona-spits Robert Lewandowski is hersteld van zijn hamstringblessure en keert terug in de selectie van de Spaanse kampioen. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick op een persconferentie, een dag voor de ontmoeting met Villarreal in de Spaanse competitie. Lewandowski (37) miste de laatste twee wedstrijden vanwege hamstringklachten.
4 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - Achraf Hakimi is op tijd hersteld van zijn enkelblessure om te spelen in de Afrika Cup. Dat zei de 27-jarige verdediger op een persconferentie voorafgaand aan het toernooi.
4 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
20 uur geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
20 uur geleden