Scolari voor vierde keer trainer Braziliaanse voetbalclub Grêmio
PORTO ALEGRE (ANP) - Trainer Luiz Felipe Scolari gaat voor de vierde keer aan de slag bij de Braziliaanse voetbalclub Grêmio. De 72-jarige Scolari, die als bondscoach met Brazilië in 2002 de wereldtitel pakte, ondertekende een contract tot eind volgend jaar bij de ploeg uit Porto Alegre. Scolari krijgt de opdracht mee om Grêmio te behoeden voor degradatie.
De tweevoudig landskampioen staat na acht wedstrijden onderaan in de Braziliaanse competitie met slechts 2 punten. Scolari werd in 1987 voor het eerst trainer van Grêmio. Tijdens zijn tweede periode, van 1993 tot 1996, werd de club kampioen en veroverde het ook de Copa Libertadores, de Zuid-Amerikaanse variant van de Champions League. In de strijd om de wereldbeker voor clubs legde de ploeg van Scolari het in Tokio na strafschoppen af tegen Ajax.
Na het winnen van het WK 2002 met Brazilië was Scolari ook bondscoach van Portugal en trainer van onder meer Chelsea. Op het WK van 2014 in eigen land fungeerde Scolari weer als bondscoach van de 'Seleção'. Na de historisch zware nederlaag in de halve finales tegen Duitsland (1-7) verloor Brazilië in de strijd om brons ook van Oranje (0-3). Scolari keerde daarna weer even terug bij Grêmio.
De afgelopen jaren werkte hij in China en bij de Braziliaanse clubs Palmeiras en Cruzeiro.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."
7 uur geledenBILBAO (ANP) - Athletic Club en Olympique Marseille zijn, net als PSV, in de laatste speelronde uit de top 24 van de Champions League gevallen. Dat betekent uitschakeling voor deze ploegen, die voorafgaand aan woensdagavond nog op een plek stonden die recht gaf op de tussenronde in februari.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Bodø/Glimt en Club Brugge hebben zich toch nog geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Beide ploegen stonden voorafgaand aan de laatste speelronde nog buiten de top 24 van de ranglijst. Bodø won bij Atlético Madrid met 2-1. Brugge won thuis met 3-0 van Olympique Marseille.
8 uur geledenEINDHOVEN/AMSTERDAM (ANP) - PSV heeft in de competitiefase van de Champions League circa 46 miljoen euro verdiend. Ajax heeft bijna 44 miljoen euro aan premies van de UEFA bij elkaar gespeeld.
8 uur geledenLISSABON (ANP) - Benfica heeft zich op spectaculaire wijze geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Een doelpunt van de doelman in de achtste minuut van de blessuretijd tegen Real Madrid betekende dat het doelsaldo van de Portugezen net goed genoeg was voor een plek in de top 24 van de ranglijst. Benfica won met 4-2 van de Madrilenen.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Vijf van de zes Engelse clubs gaan rechtstreeks door naar de achtste finales van de Champions League. Arsenal, dat woensdagavond met 3-2 won van Kairat Almaty uit Kazachstan, gaat als nummer 1 van de competitiefase naar de laatste zestien. Daarnaast eindigden Liverpool, Tottenham Hotspur, Chelsea en Manchester City bij de eerste acht clubs. Alleen Newcastle United is veroordeeld tot de tussenronde.
9 uur geleden