Schutter Las Vegas stuurde poederbrief naar andere universiteit
LAS VEGAS (ANP) - De man die woensdag drie mensen doodschoot op een universiteit in Las Vegas en een vierde persoon verwondde, stuurde vlak voor zijn daad 22 brieven naar andere universiteiten. De brieven werden onderschept voor bezorging. In minimaal één envelop werd wit poeder aangetroffen.
De politie heeft nog geen duidelijkheid over het motief van de 67-jarige Anthony James Polito, die zelf in het verleden lesgaf op verschillende universiteiten en onlangs na sollicitaties door diverse onderwijsinstituten werd afgewezen. Hij had een lijst gemaakt met namen van verschillende medewerkers van universiteiten, maar de drie personen die hij woensdag doodschoot op de Universiteit van Nevada, Las Vegas (UNLV) stonden daar niet op. Polito werd tijdens de schietpartij gedood door de op de campus aanwezige politie.
De politie kreeg woensdag om 11:45 uur lokale tijd een melding binnen dat er werd geschoten op het terrein van UNLV. Volgens sheriff Kevin McMahill van het politiekorps van Las Vegas lijkt het erop dat de dader er niet op uit was studenten te raken. De slachtoffers werkten allemaal op de universiteit. Het gaat volgens CNN om een 64-jarige hoogleraar, een 39-jarige universitair docent en een derde persoon van wie de identiteit nog niet is vrijgegeven. Aanvankelijk meldden de autoriteiten dat de gewonde persoon in stabiele toestand was, maar volgens McMahill is die toestand daarna verslechterd.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - De burgemeester van het achtste arrondissement in Parijs roept op tot een verbod op bijeenkomsten op de Champs-Élysées rond de viering van de bekerwinst van Paris Saint-Germain. Dat melden Franse media als Le Monde.
50 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zondag bekendgemaakt dat het bezig is zijn grondoperaties in het zuiden van Libanon uit te breiden. De operatie in Beaufort Ridge en het gebied van Wadi al-Saluki is enkele dagen geleden al begonnen, aldus de verklaring.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag geprobeerd om verschillende voorwaarden van een voorgestelde deal met Iran te wijzigen. Dat meldden Amerikaanse media zaterdag op basis van geïnformeerde bronnen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De knallen die zaterdag in het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts zijn gehoord, werden veroorzaakt door een meteoor die op weg naar de aarde uit elkaar barstte. Dat meldt de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Op de Champs-Élysées in Parijs is het onrustig nadat Paris-Saint-Germain (PSG) in Boedapest de Champions League won. Op meerdere plekken in Parijs gingen menigtes de straat op, wat leidde tot rellen. Tot nu toe zijn er in de Franse hoofdstad zeker 235 mensen aangehouden. Het is niet duidelijk hoeveel van hen zijn gearresteerd. Eerder op de avond lag het aantal arrestaties op zeker 45.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - De regio Parijs is zaterdagavond gestopt met het openbaar vervoer per bus. De menigtes, onder wie relschoppers, maken het voor personeel en reizigers onmogelijk veilig te rijden. De Parijse voetbalclub Paris-Saint-Germain (PSG) heeft in Boedapest na strafschoppen de Champions League gewonnen en in heel de Parijse regio zijn feestvierders de straat op gegaan.
11 uur geledenBOSTON (ANP) - In het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts is een enorme knal gehoord en hebben mensen de politie om opheldering gevraagd. Politiebureaus in de regio melden dat ze overstelpt zijn met telefoontjes maar geen antwoord weten.
12 uur geleden