Schuurs naar kwartfinales dubbelspel, Van der Hoek uitgeschakeld
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Demi Schuurs en haar Amerikaanse partner Nicole Melichar hebben zich overtuigend geplaatst voor de kwartfinales van het dubbelspel in de Australian Open. Het als vierde ingeschaalde koppel rekende in de derde ronde in twee sets af met het als dertiende geplaatste duo Ljoedmila Kitsjenok uit Oekraïne en Jelena Ostapenko uit Letland. De setstanden waren 6-2 en 6-4.
Voor debutante Rosalie van der Hoek eindigde het vrouwendubbel in de derde ronde. Ze boog met haar Amerikaanse partner Bernarda Pera in twee sets voor het als derde geplaatste Tsjechische koppel Barbora Krejcikova en Katerina Siniakova: 4-6 4-6.
Dubbelspecialiste Schuurs staat voor de eerste keer in haar carrière in de kwartfinales van het grandslamtoernooi in Melbourne. De 27-jarige Limburgse bereikte eerder al wel de laatste acht in de US Open en Wimbledon. Ze vond aan het einde van het vorige seizoen een nieuwe partner in Melichar. Het afgelopen jaar speelde ze voornamelijk samen met de Tsjechische Kveta Peschke. Samen wonnen ze het grote WTA-toernooi van Cincinnati.
Schuurs en Melichar nemen het in de kwartfinales van de Australian Open op tegen het jonge Amerikaanse duo Coco Gauff en Catherine McNally.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
2 uur geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.
7 uur geledenPOTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
22 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
1 dag geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
1 dag geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
2 dagen geleden