Schutter verkende terrein met drone kort voor aanslag op Trump
WASHINGTON (ANP) - Thomas Matthew Crooks, die afgelopen zaterdag probeerde Donald Trump dood te schieten, verkende het terrein in Pennsylvania met een drone kort voordat de oud-president er een toespraak hield. Dat zeggen bronnen aan The Wall Street Journal. De veiligheid tijdens het campagne-evenement heeft veel vragen opgeroepen.
Crooks zou de drone op een geprogrammeerde vluchtroute gevlogen hebben om het terrein te verkennen voorafgaand aan Trumps verkiezingsbijeenkomst. Die vooraf bepaalde route toont volgens de bronnen van WSJ dat Crooks de drone meer dan eens heeft ingezet om het evenemententerrein in kaart te brengen.
De 20-jarige aanslagpleger vuurde ten minste zes schoten af vanaf het dak van een gebouw op ongeveer 120 meter van het spreekgestoelte. Daarbij werd een toeschouwer gedood, raakten twee anderen ernstig gewond en liep Trump een schampschot aan het oor op. Een sluipschutterteam van de Secret Service schoot terug en doodde Crooks, wiens motief nog steeds een raadsel blijft.
Er lopen meerdere onderzoeken naar de toedracht van de aanslag en mogelijk falen van de veiligheidsdiensten. Zo zou de politie Crooks al een uur voor de aanslag in de gaten hebben gehad, toen agenten hem aan de rand van de bijeenkomst zagen rondhangen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Het Amerikaanse standpunt over het Iraanse atoomprogramma "is realistischer geworden". Dit stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken een dag voor de tweede onderhandelingsronde, bericht staatspersbureau IRNA.
5 minuten geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Op Rosenmontag zijn in verschillende Duitse steden de jaarlijkse carnavalsoptochten gehouden. Traditiegetrouw werden politieke wereldleiders bespot met karikaturen op de praalwagens.
17 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Sinds het aantreden van Donald Trump als president is het aantal lokale politieafdelingen dat agenten levert aan immigratiedienst ICE sterk gestegen. Terwijl dit er onder Biden nog maar 135 waren, waren het er eind januari 1168, analyseerde NBC News.
55 minuten geledenTALLINN (ANP) - De NAVO zal diep in Rusland toeslaan als dat land de Baltische landen binnenvalt. Dat zegt de Estse minister van Buitenlandse Zaken Margus Tsahkna in een interview met de Britse krant The Telegraph. "We kunnen het niet laten gebeuren dat Rusland de Baltische landen binnenvalt en we dan pas terugvechten", aldus Tsahkna.
2 uur geledenROME (ANP/RTR/DPA) - Italië is klaar om te helpen bij het opleiden van Palestijnse politieagenten in de Gazastrook, zegt minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani. Het land wil op die manier bijdragen aan de wederopbouw van Gaza en het creëren van een stabiele situatie.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet het besluit van de Israëlische regering voor de bezette Westelijke Jordaanoever als een "nieuwe escalatie", die erop gericht is de Israëlische controle verder te vergroten. Dat zei een woordvoerder maandag namens de Commissie.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) is maandag begonnen met een reeks militaire oefeningen in de Straat van Hormuz, melden staatsmedia. De oefeningen beginnen vlak voor een nieuw overleg tussen de VS en Iran om de opgelopen spanningen tussen de beide landen te bekoelen.
2 uur geleden