Schutter schietpartij gayclub begon meteen te schieten
COLORADO SPRINGS (ANP) - De dader van de dodelijke schietpartij in een gayclub in de Amerikaanse stad Colorado Springs, de 22-jarige Anderson Lee Aldrich, begon meteen bij binnenkomst met schieten, meldt de politie. Waarom hij de mogelijke aanslag pleegde in de populaire nachtclub voor onder anderen homo's en lesbiennes is nog onduidelijk. Bij de schietpartij in Club Q vielen zeker vijf doden en achttien gewonden.
Dat hadden er nog meer kunnen zijn als twee personen in de club niet als helden hadden opgetreden, concludeert de politie. Het duo overmeesterde de schutter die gewond raakte en werd gearresteerd. Volgens een mededeling van Club Q was het een doelgerichte "haataanval op onze gemeenschap."
"We kunnen geen en we mogen geen haat tolereren", reageerde president Joe Biden op het drama. Hoewel het motief voor de aanval nog niet is vastgesteld, hekelde hij het "vreselijke" geweld tegen de lhbti-gemeenschap de afgelopen tijd, met name tegen transgendervrouwen van kleur. Ook drong Biden weer aan op meer regels voor vuurwapens.
Het bloedbad in de staat Colorado roept herinneringen op aan de radicaalislamitische aanslag op de homoclub Pulse in de Amerikaanse stad Orlando. Bij deze schietpartij in 2016 kwamen 49 mensen om het leven.
Meer uit Buitenland
HASHIKAMI (ANP/AFP) - In het noorden van Japan is een tsunamiwaarschuwing uitgegeven na een zware aardbeving. Die had volgens de eerste berichten een kracht van 7.4. Er worden golven verwacht tot drie meter hoog, meldt de Japanse omroep NHK.
45 minuten geledenWISMAR (ANP/DPA) - Bultrug Timmy is op eigen kracht losgekomen voor de Duitse kust. Het dier was de afgelopen weken meermaals gestrand en autoriteiten hadden hun reddingspogingen gestaakt. Zondag werd er nog een particuliere reddingsactie opgestart, maar door het stijgende water wist Timmy maandag toch op eigen kracht los te komen. Volgens het Duitse Bild blijven reddingsdiensten paraat om hem via de Noordzee naar de Atlantische Oceaan te begeleiden.
3 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.
10 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.
10 uur geledenSOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.
11 uur geleden