Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schutter schietpartij gayclub begon meteen te schieten

Schutter schietpartij gayclub begon meteen te schieten

COLORADO SPRINGS (ANP) - De dader van de dodelijke schietpartij in een gayclub in de Amerikaanse stad Colorado Springs, de 22-jarige Anderson Lee Aldrich, begon meteen bij binnenkomst met schieten, meldt de politie. Waarom hij de mogelijke aanslag pleegde in de populaire nachtclub voor onder anderen homo's en lesbiennes is nog onduidelijk. Bij de schietpartij in Club Q vielen zeker vijf doden en achttien gewonden.

Dat hadden er nog meer kunnen zijn als twee personen in de club niet als helden hadden opgetreden, concludeert de politie. Het duo overmeesterde de schutter die gewond raakte en werd gearresteerd. Volgens een mededeling van Club Q was het een doelgerichte "haataanval op onze gemeenschap."

"We kunnen geen en we mogen geen haat tolereren", reageerde president Joe Biden op het drama. Hoewel het motief voor de aanval nog niet is vastgesteld, hekelde hij het "vreselijke" geweld tegen de lhbti-gemeenschap de afgelopen tijd, met name tegen transgendervrouwen van kleur. Ook drong Biden weer aan op meer regels voor vuurwapens.

Het bloedbad in de staat Colorado roept herinneringen op aan de radicaalislamitische aanslag op de homoclub Pulse in de Amerikaanse stad Orlando. Bij deze schietpartij in 2016 kwamen 49 mensen om het leven.

Meer uit Buitenland

Oostenrijk telt deze winter 26 doden door lawines

WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk zijn deze winter 26 mensen omgekomen door lawines, meldt de Oostenrijkse raad voor veiligheid in de Alpen (ÖKAS). Dat is "aanzienlijk meer" dan voorgaande jaren.

43 minuten geleden
Brussel bevestigt brief Orbán aan voorzitter Costa

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Raad António Costa heeft een brief van de Hongaarse premier Viktor Orbán ontvangen. Dat bevestigt zijn woordvoerder. Over de inhoud ervan wil ze verder niets kwijt. Het is niet duidelijk of Costa donderdag met een reactie komt.

45 minuten geleden
Onderhandelingen tussen Iran en VS in Genève hervat

GENÈVE (ANP/AFP) - De derde ronde van Amerikaans-Iraanse onderhandelingen over het nucleaire programma van Iran is in Genève begonnen. De twee landen praten via bemiddelaars uit Oman met elkaar. De VS en Iran hebben al sinds 1980 geen diplomatieke betrekkingen meer.

48 minuten geleden
Polen: defensiekosten verbleken bij biljoen na aanval Russen

WARSCHAU (ANP/RTR) - De verdediging van de oostflank van de NAVO tegen een Russische aanval zou vele honderden miljarden euro's kosten, waarschuwt de Poolse buitenlandminister Radek Sikorski. Veel meer, volgens hem, dan wat NAVO-landen nu moeten uitgeven om zich te herbewapenen en Rusland af te schrikken.

1 uur geleden
Aantal geboortes in Japan voor tiende jaar op rij afgenomen

TOKIO (ANP/AFP) - Het aantal geboortes is in Japan voor het tiende jaar op rij afgenomen. Het Oost-Aziatische land heeft een van de laagste geboortecijfers ter wereld en kampt ook met een krimpende en vergrijzende bevolking.

2 uur geleden
Hongarije beschuldigt Oekraïne van anti-Hongaars beleid

BOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán stelt in een open brief dat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zich bezighoudt met "anti-Hongaars beleid". Hij roept Zelensky op dit te veranderen en eist "meer respect voor Hongarije".

4 uur geleden
Premier De Wever kondigt luchtafweer bij Antwerpse haven aan

ANTWERPEN (ANP) - Er komt een nieuw luchtafweersysteem bij de Antwerpse haven, heeft de Belgische premier Bart De Wever aangekondigd. Het gaat om zogenoemde NASAMS, die gebruikt kunnen worden om bepaalde vliegtuigen, helikopters, drones en raketten op middellange afstand uit de lucht te schieten. De premier zei op een bijeenkomst van de haven dat de systemen al besteld zijn. Dat gebeurt in samenwerking met Nederland.

4 uur geleden