Schuurs naar halve finales dubbelspel Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Demi Schuurs en haar Amerikaanse partner Nicole Melichar zijn door naar de halve finales van het dubbelspel bij de Australian Open. Het als vierde geplaatste koppel won in de kwartfinales in twee sets van het Amerikaanse duo Coco Gauff en Catherine McNally. De setstanden waren 7-6 (4) en 6-1. Ze hadden daar een uur en vijftien minuten voor nodig.
De Nederlandse dubbelspecialiste staat voor de eerste keer in haar carrière in de halve finales van het grandslamtoernooi in Melbourne. De 27-jarige Limburgse bereikte eerder de laatste acht in de US Open en Wimbledon. Ze vond aan het einde van het vorige seizoen een nieuwe partner in Melichar. Het afgelopen jaar speelde ze voornamelijk samen met de Tsjechische Kveta Peschke. Samen wonnen ze het grote WTA-toernooi van Cincinnati.
Schuurs en Melichar nemen het in de halve finales op tegen de Belgische Elise Mertens en de Wit-Russin Aryna Sabalenka. Het als tweede geplaatste duo versloeg het Japanse koppel Shuko Aoyama/Ena Shibahara in twee sets: 6-2 6-0. Die partij duurde nog geen uur.
Mertens dubbelde in het verleden zowel met Schuurs als met Melichar.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.
4 uur geledenNINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.
5 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor de finale van het toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland heeft te veel last van een hamstringblessure. De Rus Daniil Medvedev heeft daardoor de titel gepakt.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na twee afstanden aan de leiding van het NK allround. De olympisch kampioen op de massastart won de 3000 meter in ijsstadion Thialf in Heerenveen (3.56,65).
6 uur geleden