Schuurs noemt dreiging 'geen item' en voelt zich veilig in Parijs
PARIJS (ANP) - Demi Schuurs leeft ontspannen toe naar de start van de Olympische Spelen en met haar de Nederlandse ploeg. Dat zei de tennisster op een persmoment in het olympisch dorp. Frankrijk stelt alles in het werk om de openingsceremonie en de Spelen in het algemeen veilig te laten verlopen.
"Er is dreiging. We staan erbij stil dat het speelt, maar aan de andere kant: we zijn wel geïnformeerd dat het veilig is en er alles aan gedaan wordt. Ik voel me heel erg veilig en thuis", zei de dubbelspecialiste in Parijs. "Ik heb liever dat ze er alles aan doen en dat het druk is en dat er op iedere hoek een agent staat. Dat is een goed teken, ze letten op alles. Het is helemaal geen item binnen het team."
Tijdens de Spelen worden zo'n 45.000 agenten en gendarmes ingezet om voor de veiligheid te zorgen. Tijdens de openingsceremonie, met een botenparade op de Seine, gelden speciale maatregelen. Er worden ruim honderd staatshoofden en regeringsleiders verwacht.
Schuurs doet met Arantxa Rus mee aan het dubbelspeltoernooi.
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.
12 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.
12 uur geledenHULST (ANP) - Lucinda Brand (36) is voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. In het Zeeuwse Hulst was ze de sterkste na een duel met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse maakte als derde het Nederlandse podium compleet.
15 uur geledenMIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.
16 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).
19 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.
20 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.
21 uur geleden