Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schutter Zwijndrecht naar PBC: OM noemt het 'gerichte aanval'

Schutter Zwijndrecht naar PBC: OM noemt het 'gerichte aanval'

ROTTERDAM (ANP) - Minh V., die wordt verdacht van het neerschieten van zijn ex-vriendin en haar moeder in Zwijndrecht, wordt in juli voor psychiatrisch onderzoek opgenomen in het Pieter Baan Centrum. Dat zei de voorzitter van de rechtbank Rotterdam maandag bij de start van de strafzaak tegen ‘Lucky’, zoals de bijnaam van V. luidt. De officier van justitie zei genoeg bewijs te hebben om te kunnen spreken van moord.

Bij de schietpartij op 21 januari werd de 66-jarige moeder van V.’s ex-vriendin doodgeschoten. Haar 38-jarige dochter raakte zwaargewond.

V. (49) was na de schietpartij ruim een maand op de vlucht. Hij wordt verdacht van moord en een poging tot moord. De officier van justitie ziet genoeg bewijs voor moord, omdat er in haar ogen sprake was van een vooropgezet plan. "Het zag eruit als een gerichte aanval", zei ze. V. is de schutter, weet het OM op basis van beeldmateriaal, zijn bekentenis, getuigen en het in beslag genomen wapen.

Kalm en vastberaden

De officier baseert zich onder meer op chatberichten die verdachte naar zijn ex-vriendin stuurde. "Hij was boos en gefrustreerd door de verbroken relatie en kon dat niet verkroppen. Hij heeft haar vanaf 8 januari veelvuldig gebeld, gesmeekt en bedreigd", aldus de officier. "In het laatste bericht dat hij aan haar stuurde schreef hij ‘tot de dood ons scheidt’", aldus het OM. Dat stuurde hij een uur voor het schietincident. Ook zou V. haar vanaf 13 januari meermalen hebben geobserveerd bij de woning van haar moeder om haar routines te onderzoeken. Een week voor de schietpartij gaf hij volgens het OM een tas met kleding af aan een vriend, met de bedoeling om uit de handen van de politie te kunnen blijven, wat hem bijna vijf weken lang lukte.

Op 21 januari is V. zijn ex gevolgd naar Zwijndrecht om met haar te praten, heeft V. verklaard. Bij het winkelcentrum heeft hij haar aangesproken. De officier: "Zij begon te gillen. Omstanders bemoeiden zich ermee, waarop er is geschoten." V. schoot eerst in de lucht, daarna op zijn ex en toen op haar moeder. "Nadat haar moeder probeerde te helpen, heeft hij ook haar zonder enige aarzeling neergeschoten. Volgens diverse ooggetuigen maakte hij een kalme en vastberaden indruk."

Zelf heeft de verdachte verklaard dat het schieten 'niet de bedoeling was', maar de officier ziet nog meer bewijs voor voorbedachte raad. Zo vluchtte V. in een gestolen BMW en stapte hij later over in een Skoda, die hij samen met zijn telefoon dumpte. Uit onderzoek op het vuurwapen bleek dat V. het wapen pas kort in zijn bezit had. De volgende zitting is op 20 juli.

Meer uit Binnenland

Eerste handhavers NS aan de slag met wapenstok

ROTTERDAM (ANP) - De eerste handhavers van de NS hebben woensdag een wapenstok gekregen. Het is een proef om te kijken of de medewerkers veiliger kunnen werken dankzij de stok.

50 minuten geleden
Demonstranten verbijsterd over politiegeweld bij protest Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De pro-Palestijnse demonstranten die dinsdag zijn aangehouden in Den Haag in de buurt van de Tweede Kamer beklagen zich over de opstelling van de politie. De politie zou zich zonder duidelijke reden agressief hebben opgesteld en geweld hebben gebruikt.

7 uur geleden
Politie verwijdert activisten van spoor Den Haag Centraal

DEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.

11 uur geleden
Ruim zeventig Flotilla-demonstranten in Den Haag aangehouden

DEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.

13 uur geleden
Treinverkeer Den Haag Centraal stil om demonstranten op spoor

DEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.

13 uur geleden
Bijna 200 agenten doen inval in Brabantse panden, 9 aanhoudingen

TILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.

17 uur geleden
Nederlandse van Gaza-Flotilla onderschept door Israël

MARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.

17 uur geleden