Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schutters gedood na aanval op hotel in Kabul

Schutters gedood na aanval op hotel in Kabul

KABUL (ANP/RTR) - Zeker drie schutters die betrokken waren bij een gewapende aanval op een hotel in de Afghaanse hoofdstad Kabul zijn volgens de autoriteiten gedood. "Tot nu toe zijn er 21 slachtoffers binnengekomen, drie waren al dood bij aankomst", twitterde Emergency, een Italiaanse organisatie die een ziekenhuis in Kabul exploiteert.

Het gaat om een pension waar vaak Chinese zakenlui en andere buitenlanders verblijven. Twee buitenlanders raakten gewond toen ze van een balkon sprongen, meldt een regeringsfunctionaris, zonder hun nationaliteit te noemen. De andere gasten van het Kabul Longan Hotel zijn volgens hem in veiligheid gebracht. De politie heeft één verdachte gearresteerd.

De aanval kwam een dag nadat de Chinese ambassadeur veiligheidsgerelateerde zaken had besproken met de Afghaanse onderminister van Buitenlandse Zaken en hem om meer aandacht had gevraagd voor de bescherming van zijn ambassade. De Chinese ambassade in Kabul liet eerder weten de situatie rond het hotel nauwlettend in de gaten te houden.

Krachtige explosie

Gewapende mannen drongen het pand in het centrum in de ochtend binnen en openden het vuur. Het schieten ging door nadat buurtbewoners een krachtige explosie hadden gehoord. Op een van de verdiepingen brak brand uit. Op videobeelden is te zien dat mensen het hotel via ramen proberen te verlaten.

In Afghanistan hebben de afgelopen maanden tal van aanslagen en schietpartijen plaatsgevonden, waarvan sommige zijn opgeëist door de regionale tak van de terroristische beweging Islamitische Staat. De fundamentalistische taliban, die de macht grepen nadat de door de VS geleide buitenlandse troepen zich in augustus 2021 hadden teruggetrokken, zeggen zich te richten op de veiligheid in het land.

Meer uit Buitenland

Politie doorzoekt hoofdbureau regeringspartij Spanje

MADRID (ANP) - De Spaanse politie doet naar het zich laat aanzien huiszoeking in het nationale hoofdkwartier van de Spaanse Socialistische Arbeiderspartij (PSOE), de partij van premier Pedro Sánchez. De Guardia Civil heeft alleen bekendgemaakt het pand te zijn binnengegaan in een onderzoek naar illegale financiering van de partij.

37 minuten geleden
Ontbossing in Amazonegebied Brazilië op laagste niveau sinds 2019

BRASILIA (ANP/AFP) - De ontbossing in het Braziliaanse Amazonegebied is vorig jaar gedaald tot het laagste niveau sinds 2019, volgens een rapport van monitor MapBiomas dat woensdag is gepubliceerd. Het grootste land van Zuid-Amerika verloor vorig jaar 985.000 hectare aan inheemse vegetatie, een daling van 20,6 procent ten opzichte van 2024, aldus MapBiomas.

4 uur geleden
Trump voegt oud-justitieminister Bondi toe aan AI-adviescommissie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft voormalig procureur-generaal Pam Bondi benoemd tot lid van een adviescommissie van het Witte Huis die zich richt op kunstmatige intelligentie. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite Axios.

6 uur geleden
Door Trump gesteunde Paxton verslaat senator in primary Texas

AUSTIN (ANP) - De procureur-generaal van Texas, Ken Paxton, heeft dinsdag de zittende Amerikaanse senator John Cornyn verslagen in de Republikeinse voorverkiezing ('primary') in die staat. Paxton werd gesteund door president Donald Trump. De uitslag werd kort na sluiting van de stembussen in de meest westelijke districten van Texas bekendgemaakt.

6 uur geleden
Noord-Korea test nieuw multifunctioneel raketlanceersysteem

PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft onder toezicht van leider Kim Jong-un een combinatie van tactische ballistische raketten, artillerieraketten en precisiekruisraketten getest die ontworpen zijn voor "moderne oorlogsvoering" en "verbeterde gevechtstoepassing". Dat meldt staatspersbureau KCNA.

9 uur geleden
Libanon stelt dodental door Israëlische aanvallen bij naar 31

BEIROET (ANP) - Libanon meldt dat Israëlische luchtaanvallen dinsdag in het zuiden van het land aan 31 mensen het leven hebben gekost. Israël gaf dinsdag aan de aanvallen te intensiveren, ondanks een wapenstilstand. Het land zegt dat de aanvallen gericht zijn tegen de Libanese beweging Hezbollah.

9 uur geleden
Gazaanse autoriteiten: zeven doden door Israëlische aanvallen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Door Israëlische aanvallen in de Gazastrook zijn zeker zeven doden gevallen, melden lokale autoriteiten. Vijf van hen stierven bij een aanval in het oosten van het gebied.

12 uur geleden