Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scorende Bergwijn voelt zich eindelijk weer vrij in zijn hoofd

Scorende Bergwijn voelt zich eindelijk weer vrij in zijn hoofd

AMSTERDAM (ANP) - Steven Bergwijn leidde Ajax met drie doelpunten tegen Almere City (3-0) naar de vijfde eindklassering in de Eredivisie. "Ik voelde me vrij in mijn hoofd", zei de aanvoerder. "Dat is dit seizoen inderdaad wel eens anders geweest. Dat moet natuurlijk wel. Maar we zijn allemaal mensen. Als het niet loopt dan ga je soms niet voor de actie maar speel je meer op safe. Je speelt dan minder op gevoel of met het verstand op nul."

De 26-jarige Bergwijn beleefde een moeizaam seizoen. Hij stond ruim drie maanden aan de kant met blessures en werd ook nog vader. "Het was een lastige bevalling", vertelde hij na de zege op Almere. "Na het trainen ging het snel weer naar het ziekenhuis. Nu gaat alles goed en slaap ik veel beter. Ik was dit seizoen te vaak niet helemaal fit. Dat maakte alles nog frustrerender."

Bergwijn herhaalde dat hij geen concrete plannen heeft om Ajax aan het einde van het seizoen te verlaten. "Ik ben gelukkig bij Ajax en in Amsterdam", zei hij. "Ik heb ook verschillende gesprekken gevoerd met de clubleiding. Ik denk dat het belangrijk is dat er mensen komen met het DNA van Ajax. De voorbereiding op het nieuwe seizoen begint over zes of zeven weken. Ik ga ervan uit dat er binnen twee weken nieuws komt over een nieuwe trainer. Dat zijn belangrijke zaken voor me."

Bergwijn heeft recent ook gesproken met bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal. "Ik ga daar weinig over zeggen", zei hij. "Maar een EK spelen is en blijft een droom voor me. Ik hoop dat hij me meeneemt, maar er zijn meer goede voetballers. Wel denk ik dat een fitte Bergwijn in vorm op het EK hoort. Ik ben er onlangs zeven of acht weken uit geweest. Maar het is zeker mogelijk om voor het EK weer helemaal fit te zijn."

Meer uit Voetbal

FIFA wil prijzengeld voor WK 2026 verder verhogen

ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.

4 minuten geleden
Koploper Internazionale verspeelt punten in titelstrijd Serie A

TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.

2 uur geleden
Voetbalsters PSV steviger aan kop na zege in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.

4 uur geleden
Voetbalsters Arsenal verslaan Olympique Lyon in Champions League

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.

4 uur geleden
Vitesse stelt 'oude bekende' De Wit aan als algemeen directeur

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.

4 uur geleden
Chelsea bereikt finale FA Cup en houdt kans op een prijs levend

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.

4 uur geleden
Fans Heracles gooien vuurwerk op veld, duel met Volendam gestaakt

ALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.

6 uur geleden