Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schuurs leert van Bogarde en wil kans grijpen bij Ajax

Schuurs leert van Bogarde en wil kans grijpen bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Als Perr Schuurs na de eerste helft van het oefenduel tussen Ajax en RKC Waalwijk (6-1) richting de kleedkamer wandelt, dan duikt Winston Bogarde plotseling voor hem op. De assistent van hoofdtrainer Erik ten Hag haalt met woord en gebaar enkele spelsituaties terug. Vervolgens deelt hij een schouderklopje uit en beent hij weg.

"Iedereen weet wat Winston voor een verdediger was", vertelt Schuurs na de wedstrijd. "Hij kon als geen ander zijn kracht gebruiken. De laatste weken is hij erg met me bezig. Hij wil mij dat ook allemaal overbrengen. Dat is voor mij alleen maar mooi. Daar kan ik mijn voordeel mee doen."

Deze neger buigt voor niemand, zo luidt de titel van de biografie van Bogarde. Schuurs kan goed voetballen, zo liet hij zien tegen RKC toen hij Dusan Tadic met een fraai steekballetje vrij voor het doel zette. Maar hij wil ook nog wel eens te lief in het veld zijn. "Ik moet meedogenlozer worden", erkent de Limburger. "Op dat punt moet ik me nog steeds verbeteren."

Vertrouwen

Schuurs kreeg eerst een jaartje om te wennen, toen hij twee jaar geleden de grote stap van Fortuna Sittard naar Ajax maakte. Vorig seizoen leek hij voorbestemd om de naar Juventus vertrokken Matthijs de Ligt op te volgen. "Maar Veltman kwam ijzersterk terug en ik speelde eigenlijk alleen als hij niet beschikbaar was", weet de rechtsbenige verdediger.

Nu Veltman naar Brighton & Hove Albion is vertrokken, gaat Ajax voorlopig niet op zoek naar een nieuwe centrale verdediger. Voorlopig mag Schuurs samen met Edson Álvarez en Jurriën Timber uitmaken wie naast Daley Blind in het hart van de defensie mag spelen. "Dat geeft wel vertrouwen", stelt hij. "Ik heb nu het idee dat het realistisch is dat ik de kans ga krijgen."

Kans grijpen

Schuurs is nog altijd maar 20 jaar jong. Dat is een leeftijd waarop je bij veel clubs nog mag leren. Maar de centrale verdediger van Ajax moet betrouwbaar zijn en er staan, zo beseft hij. Iedere wedstrijd maar weer. Van het eerste tot het laatste fluitsignaal. Ook daar moest hij de afgelopen seizoenen aan wennen.

Schuurs speelde sterke wedstrijden voor Ajax, zoals uit bij Lille OSC in de Champions League. Maar zowel in de slotfase van het uitduel met AZ en Getafe ging hij gruwelijk in de fout. "Dat heeft denk ik met concentratie te maken", zegt hij. "Want ik maakte die fouten in de laatste minuten. Ik weet wat ik beter moet doen. Ik wil me nu zo goed mogelijk laten zien. Ik moet nu de kans die ik krijg grijpen. Basisspeler van Ajax worden is nu een reëel doel."

Meer uit Voetbal

Verdediger Maguire (33) verlengt contract bij Manchester United

MANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.

35 minuten geleden
Iran wacht op antwoord FIFA en beslist daarna over WK-deelname

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse regering neemt pas een besluit over de deelname van het nationale team aan het WK voetbal zodra ze een reactie van de FIFA heeft ontvangen over de verplaatsing van de wedstrijden. Dat zegt Ahmad Donyamali, de Iraanse minister van Sport.

38 minuten geleden
Depay krijgt Diniz als nieuwe trainer bij Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Fernando Diniz is de nieuwe trainer van Corinthians. De oud-bondscoach van de Braziliaanse voetballers ondertekent een contract tot het einde van het jaar, meldt de club van Oranje-international Memphis Depay.

2 uur geleden
Invaller Politano helpt Napoli aan thuiszege op AC Milan

NAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).

13 uur geleden
Vakbond wil immigratiedienst ICE niet bij WK-stadion

LOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.

14 uur geleden
Trainer Kuijt wil contract bij FC Dordrecht verlengen

LEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."

15 uur geleden
Juventus wint van Genoa en passeert doelman Bijlow tweemaal

TURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.

16 uur geleden