Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schuurs weer door op WTA Finals: ik hoor thuis op dit niveau

Schuurs weer door op WTA Finals: ik hoor thuis op dit niveau

FORT WORTH (ANP) - Tennisster Demi Schuurs krijgt op de WTA Finals in Fort Worth weer de bevestiging dat ze in het dubbelspel tot de wereldtop behoort. De 29-jarige Limburgse bereikte voor de derde keer in haar carrière de halve finales van het eindejaarstoernooi. Steeds deed ze dat met een andere dubbelpartner.

"Supermooi om weer de halve finales te halen. Voor de derde keer, met drie verschillende partners", zei Schuurs, die in Fort Worth samenspeelt met de Amerikaanse Desirae Krawczyk. Het duo, dat zich als laatste kwalificeerde voor de WTA Finals, bereikte in Texas de laatste vier door het Chinese koppel Xu Yifan/Yang Zhaoxuan te verslaan: 7-6 (2) 6-3.

"We hadden een heel sterke poule met de Tsjechen, het duo Pegula/Gauff en ook de Chinezen. Het blijft bijzonder om door te gaan, het geeft ook mij wel vertrouwen", zegt de Nederlandse dubbelspecialiste. "Ik heb maar weer bewezen waarom ik hier op dit niveau thuis hoor."

Kampioenen

Schuurs en Krawczyk eindigden in hun poule met twee zeges en één nederlaag als tweede achter Barbora Krejcikova en Katerina Siniakova, de olympisch kampioenen uit Tsjechië. Krejcikova en Siniakova wonnen dit jaar drie van de vier grandslams.

Schuurs haalde ook in 2019 en 2021 de halve finales van de WTA Finals, het toernooi voor de beste acht tennissters en beste acht dubbels van het seizoen. Beide keren slaagde ze er niet in door te dringen tot de eindstrijd.

Meer uit Sport

Wielrenner Laurance wint derde etappe Ronde van Baskenland

BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.

4 uur geleden
Tennissters met 2-1 onderuit tegen Hongarije in BJK Cup

OEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).

5 uur geleden
Wielrenster Kool sprint naar zege in Scheldeprijs

SCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.

6 uur geleden
Tennisser Medvedev onderuit in Monaco zonder een game te winnen

MONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.

8 uur geleden
China onderzoekt cyberpesten olympisch schoonspringkampioene Quan

HONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.

9 uur geleden
Bonus voor 116 Russische sporters die Winterspelen misten

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.

11 uur geleden
Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

1 dag geleden