Schuurs wil seizoen goed afsluiten op bekritiseerde WTA Finals
CANCUN (ANP) - Tennisster Demi Schuurs hoopt haar seizoen met teleurstellend verlopen grand slams goed af te kunnen sluiten. De dubbelspecialiste doet al voor de vijfde keer mee aan de WTA Finals, het eindejaarstoernooi voor de acht beste koppels van het jaar. Nog voordat het toernooi in het Mexicaanse Cancun is begonnen, klinkt er al de nodige kritiek vanuit de speelsters.
"Het is wel een heel ander gevoel om voor de vijfde keer mee te doen dan bij mijn debuut", aldus Schuurs, die een koppel vormt met de Amerikaanse Desirae Krawczyk. "We stonden er al vroeg in het seizoen best goed voor en er moesten heel rare dingen gebeuren, wilden we plaatsing nog mislopen. Vorig jaar redden we het op 20 punten, maar nu ging het veel gemakkelijker."
De 30-jarige Schuurs staat op de negentiende plek op de wereldranglijst van dubbelspeelsters. Ze was ooit de mondiale nummer 7, maar omdat uitschieters op de grand slams in 2023 uitbleven is ze wat weggezakt. "De ranking schommelt wat, maar dat hoort erbij. Op de grand slams is het dit seizoen allemaal wat ongelukkig verlopen. Op de US Open moesten we ons terugtrekken wegens een blessure bij mijn partner en op Wimbledon was ik geblesseerd en moest ik noodgedwongen onderhands serveren. Het waren twee weggegooide toernooien."
WTA Finals
Ondanks de mindere resultaten op de vier grand slams plaatste Schuurs zich eenvoudig voor de WTA Finals. "We haalden bijvoorbeeld de finale in Montreal, waar precies dezelfde meiden aan meedoen als aan de grand slams. Maar op de een of andere manier valt het op de grand slams nog net niet lekker. Het is de komende jaren mijn doel om op die toernooien meer te bereiken. Gelukkig is er nog groeimarge."
Op de WTA Finals kende Schuurs meer succes. Ze haalde er al drie keer de laatste vier: in 2019, 2021 en 2022. Dit jaar zou het toernooi weer eens in China gehouden worden, maar begin september werd het toernooi aan Cancun toegewezen.
Onvrede
De afgelopen dagen uitten meerdere speelsters hun onvrede over de omstandigheden op het toernooi in de Mexicaanse kustplaats. Zo was Aryna Sabalenka ontevreden over het aantal trainingsbanen en was er volgens haar ook maar één bespanner aanwezig. Bovendien werd er nog volop gebouwd.
"Ik hoorde inderdaad dat er wat verhalen rondgingen", aldus Schuurs. "Maar ik denk dat we op een geweldige locatie zitten. Het is alleen een nadeel dat het centercourt nog niet af is, maar er is veel regen gevallen. Ik denk dat ze het knap gedaan hebben, mensen vergeten dat het toernooi pas een maand geleden is toegewezen."
Schuurs wordt in Mexico begeleid door voormalig profspeelster Kirsten Flipkens uit België.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
6 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was de race over 100 kilometer op de vijfde positie begonnen. Na een matige start wist hij nog een plek terug te winnen. De winst ging naar Lando Norris van McLaren. Het was de vierde sprintzege uit zijn carrière.
7 uur geleden