Schutter schietpartij gayclub begon meteen te schieten
COLORADO SPRINGS (ANP) - De dader van de dodelijke schietpartij in een gayclub in de Amerikaanse stad Colorado Springs, de 22-jarige Anderson Lee Aldrich, begon meteen bij binnenkomst met schieten, meldt de politie. Waarom hij de mogelijke aanslag pleegde in de populaire nachtclub voor onder anderen homo's en lesbiennes is nog onduidelijk. Bij de schietpartij in Club Q vielen zeker vijf doden en achttien gewonden.
Dat hadden er nog meer kunnen zijn als twee personen in de club niet als helden hadden opgetreden, concludeert de politie. Het duo overmeesterde de schutter die gewond raakte en werd gearresteerd. Volgens een mededeling van Club Q was het een doelgerichte "haataanval op onze gemeenschap."
"We kunnen geen en we mogen geen haat tolereren", reageerde president Joe Biden op het drama. Hoewel het motief voor de aanval nog niet is vastgesteld, hekelde hij het "vreselijke" geweld tegen de lhbti-gemeenschap de afgelopen tijd, met name tegen transgendervrouwen van kleur. Ook drong Biden weer aan op meer regels voor vuurwapens.
Het bloedbad in de staat Colorado roept herinneringen op aan de radicaalislamitische aanslag op de homoclub Pulse in de Amerikaanse stad Orlando. Bij deze schietpartij in 2016 kwamen 49 mensen om het leven.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Het VK levert nieuwe luchtverdedigingsraketten en -systemen aan Oekraïne, met een waarde van meer dan 500 miljoen pond (ruim 574 miljoen euro). Dat heeft de Britse minister John Healey in Brussel aangekondigd. Het VK doet dat om Oekraïne te beschermen tegen Poetins "brute aanvallen op energiecentrales en woningen", zei Healey.
11 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne heeft opnieuw melding gemaakt van een grote Russische aanval. De luchtmacht meldt dat 's nachts 24 ballistische raketten, een kruisraket en 219 drones zijn afgevuurd. Steden als Kyiv en Odesa zouden tot de hoofddoelen hebben behoord.
31 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Zweden gaat een nieuw wapenpakket voor Oekraïne financieren. Dat heeft de Zweedse minister Pål Jonson (Defensie) donderdag in Brussel aangekondigd. Het gaat om een derde pakket van Zweden voor het zogeheten PURL-inkoopprogramma van de NAVO.
36 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Nederlandse militairen die met hun Reaper-verkenningsdrones aan de NAVO-oostflank patrouilleren, blijven langer in Roemenië. De missie wordt tot eind september verlengd, zegt demissionair defensieminister Ruben Brekelmans.
1 uur geledenEL PASO (ANP) - De sluiting woensdag van het luchtruim bij het Amerikaanse El Paso volgde op onenigheid tussen overheidsdiensten. Dat zeggen bronnen tegen media als CBS News en The New York Times. De grensbewakingsdienst zou een anti-dronelaser hebben ingezet zonder de luchtvaartautoriteiten voldoende tijd te geven om risico's voor het vliegverkeer in te schatten.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Noodweer leidt in het zuiden van Frankrijk tot problemen. 850.000 mensen zitten zonder stroom, meldt BFMTV op basis van energiebedrijf Enedis. Weerdienst Météo France waarschuwt dat lagedrukgebied Nils in grote delen van het land zorgt voor gevaarlijke situaties door harde wind, zware regenval en onweer.
1 uur geledenPRISTINA (ANP/AFP) - Het Kosovaarse parlement heeft de nationalist Albin Kurti opnieuw benoemd tot premier. Daarmee komt een einde aan een politieke impasse in het land, die al een jaar duurde.
10 uur geleden