Schuurs leert van Bogarde en wil kans grijpen bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Als Perr Schuurs na de eerste helft van het oefenduel tussen Ajax en RKC Waalwijk (6-1) richting de kleedkamer wandelt, dan duikt Winston Bogarde plotseling voor hem op. De assistent van hoofdtrainer Erik ten Hag haalt met woord en gebaar enkele spelsituaties terug. Vervolgens deelt hij een schouderklopje uit en beent hij weg.
"Iedereen weet wat Winston voor een verdediger was", vertelt Schuurs na de wedstrijd. "Hij kon als geen ander zijn kracht gebruiken. De laatste weken is hij erg met me bezig. Hij wil mij dat ook allemaal overbrengen. Dat is voor mij alleen maar mooi. Daar kan ik mijn voordeel mee doen."
Deze neger buigt voor niemand, zo luidt de titel van de biografie van Bogarde. Schuurs kan goed voetballen, zo liet hij zien tegen RKC toen hij Dusan Tadic met een fraai steekballetje vrij voor het doel zette. Maar hij wil ook nog wel eens te lief in het veld zijn. "Ik moet meedogenlozer worden", erkent de Limburger. "Op dat punt moet ik me nog steeds verbeteren."
Vertrouwen
Schuurs kreeg eerst een jaartje om te wennen, toen hij twee jaar geleden de grote stap van Fortuna Sittard naar Ajax maakte. Vorig seizoen leek hij voorbestemd om de naar Juventus vertrokken Matthijs de Ligt op te volgen. "Maar Veltman kwam ijzersterk terug en ik speelde eigenlijk alleen als hij niet beschikbaar was", weet de rechtsbenige verdediger.
Nu Veltman naar Brighton & Hove Albion is vertrokken, gaat Ajax voorlopig niet op zoek naar een nieuwe centrale verdediger. Voorlopig mag Schuurs samen met Edson Álvarez en Jurriën Timber uitmaken wie naast Daley Blind in het hart van de defensie mag spelen. "Dat geeft wel vertrouwen", stelt hij. "Ik heb nu het idee dat het realistisch is dat ik de kans ga krijgen."
Kans grijpen
Schuurs is nog altijd maar 20 jaar jong. Dat is een leeftijd waarop je bij veel clubs nog mag leren. Maar de centrale verdediger van Ajax moet betrouwbaar zijn en er staan, zo beseft hij. Iedere wedstrijd maar weer. Van het eerste tot het laatste fluitsignaal. Ook daar moest hij de afgelopen seizoenen aan wennen.
Schuurs speelde sterke wedstrijden voor Ajax, zoals uit bij Lille OSC in de Champions League. Maar zowel in de slotfase van het uitduel met AZ en Getafe ging hij gruwelijk in de fout. "Dat heeft denk ik met concentratie te maken", zegt hij. "Want ik maakte die fouten in de laatste minuten. Ik weet wat ik beter moet doen. Ik wil me nu zo goed mogelijk laten zien. Ik moet nu de kans die ik krijg grijpen. Basisspeler van Ajax worden is nu een reëel doel."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
8 uur geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
11 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
13 uur geledenPRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.
13 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.
16 uur geleden