Scorende Bergwijn voelt zich eindelijk weer vrij in zijn hoofd
AMSTERDAM (ANP) - Steven Bergwijn leidde Ajax met drie doelpunten tegen Almere City (3-0) naar de vijfde eindklassering in de Eredivisie. "Ik voelde me vrij in mijn hoofd", zei de aanvoerder. "Dat is dit seizoen inderdaad wel eens anders geweest. Dat moet natuurlijk wel. Maar we zijn allemaal mensen. Als het niet loopt dan ga je soms niet voor de actie maar speel je meer op safe. Je speelt dan minder op gevoel of met het verstand op nul."
De 26-jarige Bergwijn beleefde een moeizaam seizoen. Hij stond ruim drie maanden aan de kant met blessures en werd ook nog vader. "Het was een lastige bevalling", vertelde hij na de zege op Almere. "Na het trainen ging het snel weer naar het ziekenhuis. Nu gaat alles goed en slaap ik veel beter. Ik was dit seizoen te vaak niet helemaal fit. Dat maakte alles nog frustrerender."
Bergwijn herhaalde dat hij geen concrete plannen heeft om Ajax aan het einde van het seizoen te verlaten. "Ik ben gelukkig bij Ajax en in Amsterdam", zei hij. "Ik heb ook verschillende gesprekken gevoerd met de clubleiding. Ik denk dat het belangrijk is dat er mensen komen met het DNA van Ajax. De voorbereiding op het nieuwe seizoen begint over zes of zeven weken. Ik ga ervan uit dat er binnen twee weken nieuws komt over een nieuwe trainer. Dat zijn belangrijke zaken voor me."
Bergwijn heeft recent ook gesproken met bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal. "Ik ga daar weinig over zeggen", zei hij. "Maar een EK spelen is en blijft een droom voor me. Ik hoop dat hij me meeneemt, maar er zijn meer goede voetballers. Wel denk ik dat een fitte Bergwijn in vorm op het EK hoort. Ik ben er onlangs zeven of acht weken uit geweest. Maar het is zeker mogelijk om voor het EK weer helemaal fit te zijn."
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.
7 uur geledenGDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Braziliƫ.
8 uur geledenMADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
1 dag geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
1 dag geleden