Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schutters gedood na aanval op hotel in Kabul

Schutters gedood na aanval op hotel in Kabul

KABUL (ANP/RTR) - Zeker drie schutters die betrokken waren bij een gewapende aanval op een hotel in de Afghaanse hoofdstad Kabul zijn volgens de autoriteiten gedood. "Tot nu toe zijn er 21 slachtoffers binnengekomen, drie waren al dood bij aankomst", twitterde Emergency, een Italiaanse organisatie die een ziekenhuis in Kabul exploiteert.

Het gaat om een pension waar vaak Chinese zakenlui en andere buitenlanders verblijven. Twee buitenlanders raakten gewond toen ze van een balkon sprongen, meldt een regeringsfunctionaris, zonder hun nationaliteit te noemen. De andere gasten van het Kabul Longan Hotel zijn volgens hem in veiligheid gebracht. De politie heeft één verdachte gearresteerd.

De aanval kwam een dag nadat de Chinese ambassadeur veiligheidsgerelateerde zaken had besproken met de Afghaanse onderminister van Buitenlandse Zaken en hem om meer aandacht had gevraagd voor de bescherming van zijn ambassade. De Chinese ambassade in Kabul liet eerder weten de situatie rond het hotel nauwlettend in de gaten te houden.

Krachtige explosie

Gewapende mannen drongen het pand in het centrum in de ochtend binnen en openden het vuur. Het schieten ging door nadat buurtbewoners een krachtige explosie hadden gehoord. Op een van de verdiepingen brak brand uit. Op videobeelden is te zien dat mensen het hotel via ramen proberen te verlaten.

In Afghanistan hebben de afgelopen maanden tal van aanslagen en schietpartijen plaatsgevonden, waarvan sommige zijn opgeëist door de regionale tak van de terroristische beweging Islamitische Staat. De fundamentalistische taliban, die de macht grepen nadat de door de VS geleide buitenlandse troepen zich in augustus 2021 hadden teruggetrokken, zeggen zich te richten op de veiligheid in het land.

Meer uit Buitenland

Dodental treinbotsing Spanje loopt verder op

MADRID (ANP) - Het aantal dodelijke slachtoffers door een treinbotsing in het zuiden van Spanje is opgelopen tot 21, meldt de politie. Eerder werden 10 doden gemeld. Er is nog geen officieel aantal bekend van de gewonden, maar hulpdiensten in de zuidelijke regio Andalusië meldden 25 zwaargewonden.

1 uur geleden
Doden na ontsporing hogesnelheidstreinen bij Spaanse stad Córdoba

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Zeker tien mensen zijn omgekomen na de ontsporing van twee hogesnelheidstreinen in het zuiden van Spanje, melden de politie en hulpdiensten. Eerder meldden Spaanse media zeven doden. Ook zouden zo'n 25 mensen zwaargewond zijn geraakt bij het incident.

5 uur geleden
EU-leiders komen donderdag bijeen om situatie Groenland

BRUSSEL (ANP) - De extra EU-top over de situatie in Groenland is donderdag, bevestigen bronnen. De EU-regeringsleiders worden door voorzitter van de EU-leiders António Costa naar Brussel geroepen om een gezamenlijke strategie te bepalen. De Amerikaanse president Donald Trump is met extra importtarieven aan de landen die de afgelopen dagen militairen naar Groenland hebben gestuurd een stap te ver gegaan.

5 uur geleden
Extra EU-top regeringsleiders vanwege situatie Groenland

BRUSSEL (ANP) - De EU-regeringsleiders komen op korte termijn voor een extra top bijeen "gezien de ernst van de recente ontwikkelingen", heeft voorzitter van de EU-leiders António Costa zondagavond bekendgemaakt. Dat deed hij na afloop van het ingelaste overleg met de EU-ambassadeurs over Groenland.

6 uur geleden
FT: EU overweegt maatregelen tegen VS om dreigementen Groenland

BRUSSEL (ANP) - Europese regeringen overwegen de Verenigde Staten te treffen met tarieven ter waarde van 93 miljard euro. De mogelijke strafmaatregel is een reactie op de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump aan het adres van NAVO-bondgenoten die zich verzetten tegen zijn poging Groenland over te nemen. Dat meldt de Britse zakenkrant The Financial Times (FT).

6 uur geleden
Noodtoestand afgekondigd in Chili om dodelijke bosbranden

SANTIAGO (ANP/AFP) - De Chileense president Gabriel Boric heeft de noodtoestand afgekondigd in twee regio's die geteisterd worden door bosbranden. Er zijn al zestien doden gevallen, terwijl ruim 50.000 mensen geadviseerd is te evacueren, meldt minister van Veiligheid Luis Cordero.

7 uur geleden
NAVO-baas Rutte spreekt met Trump over Groenland

BRUSSEL (ANP) - NAVO-baas Rutte meldt dat hij heeft gesproken met de Amerikaanse president Donald Trump over de veiligheidssituatie in Groenland en het Noordpoolgebied. "We blijven hieraan werken en ik kijk ernaar uit hem later deze week in Davos te ontmoeten", aldus Rutte op X, zonder details te geven.

9 uur geleden