
Schuurs zou zonder prijzengeld nog aan Wimbledon deelnemen
PARIJS (ANP) - Demi Schuurs zou volgende maand zelfs nog aan Wimbledon deelnemen als er geen prijzengeld wordt toegekend. De beste dubbelspeelster van Nederland, deze week actief op Roland Garros, denkt er niet aan om het prestigieuze grastoernooi over te slaan nu de WTA en ATP hebben besloten geen punten toe te kennen.
"Al geven ze geen geld, dan nog speel ik Wimbledon. Want Wimbledon blijft Wimbledon en als je puur kijkt naar het tennis dan is het toernooi wel het meest speciaal en uniek. Eigenlijk heb ik me er ook al op voorbereid. De hotelkamers zijn al geboekt, bij wijze van spreken", aldus Schuurs.
De tennisbonden besloten onlangs om op het grandslamtoernooi in Londen geen punten toe te kennen omdat Wimbledon spelers uit Rusland en Belarus niet welkom heet.
Gedevalueerde toernooien
Er wordt gevreesd voor gedevalueerde toernooien tijdens het grasseizoen, maar Schuurs ziet geen reden om haar planning om te gooien. "Voor mij maakt het niet uit: al win ik Roland Garros dan nog speel ik Rosmalen. Spelen in eigen land geeft mij hetzelfde gevoel als spelen in de Billie Jean King Cup of op de Olympische Spelen."
Het grasseizoen begint een dag na de finale van Roland Garros, onder meer op het Brabantse Autotron. Wimbledon start op maandag 27 juni.
Krawczyk
Vier jaar geleden pakte Schuurs de titel in Rosmalen, aan de zijde van de Belgische Elise Mertens. Dit jaar treedt ze aan met de Amerikaanse Desirae Krawczyk, met wie ze sinds enkele weken een vast koppel vormt. Ze wonnen dit seizoen het toernooi van Stuttgart en haalden de finale in Madrid.
De 28-jarige Schuurs was het seizoen nog begonnen met Chan Hao-Ching uit Taiwan, maar die samenwerking bleek niet succesvol. "Er is helemaal niks gebeurd, maar we waren allebei vrij rustig. En zij hield niet zo van trainen en daar had ik best wel moeite mee. Dan wilde ik langer op een toernooi blijven om te trainen en dan zegde ze af omdat ze toch wilde rusten. Dat begon te irriteren."
Moeilijk begin
Na een moeilijk begin van het jaar en het missen van de Australian Open door een operatie is Schuurs naar eigen zeggen weer "back on track". "In het begin ging het niet goed met Krawczyk, maar we merkten wel dat er iets in zat, dat er potentie was. In de trainingen wonnen we 85 procent van de oefenwedstrijden", aldus de specialiste.
"Op de toernooien werden we een paar keer vroeg uitgeschakeld, totdat de Billie Jean King Cup tussendoor kwam. Toen waren we niet bij elkaar, maar hebben we toch contact gehad over hoe we individueel beter konden worden. Daarna is het gaan lopen."
Schuurs en Krawczyk zijn op Roland Garros als vijfde geplaatst.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor komt niet meer in actie op Wimbledon. De 28-jarige Nederlander meldt zich af voor het dubbelspel, waarin hij samen met Botic van de Zandschulp zou spelen. Dat zei Griekspoor na zijn verloren partij in het enkelspel tegen de Amerikaan Jenson Brooksby.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft de goede lijn na zijn toernooiwinst op Mallorca niet weten door te trekken op Wimbledon. Twee dagen na de gewonnen finale op het Spaanse eiland ging de nummer 1 van Nederland in de eerste ronde van het grandslamtoernooi met 2-6 5-7 3-6 onderuit tegen de Amerikaan Jenson Brooksby.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Titelverdediger Carlos Alcaraz heeft zijn ongeslagen reeks op Wimbledon met veel moeite voortgezet in 2025. De tweevoudig kampioen uit Spanje was in de eerste ronde na een zware partij op een zeer warm Centre Court met 7-5 6-7 (5) 7-5 2-6 6-1 net te sterk voor de Italiaanse routinier Fabio Fognini.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Deense tennisser Holger Rune is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tweede ronde op Wimbledon. De mondiale nummer 8 verloor na een 2-0-voorsprong in vijf sets van de Chileense qualifier Nicolás Jarry: 6-4 6-4 5-7 3-6 4-6.
6 uur geledenWATERLOO (ANP) - Lidl-Trek aast met sprinter Jonathan Milan op de eerste gele trui in de Tour de France zaterdag in Lille. De Amerikaanse ploeg heeft verder de Deen Mattias Skjelmose mee voor het algemeen klassement.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Aryna Sabalenka heeft zonder grote problemen haar eerste partij op Wimbledon doorstaan. De als eerste geplaatste tennisster versloeg de Canadese qualifier Carson Branstine in twee sets: 6-1 7-5.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens mag dinsdag al vroeg de baan op voor haar debuut op Wimbledon. De nummer 1 van Nederland vormt samen met haar Amerikaanse tegenstandster Iva Jovic om 11.00 uur (lokale tijd) de eerste partij op baan 7.
8 uur geleden