Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schutters gedood na aanval op hotel in Kabul

Schutters gedood na aanval op hotel in Kabul

KABUL (ANP/RTR) - Zeker drie schutters die betrokken waren bij een gewapende aanval op een hotel in de Afghaanse hoofdstad Kabul zijn volgens de autoriteiten gedood. "Tot nu toe zijn er 21 slachtoffers binnengekomen, drie waren al dood bij aankomst", twitterde Emergency, een Italiaanse organisatie die een ziekenhuis in Kabul exploiteert.

Het gaat om een pension waar vaak Chinese zakenlui en andere buitenlanders verblijven. Twee buitenlanders raakten gewond toen ze van een balkon sprongen, meldt een regeringsfunctionaris, zonder hun nationaliteit te noemen. De andere gasten van het Kabul Longan Hotel zijn volgens hem in veiligheid gebracht. De politie heeft één verdachte gearresteerd.

De aanval kwam een dag nadat de Chinese ambassadeur veiligheidsgerelateerde zaken had besproken met de Afghaanse onderminister van Buitenlandse Zaken en hem om meer aandacht had gevraagd voor de bescherming van zijn ambassade. De Chinese ambassade in Kabul liet eerder weten de situatie rond het hotel nauwlettend in de gaten te houden.

Krachtige explosie

Gewapende mannen drongen het pand in het centrum in de ochtend binnen en openden het vuur. Het schieten ging door nadat buurtbewoners een krachtige explosie hadden gehoord. Op een van de verdiepingen brak brand uit. Op videobeelden is te zien dat mensen het hotel via ramen proberen te verlaten.

In Afghanistan hebben de afgelopen maanden tal van aanslagen en schietpartijen plaatsgevonden, waarvan sommige zijn opgeëist door de regionale tak van de terroristische beweging Islamitische Staat. De fundamentalistische taliban, die de macht grepen nadat de door de VS geleide buitenlandse troepen zich in augustus 2021 hadden teruggetrokken, zeggen zich te richten op de veiligheid in het land.

Meer uit Buitenland

Britse krant: Trump overweegt aankoop Chagos-eilanden

WASHINGTON/LONDEN (ANP) - Het Witte Huis overweegt een plan om de Chagos-eilanden van Mauritius te kopen. Dat meldt de Britse krant The Telegraph. Een van de eilanden is Diego Garcia, waar een Brits-Amerikaanse militaire basis staat. Dankzij de strategische ligging van Diego Garcia ligt Iran binnen bereik van bijvoorbeeld langeafstandsbommenwerpers.

55 minuten geleden
Trump loopt weg bij interview na vragen over verkiezingsfraude

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is weggelopen bij een interview met NBC News. De interviewster vroeg hem om bewijzen voor zijn claim dat er fraude wordt gepleegd bij lokale verkiezingen in Californië.

1 uur geleden
President Bolivia mag van Congres leger inzetten tegen protesten

LA PAZ (ANP/AFP) - Het Boliviaanse Congres (parlement) heeft een wet aangenomen die president Rodrigo Paz de bevoegdheid geeft het leger in te zetten om wegblokkades op te ruimen die belangrijke steden al wekenlang lamleggen. Dat meldde de voorzitter van het lagerhuis, Roberto Castro, na een urenlang nachtelijk debat.

2 uur geleden
Parlementslid Iran: wij zullen aanval Israël op Beiroet vergelden

TEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse parlementslid Ebrahim Rezaei heeft aangekondigd dat Teheran een "beslissende en pijnlijke reactie" zal geven op de Israëlische aanval op de zuidelijke buitenwijk Dahiyeh van Beiroet op zondag. Het Israëlische leger zei dat het met de aanval infrastructuur van de door Iran gesteunde Libanese beweging Hezbollah had geraakt.

3 uur geleden
Doden door Israëlische luchtaanvallen op Gaza

KHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn zeker negen doden gevallen, melden de lokale gezondheidsautoriteiten. Twintig anderen raakten gewond.

3 uur geleden
Trump: Iran moet ook beloven geen kernwapens te kopen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Iran niet alleen belooft dat het geen kernwapens ontwikkelt, maar ook dat het land in de toekomst geen kernwapens zal kopen van andere landen. Volgens Trump moet die garantie ook in een deal met Iran staan.

5 uur geleden
Israël bombardeert zuidelijke buitenwijken Beiroet

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft de zuidelijke buitenwijken van Beiroet aangevallen, meldt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu. Doelwitten zijn "terroristische commandocentra". Volgens Libanese media zijn zeker twee gebouwen geraakt. Defensieminister Israel Katz noemt de aanvallen een reactie op het schieten op Israëlisch grondgebied door Hezbollah.

5 uur geleden