Schutters gedood na aanval op hotel in Kabul
KABUL (ANP/RTR) - Zeker drie schutters die betrokken waren bij een gewapende aanval op een hotel in de Afghaanse hoofdstad Kabul zijn volgens de autoriteiten gedood. "Tot nu toe zijn er 21 slachtoffers binnengekomen, drie waren al dood bij aankomst", twitterde Emergency, een Italiaanse organisatie die een ziekenhuis in Kabul exploiteert.
Het gaat om een pension waar vaak Chinese zakenlui en andere buitenlanders verblijven. Twee buitenlanders raakten gewond toen ze van een balkon sprongen, meldt een regeringsfunctionaris, zonder hun nationaliteit te noemen. De andere gasten van het Kabul Longan Hotel zijn volgens hem in veiligheid gebracht. De politie heeft één verdachte gearresteerd.
De aanval kwam een dag nadat de Chinese ambassadeur veiligheidsgerelateerde zaken had besproken met de Afghaanse onderminister van Buitenlandse Zaken en hem om meer aandacht had gevraagd voor de bescherming van zijn ambassade. De Chinese ambassade in Kabul liet eerder weten de situatie rond het hotel nauwlettend in de gaten te houden.
Krachtige explosie
Gewapende mannen drongen het pand in het centrum in de ochtend binnen en openden het vuur. Het schieten ging door nadat buurtbewoners een krachtige explosie hadden gehoord. Op een van de verdiepingen brak brand uit. Op videobeelden is te zien dat mensen het hotel via ramen proberen te verlaten.
In Afghanistan hebben de afgelopen maanden tal van aanslagen en schietpartijen plaatsgevonden, waarvan sommige zijn opgeëist door de regionale tak van de terroristische beweging Islamitische Staat. De fundamentalistische taliban, die de macht grepen nadat de door de VS geleide buitenlandse troepen zich in augustus 2021 hadden teruggetrokken, zeggen zich te richten op de veiligheid in het land.
Meer uit Buitenland
BELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.
14 minuten geledenBERLIJN/KYIV (ANP/AFP) - Europese leiders hebben in een telefoongesprek met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky herhaald dat Europa Oekraïne voortdurend steunt op de weg naar een duurzame en rechtvaardige vrede.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft nog niets officieels ontvangen van de Verenigde Staten over een 28-puntenplan voor vrede in Oekraïne. Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov zei dat de twee landen nog niet in detail over de voorstellen praten, maar dat Moskou openstaat voor onderhandelingen.
1 uur geledenJOHANNESBURG (ANP) - Onderhandelen over vrede in Oekraïne kan niet zonder betrokkenheid van Oekraïne, benadrukten voorzitter van de EU-leiders António Costa en voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie vrijdag op een persconferentie in Zuid-Afrika. "We zullen de situatie bespreken met zowel de Europese leiders als met de leiders hier in de marge van de G20", zei Von der Leyen. Ze gaat ook contact opnemen met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky spreekt vrijdag Europese bondgenoten over het nieuwe Amerikaanse vredesplan, melden verschillende bronnen. Het telefoongesprek wordt gevoerd met de Franse president Emmanuel Macron, de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Britse premier Keir Starmer.
2 uur geledenTOKIO (ANP/RTR/AFP) - Een Japanse gouverneur steunt het weer in gebruik nemen van de Kashiwazaki-Kariwa-kerncentrale. Zijn goedkeuring geldt als een belangrijke stap naar de herstart van 's werelds grootste kerncentrale, die na de grote kernramp in Fukushima uit voorzorg werd gesloten.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Sinds het ingaan van de wapenstilstand in Gaza zijn volgens VN-kinderorganisatie UNICEF zeker 67 kinderen gedood bij conflictgerelateerde incidenten. "Dat is een gemiddelde van bijna twee kinderen die elke dag worden gedood sinds het staakt-het-vuren van kracht werd", aldus een woordvoerder. Ook zijn er tientallen kinderen gewond geraakt.
3 uur geleden