Schuurs noemt dreiging 'geen item' en voelt zich veilig in Parijs
PARIJS (ANP) - Demi Schuurs leeft ontspannen toe naar de start van de Olympische Spelen en met haar de Nederlandse ploeg. Dat zei de tennisster op een persmoment in het olympisch dorp. Frankrijk stelt alles in het werk om de openingsceremonie en de Spelen in het algemeen veilig te laten verlopen.
"Er is dreiging. We staan erbij stil dat het speelt, maar aan de andere kant: we zijn wel geïnformeerd dat het veilig is en er alles aan gedaan wordt. Ik voel me heel erg veilig en thuis", zei de dubbelspecialiste in Parijs. "Ik heb liever dat ze er alles aan doen en dat het druk is en dat er op iedere hoek een agent staat. Dat is een goed teken, ze letten op alles. Het is helemaal geen item binnen het team."
Tijdens de Spelen worden zo'n 45.000 agenten en gendarmes ingezet om voor de veiligheid te zorgen. Tijdens de openingsceremonie, met een botenparade op de Seine, gelden speciale maatregelen. Er worden ruim honderd staatshoofden en regeringsleiders verwacht.
Schuurs doet met Arantxa Rus mee aan het dubbelspeltoernooi.
Meer uit Sport
SALUZZO (ANP) - Wielrenster Demi Vollering heeft de Giro d'Italia op haar naam geschreven. De 29-jarige Nederlandse van FDJ United - SUEZ maakte in de slotetappe haar achterstand van 49 seconden op klassementsleidster Anna van der Breggen goed.
13 minuten geledenAALSMEER (ANP) - De handballers van Volendam hebben voor het eerst sinds 2013 de landstitel veroverd. De ploeg was na strafworpen te sterk voor Aalsmeer in het tweede play-offduel om de titel.
1 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Nevill Ruiter kijkt met een goed gevoel terug op zijn laatste deelname als amateur aan het KLM Open in Badhoevedorp. De 24-jarige Nederlander, die in augustus professional wordt, veroverde de Robbie van Erven Dorens Trofee, de prijs voor de beste amateur die de 'cut' haalt. "Als amateur is dat het hoogst haalbare, dus dat is heel mooi", zei hij na afloop van zijn slotronde.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1 uitgevallen na een defect bij de start. De viervoudig wereldkampioen stond op de eerste startrij, maar kon niet vertrekken toen de lichten uitgingen. Nadat alle auto's hem waren gepasseerd, kwam Verstappen alsnog van zijn plek, maar hij bracht de Red Bull daarna meteen de pits in, waar hij uit de wagen stapte.
2 uur geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft in de MotoGP na de sprintrace ook de Grote Prijs van Hongarije op zijn naam geschreven. De Spaanse regerend wereldkampioen bleef zijn landgenoot Pedro Acosta voor. Francesco Bagnaia eindigde op ruime afstand als derde.
2 uur geledenSAINT-ISMIER (ANP) - De Franse wielrenner Alex Baudin heeft zondag de eerste etappe van de Tour Auvergne-Rhône-Alpes gewonnen, de voorbereidingskoers op de Tour de France die tot vorig jaar bekendstond als het Critérium du Dauphiné. De 25-jarige renner van EF Education-EasyPost bleef als enige over uit een kopgroep. In de achtervolging werd Ramses Debruyne uit België tweede, voor de Fransman Léo Bisiaux.
2 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten wil in de toekomst eventuele problemen met zijn caddie anders aanpakken. Dat vertelde de 40-jarige Nederlander na afloop van zijn slotronde op het KLM Open in Badhoevedorp. De tweevoudig winnaar zei zaterdag na een slechte derde ronde dat hij overwoog zijn caddie te vervangen. "Daar leer ik van en dat zal ik in de toekomst anders doen", zei hij een dag later.
2 uur geleden