Schutter Zweden lijkt zichzelf te hebben doodgeschoten
ÖREBRO (ANP/RTR/AFP) - De schutter van de dodelijke schietpartij dinsdag in het Zweedse Örebro lijkt zichzelf te hebben doodgeschoten, aldus de Zweedse politie. Eerder werd al bekend dat de man een van de elf doden was.
"Er zijn veel aanwijzingen die daarop duiden", zei politiechef Roberto Eid Forest tijdens een persconferentie toen een verslaggever vroeg of de schutter zichzelf had neergeschoten. Forest voegde eraan toe dat de man al was overleden toen de politie hem bereikte.
De politie weet nog niet wat het motief van de man was. Er zijn in het onderzoek geen aanwijzingen gevonden voor ideologische motieven. De schutter was geen bekende van de politie en lijkt alleen te hebben gehandeld.
Bij de schietpartij op een school met volwassenenonderwijs vielen ook meerdere gewonden. Volgens de lokale autoriteiten liggen zes slachtoffers in het universiteitsziekenhuis van Örebro. Vijf van hen hebben zware verwondingen. Deze zes gewonden zijn allemaal volwassenen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft donderdag een ontmoeting met Donald Trump in Washington. "Ze zullen economische en veiligheidskwesties bespreken", zei een Witte Huis-functionaris tegen persbureau AFP.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen het maandag gestarte Project Freedom tijdelijk stil. Dat meldt president Donald Trump op Truth Social. De VS wilden met Project Freedom bescherming bieden aan gestrande schepen, zodat die door de door Iran gecontroleerde Straat van Hormuz konden varen.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.
11 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.
11 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
13 uur geleden