Schwartzman en Alcaraz na twee zeges op één dag in finale Rio
RIO DE JANEIRO (ANP) - De finale van het ATP-toernooi in Rio de Janeiro gaat tussen Diego Schwartzman en Carlos Alcaraz. De Argentijnse tennisser versloeg in de halve finales zijn landgenoot Francisco Cerundolo in twee sets: 7-6 (4) 6-3. De 18-jarige Spanjaard Alcaraz klopte Fabio Fognini uit Italië met 6-2 7-5.
Het toernooi in Rio had de afgelopen dagen last van het slechte weer. Schwartzman en Alcaraz moesten daarom zaterdag twee keer in actie komen; eerst in de kwartfinales en later in de halve finales. Alcaraz verraste in de kwartfinale de als eerste geplaatste Italiaan Matteo Berrettini, de nummer 6 van de wereld, in drie sets: 6-2 2-6 6-2. Hij bereikte daarna met een zege op Fognini zijn tweede ATP-finale. Het Spaanse toptalent won vorig jaar het toernooi van Umag. "Ik heb mezelf verrast", zei Alcaraz. "Het is heel moeilijk om één partij te winnen; twee op één dag is helemaal moeilijk."
Schwartzman stond zaterdag zo'n 5,5 uur op de baan. Hij rekende eerst af met de Spanjaard Pablo Andujar (7-6 (3) 4-6 6-4) en daarna met Cerundolo. De 29-jarige Schwartzman, nummer 14 van de wereld, bereikte vorige week ook de finale in Buenos Aires. De nummer 14 van de wereld moest het daarin afleggen tegen Casper Ruud uit Noorwegen.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
17 uur geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
18 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
1 dag geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
1 dag geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
2 dagen geleden