Schutter Zweden lijkt zichzelf te hebben doodgeschoten
ÖREBRO (ANP/RTR/AFP) - De schutter van de dodelijke schietpartij dinsdag in het Zweedse Örebro lijkt zichzelf te hebben doodgeschoten, aldus de Zweedse politie. Eerder werd al bekend dat de man een van de elf doden was.
"Er zijn veel aanwijzingen die daarop duiden", zei politiechef Roberto Eid Forest tijdens een persconferentie toen een verslaggever vroeg of de schutter zichzelf had neergeschoten. Forest voegde eraan toe dat de man al was overleden toen de politie hem bereikte.
De politie weet nog niet wat het motief van de man was. Er zijn in het onderzoek geen aanwijzingen gevonden voor ideologische motieven. De schutter was geen bekende van de politie en lijkt alleen te hebben gehandeld.
Bij de schietpartij op een school met volwassenenonderwijs vielen ook meerdere gewonden. Volgens de lokale autoriteiten liggen zes slachtoffers in het universiteitsziekenhuis van Örebro. Vijf van hen hebben zware verwondingen. Deze zes gewonden zijn allemaal volwassenen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN/BAGDAD (ANP/DPA) - De Iraanse strijdkrachten hebben naar eigen zeggen met raketten posities van Koerdische milities in het noorden van Irak bestookt. Volgens Iran zou het gaan om "separatistische groepen". Het gaat vermoedelijk om kampementen niet ver van de Iraanse grens van Iraanse Koerden die tegenstander van het regime in Teheran zijn.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS zijn aan de winnende hand in de oorlog die het land samen met Israël begonnen is tegen Iran. Dat zei minister van Defensie Pete Hegseth in een gezamenlijke persconferentie met generaal Dan Caine.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De leider van een Iraanse groep die de Amerikaanse president Donald Trump wilde vermoorden, is gedood. Dat zei de Amerikaanse minister van Defensie Peter Hegseth op een persconferentie. Hij zei niet om wie het ging.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De VS zitten achter een aanval op een Iraanse oorlogsbodem dicht bij Sri Lanka. Dat heeft minister van Defensie Pete Hegseth gezegd tijdens een persconferentie. De aanval werd uitgevoerd door een onderzeeër. Volgens Sri Lanka zijn er minstens tachtig doden gevallen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de EU-leiders António Costa, heeft in een telefoongesprek met de Spaanse premier Pedro Sánchez laten weten dat de EU volledig achter Spanje staat. Dat schrijft Costa op X.
2 uur geledenPARIJS/MADRID (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de Spaanse premier Pedro Sánchez "de Europese solidariteit van Frankrijk" overgebracht. Dit naar aanleiding van Sánchez' conflict met president Donald Trump. Die heeft met economische sancties gedreigd in reactie op de Spaanse weigering om de VS bases in het zuiden te laten gebruiken voor de oorlog tegen Iran.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO veroordeelt de Iraanse aanval met een ballistische raket op Turkije, zegt de woordvoerder van NAVO-topman Mark Rutte. De raket werd woensdag op weg naar Zuidoost-Turkije neergehaald door de NAVO-luchtverdediging, zonder slachtoffers te maken.
2 uur geleden