Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schuurs zou zonder prijzengeld nog aan Wimbledon deelnemen

Schuurs zou zonder prijzengeld nog aan Wimbledon deelnemen

PARIJS (ANP) - Demi Schuurs zou volgende maand zelfs nog aan Wimbledon deelnemen als er geen prijzengeld wordt toegekend. De beste dubbelspeelster van Nederland, deze week actief op Roland Garros, denkt er niet aan om het prestigieuze grastoernooi over te slaan nu de WTA en ATP hebben besloten geen punten toe te kennen.

"Al geven ze geen geld, dan nog speel ik Wimbledon. Want Wimbledon blijft Wimbledon en als je puur kijkt naar het tennis dan is het toernooi wel het meest speciaal en uniek. Eigenlijk heb ik me er ook al op voorbereid. De hotelkamers zijn al geboekt, bij wijze van spreken", aldus Schuurs.

De tennisbonden besloten onlangs om op het grandslamtoernooi in Londen geen punten toe te kennen omdat Wimbledon spelers uit Rusland en Belarus niet welkom heet.

Gedevalueerde toernooien

Er wordt gevreesd voor gedevalueerde toernooien tijdens het grasseizoen, maar Schuurs ziet geen reden om haar planning om te gooien. "Voor mij maakt het niet uit: al win ik Roland Garros dan nog speel ik Rosmalen. Spelen in eigen land geeft mij hetzelfde gevoel als spelen in de Billie Jean King Cup of op de Olympische Spelen."

Het grasseizoen begint een dag na de finale van Roland Garros, onder meer op het Brabantse Autotron. Wimbledon start op maandag 27 juni.

Krawczyk

Vier jaar geleden pakte Schuurs de titel in Rosmalen, aan de zijde van de Belgische Elise Mertens. Dit jaar treedt ze aan met de Amerikaanse Desirae Krawczyk, met wie ze sinds enkele weken een vast koppel vormt. Ze wonnen dit seizoen het toernooi van Stuttgart en haalden de finale in Madrid.

De 28-jarige Schuurs was het seizoen nog begonnen met Chan Hao-Ching uit Taiwan, maar die samenwerking bleek niet succesvol. "Er is helemaal niks gebeurd, maar we waren allebei vrij rustig. En zij hield niet zo van trainen en daar had ik best wel moeite mee. Dan wilde ik langer op een toernooi blijven om te trainen en dan zegde ze af omdat ze toch wilde rusten. Dat begon te irriteren."

Moeilijk begin

Na een moeilijk begin van het jaar en het missen van de Australian Open door een operatie is Schuurs naar eigen zeggen weer "back on track". "In het begin ging het niet goed met Krawczyk, maar we merkten wel dat er iets in zat, dat er potentie was. In de trainingen wonnen we 85 procent van de oefenwedstrijden", aldus de specialiste.

"Op de toernooien werden we een paar keer vroeg uitgeschakeld, totdat de Billie Jean King Cup tussendoor kwam. Toen waren we niet bij elkaar, maar hebben we toch contact gehad over hoe we individueel beter konden worden. Daarna is het gaan lopen."

Schuurs en Krawczyk zijn op Roland Garros als vijfde geplaatst.

Meer uit Sport

Dramatische uitvalbeurt Piastri vlak voor start GP Australië

MELBOURNE (ANP) - Oscar Piastri mist zijn thuisrace van de Formule 1 in Australië. De coureur van McLaren crashte op weg naar de startopstelling voor de eerste race van het seizoen op circuit Albert Park in Melbourne. Hij reed zijn auto in een van de bochten iets te hard over de kerbstones, spinde en kwam tegen de vangrails tot stilstand. De auto was dusdanig beschadigd dat starten niet meer mogelijk was.

32 minuten geleden
Honkballer Albies voelde het meteen: dit wordt een homerun

MIAMI (ANP) - Met een glimlach van oor tot oor paradeerde Ozzie Albies door de catacomben van het stadion van Miami Marlins. "Het moest gebeuren", lachte de speler van het Nederlands Koninkrijksteam. "En het is gelukt. Ik voelde het meteen. Die bal gaat het stadion uit."

7 uur geleden
Albies slaat honkballers met homerun naar zege op Nicaragua

MIAMI (ANP) - Ozzie Albies heeft de Nederlandse honkballers met een indrukwekkende homerun aan een zege op Nicaragua in de World Baseball Classic geholpen (4-3). Hij sloeg bij een achterstand van 3-1 zichzelf en twee ploeggenoten in de laatste inning binnen. De wedstrijd was meteen voorbij.

8 uur geleden
Sablikova nam in Thialf afscheid met haar 'mooiste race ooit'

HEERENVEEN (ANP) - Martina Sablikova heeft met de 3000 meter tijdens de WK allround in Heerenveen afscheid genomen als schaatsster. De 38-jarige Tsjechische, jarenlang concurrente van Nederlandse schaatssters als Ireen Wüst, Irene Schouten en Joy Beune, kreeg een staande ovatie van het publiek in Thialf. "Voorafgaand aan de 3000 meter was ongelofelijk. Ik had nooit gedacht dat ik zo veel emoties zou voelen", zei de Tsjechische, die de tranen al voelde opkomen toen ze een groot applaus kreeg toen ze werd voorgesteld.

10 uur geleden
Van de Bunt ziet Eitrem als favoriet voor titel WK allround

HEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatser Stijn van de Bunt ziet halverwege het WK allround Sander Eitrem als de grote favoriet voor de titel. De Noor reed met 6.01,61 op de 5000 meter het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken en staat na de eerste dag tweede achter Jordan Stolz. De Amerikaan had eerder een grote voorsprong gepakt met de zege op de 500 meter in 34,22.

10 uur geleden
Van de Bunt halverwege zesde op WK allround, Stolz leidt

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt is na de eerste dag van het WK allround opgeklommen naar de zesde plaats. De 21-jarige schaatser eindigde op de 5000 meter als tweede achter Sander Eitrem, die met 6.01,61 het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken reed en daarmee een groot deel van zijn achterstand op Jordan Stolz goedmaakte.

11 uur geleden
Pogacar soleert voor derde keer op rij naar zege Strade Bianche

SIENA (ANP) - Tadej Pogacar (27) heeft voor de vierde keer de Strade Bianche gewonnen. De Sloveense kopman van UAE Team Emirates was opnieuw een klasse apart in de Italiaanse wielerkoers van 203 kilometer met start en finish in Siena. De wereldkampioen kwam na een lange vlucht alleen over de streep met een voorsprong van een minuut op de Fransman Paul Seixas. De Mexicaan Isaac del Toro werd derde.

13 uur geleden