Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schwarz na skizege Adelboden nieuwe leider wereldbeker slalom

Schwarz na skizege Adelboden nieuwe leider wereldbeker slalom

ADELBODEN (ANP) - De Oostenrijkse skiër Marco Schwarz heeft de slalom in het Zwitserse Adelboden gewonnen en is de nieuwe leider in het wereldbekerklassement van deze alpinediscipline. Hij nam de eerste plek over van de Duitser Linus Strasser, die als tweede eindigde in Adelboden. De derde plek was voor de Brit Dave Ryding.

Schwarz profiteerde vooral van de slechte tweede manche van Clément Noël. De Fransman was de snelste in de eerste run, maar verknalde zijn tweede. Schwarz zette in de eerste heat de vierde tijd neer en de tiende in de tweede, maar met een totaaltijd van 1.52,69 was hij toch de beste van allemaal. Voor de Oostenrijker was het de derde WB-zege in zijn carrière.

De Zwitserse Lara Gut-Behrami schreef de super-G in het Oostenrijkse Sankt Anton op haar naam. Het was haar eerste WB-zege van deze winter en de 27e in haar carrière. Ze klokte 1.17,82 en was 0,16 seconde sneller dan de Italiaanse Marta Bassino. De Zwitserse Corinne Suter, die vorig seizoen de wereldbeker in deze snelheidsdiscipline veroverde, werd derde op 0,20. Gut nam door haar zege ook de leiding in de WB-stand op de super-G.

Meer uit Sport

Giro-winnaar Simon Yates stopt per direct als wielrenner

DEN BOSCH (ANP) - De Brit Simon Yates (33) stopt per direct als wielrenner. De winnaar van de afgelopen Giro d'Italia vindt het, na een succesvol jaar met ook een ritzege in de Tour de France, het goede moment om zijn carrière te beëindigen. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike, waar hij nog een jaar onder contract stond.

19 minuten geleden
Oud-wielrenner Dumoulin nieuwe koersdirecteur Amstel Gold Race

MAASTRICHT (ANP) - Tom Dumoulin is vanaf volgend jaar de nieuwe koersdirecteur van de Amstel Gold Race. De 35-jarige voormalig wielrenner wordt de opvolger van Leo van Vliet, die in april na dertig edities stopt.

3 uur geleden
Tennissers uitgeschakeld in United Cup na nederlaag tegen Polen

SYDNEY (ANP) - De Nederlandse tennissers zijn na een nederlaag tegen Polen uitgeschakeld in de groepsfase van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Tallon Griekspoor en Suzan Lamens verloren in het enkelspel van Hubert Hurkacz en Iga Swiatek, allebei in twee sets. In het gemengd dubbelspel waren Katarzyna Kawa en Jan Zielinski te sterk voor Demi Schuurs en David Pel.

5 uur geleden
Olympische vlam bereikt Bologna maand voor Spelen

BOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.

16 uur geleden
Klassementsleider Van den Brink wint derde etappe Dakar Rally

AL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.

21 uur geleden
Australian Open keert in 2026 recordbedrag aan prijzengeld uit

MELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.

1 dag geleden
Tennisster Williams verliest in voorbereiding op Australian Open

AUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.

1 dag geleden