Schutters gedood na aanval op hotel in Kabul
KABUL (ANP/RTR) - Zeker drie schutters die betrokken waren bij een gewapende aanval op een hotel in de Afghaanse hoofdstad Kabul zijn volgens de autoriteiten gedood. "Tot nu toe zijn er 21 slachtoffers binnengekomen, drie waren al dood bij aankomst", twitterde Emergency, een Italiaanse organisatie die een ziekenhuis in Kabul exploiteert.
Het gaat om een pension waar vaak Chinese zakenlui en andere buitenlanders verblijven. Twee buitenlanders raakten gewond toen ze van een balkon sprongen, meldt een regeringsfunctionaris, zonder hun nationaliteit te noemen. De andere gasten van het Kabul Longan Hotel zijn volgens hem in veiligheid gebracht. De politie heeft één verdachte gearresteerd.
De aanval kwam een dag nadat de Chinese ambassadeur veiligheidsgerelateerde zaken had besproken met de Afghaanse onderminister van Buitenlandse Zaken en hem om meer aandacht had gevraagd voor de bescherming van zijn ambassade. De Chinese ambassade in Kabul liet eerder weten de situatie rond het hotel nauwlettend in de gaten te houden.
Krachtige explosie
Gewapende mannen drongen het pand in het centrum in de ochtend binnen en openden het vuur. Het schieten ging door nadat buurtbewoners een krachtige explosie hadden gehoord. Op een van de verdiepingen brak brand uit. Op videobeelden is te zien dat mensen het hotel via ramen proberen te verlaten.
In Afghanistan hebben de afgelopen maanden tal van aanslagen en schietpartijen plaatsgevonden, waarvan sommige zijn opgeëist door de regionale tak van de terroristische beweging Islamitische Staat. De fundamentalistische taliban, die de macht grepen nadat de door de VS geleide buitenlandse troepen zich in augustus 2021 hadden teruggetrokken, zeggen zich te richten op de veiligheid in het land.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.
45 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.
51 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.
5 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Irak zegt een lijst met organisaties die het land ziet als terroristisch te herzien. Eerder op donderdag werd bekend dat in de staatscourant stond dat Bagdad onder meer het Libanese Hezbollah en de Jemenitische Houthi's als zodanig had aangemerkt. Banktegoeden van die door Iran gesteunde organisaties zouden zijn bevroren. De publicatie zou een conceptversie zijn, die al afgelopen maand per abuis werd gepubliceerd.
5 uur geledenBERLIJN/MOSKOU (ANP/RTR) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft een bezoek aan Noorwegen afgezegd en gaat vrijdag dineren met voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en premier van België Bart De Wever.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - The New York Times begint een procedure tegen het Pentagon, dat de Amerikaanse grondwet zou schenden met een reeks beperkingen voor journalisten in het defensiedepartement. Dat heeft recent verslaggevers opgedragen een verklaring van ruim twintig pagina's te ondertekenen waarin hun werkzaamheden worden beperkt.
7 uur geleden