Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schutter Zwijndrecht naar PBC: OM noemt het 'gerichte aanval'

Schutter Zwijndrecht naar PBC: OM noemt het 'gerichte aanval'

ROTTERDAM (ANP) - Minh V., die wordt verdacht van het neerschieten van zijn ex-vriendin en haar moeder in Zwijndrecht, wordt in juli voor psychiatrisch onderzoek opgenomen in het Pieter Baan Centrum. Dat zei de voorzitter van de rechtbank Rotterdam maandag bij de start van de strafzaak tegen ‘Lucky’, zoals de bijnaam van V. luidt. De officier van justitie zei genoeg bewijs te hebben om te kunnen spreken van moord.

Bij de schietpartij op 21 januari werd de 66-jarige moeder van V.’s ex-vriendin doodgeschoten. Haar 38-jarige dochter raakte zwaargewond.

V. (49) was na de schietpartij ruim een maand op de vlucht. Hij wordt verdacht van moord en een poging tot moord. De officier van justitie ziet genoeg bewijs voor moord, omdat er in haar ogen sprake was van een vooropgezet plan. "Het zag eruit als een gerichte aanval", zei ze. V. is de schutter, weet het OM op basis van beeldmateriaal, zijn bekentenis, getuigen en het in beslag genomen wapen.

Kalm en vastberaden

De officier baseert zich onder meer op chatberichten die verdachte naar zijn ex-vriendin stuurde. "Hij was boos en gefrustreerd door de verbroken relatie en kon dat niet verkroppen. Hij heeft haar vanaf 8 januari veelvuldig gebeld, gesmeekt en bedreigd", aldus de officier. "In het laatste bericht dat hij aan haar stuurde schreef hij ‘tot de dood ons scheidt’", aldus het OM. Dat stuurde hij een uur voor het schietincident. Ook zou V. haar vanaf 13 januari meermalen hebben geobserveerd bij de woning van haar moeder om haar routines te onderzoeken. Een week voor de schietpartij gaf hij volgens het OM een tas met kleding af aan een vriend, met de bedoeling om uit de handen van de politie te kunnen blijven, wat hem bijna vijf weken lang lukte.

Op 21 januari is V. zijn ex gevolgd naar Zwijndrecht om met haar te praten, heeft V. verklaard. Bij het winkelcentrum heeft hij haar aangesproken. De officier: "Zij begon te gillen. Omstanders bemoeiden zich ermee, waarop er is geschoten." V. schoot eerst in de lucht, daarna op zijn ex en toen op haar moeder. "Nadat haar moeder probeerde te helpen, heeft hij ook haar zonder enige aarzeling neergeschoten. Volgens diverse ooggetuigen maakte hij een kalme en vastberaden indruk."

Zelf heeft de verdachte verklaard dat het schieten 'niet de bedoeling was', maar de officier ziet nog meer bewijs voor voorbedachte raad. Zo vluchtte V. in een gestolen BMW en stapte hij later over in een Skoda, die hij samen met zijn telefoon dumpte. Uit onderzoek op het vuurwapen bleek dat V. het wapen pas kort in zijn bezit had. De volgende zitting is op 20 juli.

Meer uit Binnenland

Duizenden komen aan op Museumplein na mars tegen racisme

AMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.

57 minuten geleden
Sarah Janneh genomineerd voor Annie M.G. Schmidtprijs

HILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.

4 uur geleden
Burgemeester Marcouch: regering moet excuses maken aan Molukkers

ARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem heeft zaterdagochtend in Arnhem de Nederlandse regering opgeroepen om excuses te maken aan Molukkers in Nederland voor de wijze waarop zij zijn behandeld vanaf 1951. In dat jaar kwamen duizenden mensen naar Nederland na een dienstbevel van de regering. Nederland haalde hen na de Indonesische onafhankelijkheid in 1949 hierheen, in afwachting van de vestiging van een eigen onafhankelijke republiek op het eiland Ambon. Die staat is er tot op heden niet gekomen.

4 uur geleden
Politie zoekt nog naar vluchtauto schietpartij Schoonhoven

SCHOONHOVEN (ANP) - De politie is nog altijd op zoek naar de auto waarin vermoedelijk de schutter is gevlucht na het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker. Dat laat een politiewoordvoerster weten. Of er al tips zijn binnengekomen over de Toyota Yaris, die wegreed richting Lopik, kan ze in het belang van het onderzoek niet delen.

5 uur geleden
RCC: Boomerangkaart anti-abortusclub in strijd met reclamecode

AMSTERDAM (ANP) - De anti-abortusorganisatie Schreeuw om Leven heeft op een misleidende manier reclame gemaakt voor hulp aan onbedoeld zwangere vrouwen. Op de gratis Boomerangkaart, waar de hulp werd aangeboden, ontbreekt de naam en visie van de adverteerder. Hierdoor is de kaart volgens de Reclame Code Commissie (RCC) in strijd met de Nederlandse Reclame Code. Dat blijkt uit een uitspraak van de commissie van begin maart.

5 uur geleden
24-jarige man vast voor fatale schietpartij Amsterdam Nieuw-West

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dodelijke schietpartij vorig weekend op het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West. Het gaat om een 24-jarige man uit de hoofdstad, meldt de politie.

8 uur geleden
Tienduizenden vrijwilligers ruimen afval op in omgeving

DEN HAAG (ANP) - Tienduizenden vrijwilligers ruimen zaterdag door heel Nederland zwerfafval op tijdens de 24e editie van de Landelijke Opschoondag. Bij organisator Verpact, dat namens het bedrijfsleven verantwoordelijk is voor de inzameling en recycling van verpakkingen, zijn zeker 1525 acties aangemeld.

9 uur geleden