Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schuurs leert van Bogarde en wil kans grijpen bij Ajax

Schuurs leert van Bogarde en wil kans grijpen bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Als Perr Schuurs na de eerste helft van het oefenduel tussen Ajax en RKC Waalwijk (6-1) richting de kleedkamer wandelt, dan duikt Winston Bogarde plotseling voor hem op. De assistent van hoofdtrainer Erik ten Hag haalt met woord en gebaar enkele spelsituaties terug. Vervolgens deelt hij een schouderklopje uit en beent hij weg.

"Iedereen weet wat Winston voor een verdediger was", vertelt Schuurs na de wedstrijd. "Hij kon als geen ander zijn kracht gebruiken. De laatste weken is hij erg met me bezig. Hij wil mij dat ook allemaal overbrengen. Dat is voor mij alleen maar mooi. Daar kan ik mijn voordeel mee doen."

Deze neger buigt voor niemand, zo luidt de titel van de biografie van Bogarde. Schuurs kan goed voetballen, zo liet hij zien tegen RKC toen hij Dusan Tadic met een fraai steekballetje vrij voor het doel zette. Maar hij wil ook nog wel eens te lief in het veld zijn. "Ik moet meedogenlozer worden", erkent de Limburger. "Op dat punt moet ik me nog steeds verbeteren."

Vertrouwen

Schuurs kreeg eerst een jaartje om te wennen, toen hij twee jaar geleden de grote stap van Fortuna Sittard naar Ajax maakte. Vorig seizoen leek hij voorbestemd om de naar Juventus vertrokken Matthijs de Ligt op te volgen. "Maar Veltman kwam ijzersterk terug en ik speelde eigenlijk alleen als hij niet beschikbaar was", weet de rechtsbenige verdediger.

Nu Veltman naar Brighton & Hove Albion is vertrokken, gaat Ajax voorlopig niet op zoek naar een nieuwe centrale verdediger. Voorlopig mag Schuurs samen met Edson Álvarez en Jurriën Timber uitmaken wie naast Daley Blind in het hart van de defensie mag spelen. "Dat geeft wel vertrouwen", stelt hij. "Ik heb nu het idee dat het realistisch is dat ik de kans ga krijgen."

Kans grijpen

Schuurs is nog altijd maar 20 jaar jong. Dat is een leeftijd waarop je bij veel clubs nog mag leren. Maar de centrale verdediger van Ajax moet betrouwbaar zijn en er staan, zo beseft hij. Iedere wedstrijd maar weer. Van het eerste tot het laatste fluitsignaal. Ook daar moest hij de afgelopen seizoenen aan wennen.

Schuurs speelde sterke wedstrijden voor Ajax, zoals uit bij Lille OSC in de Champions League. Maar zowel in de slotfase van het uitduel met AZ en Getafe ging hij gruwelijk in de fout. "Dat heeft denk ik met concentratie te maken", zegt hij. "Want ik maakte die fouten in de laatste minuten. Ik weet wat ik beter moet doen. Ik wil me nu zo goed mogelijk laten zien. Ik moet nu de kans die ik krijg grijpen. Basisspeler van Ajax worden is nu een reëel doel."

Meer uit Voetbal

Real klopt Atlético en treft opnieuw Barcelona in finale Supercup

JEDDAH (ANP) - Real Madrid heeft zich geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. Het elftal van trainer Xabi Alonso was in Jeddah in Saudi-Arabië met 2-1 te sterk voor Atlético Madrid.

9 uur geleden
Paris Saint-Germain wint Franse Supercup voor vierde keer op rij

KOEWEIT-STAD (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de vierde keer op rij de Franse Supercup gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique speelde in Koeweit-Stad met 2-2 gelijk en won vervolgens de strafschoppenserie met 4-1.

10 uur geleden
Brazilië en Frankrijk kiezen met oog op WK voor oefenduels in VS

NEW YORK (ANP/RTR) - Brazilië en Frankrijk spelen de komende interlandperiode in maart een minitoernooi in de Verenigde Staten, ter voorbereiding op het WK van drie maanden later. Kroatië en Colombia zijn de andere twee deelnemers aan de 'Road to 26'.

11 uur geleden
Heracles huurt Zweedse middenvelder Ahlstrand van St. Pauli

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo voegt naast spits Lequincio Zeefuik nog een speler aan de selectie toe. De huidige nummer 17 van de Eredivisie neemt de Zweed Erik Ahlstrand op huurbasis over van de Duitse Bundesligaclub St. Pauli. Heracles heeft een optie tot koop bedongen op de 24-jarige middenvelder.

13 uur geleden
Oud-Ajacied Kudus bij geplaagd Tottenham drie maanden aan de kant

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur kan de komende drie maanden niet beschikken over Mohammed Kudus. Dat zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie, een dag na de 3-2-nederlaag tegen Bournemouth in de Premier League. Tottenham is na een goede competitiestart afgezakt naar de veertiende plaats op de ranglijst.

14 uur geleden
PSV neemt Belgisch recordinternational over van Leicester City

EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben zich versterkt met Janice Cayman. De 37-jarige Belgische recordinternational komt over van Leicester City. Cayman, die in de verdediging speelt, ondertekende een contract voor anderhalf jaar.

15 uur geleden
Mourinho verplicht spelers Benfica op trainingscomplex te blijven

LISSABON (ANP) - Coach José Mourinho van Benfica heeft zijn spelers verplicht de komende dagen op het trainingscomplex Seixal te verblijven. De Portugees nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 tegen Braga in de halve finales van de Portugese League Cup.

16 uur geleden