Schutter bekent racistische moordpartij in Amerikaanse supermarkt
BUFFALO (ANP/RTR) - Een 19-jarige Amerikaan geeft toe dat hij in mei tien mensen heeft vermoord in een supermarkt in Buffalo, New York. De schutter Payton Gendron heeft in de rechtbank bekend schuldig te zijn aan onder andere moord en binnenlands terrorisme gemotiveerd door haat. De witte dader schoot voornamelijk zwarte mensen dood.
Gendron zou de supermarkt volgens de aanklagers hebben uitgezocht omdat daar veel zwarte mensen komen. Deze lag op drie uur rijden van zijn eigen woonplaats. Hij schoot dertien mensen neer, van wie elf een zwarte huidskleur hadden. Drie slachtoffers overleefden het. Gendron publiceerde voor de moordpartij een manifest en liet gelijkgestemden op een internetforum al weten wat hij van plan was.
Na de schietpartij reisde president Joe Biden naar Buffalo om met de nabestaanden te praten. Hij noemde de moorden "gruwelijk en weerzinwekkend".
De schutter is de eerste persoon die in de staat New York aangeklaagd is voor binnenlands terrorisme gemotiveerd door haat. De moorden gelden als haatmisdrijven, omdat hij de slachtoffers uitzocht op basis van huidskleur. De uitspraak in de zaak volgt in februari. Gendron kan een levenslange celstraf krijgen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en zijn onderhandelingsteam zitten om tafel met de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner over een einde aan de oorlog in Oekraïne.
1 uur geledenMAAGDENBURG (ANP) - De opkomst bij de verkiezingen in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt is vooralsnog hoger dan bij de vorige stembusgang in 2021. Om 12.00 uur had 34,7 procent van de stemgerechtigden gestemd. Vijf jaar geleden was dat op hetzelfde tijdstip 22,4 procent.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner zijn aangekomen in Kyiv. Dat melden internationale persbureaus op basis van verslaggevers ter plaatse. In de nacht van zaterdag op zondag vlogen zij van Moskou naar het Poolse Rzeszów, vanwaaruit ze verder zijn gereisd naar Oekraïne. De onderhandelaars arriveerden op het station in Kyiv, waar zij werden opgewacht door het Oekraïense onderhandelingsteam.
4 uur geledenKATHMANDU/BEIJING (ANP/RTR) - Het dodental na de overstromingen in Nepal en Tibet is opgelopen naar 1384. Door het natuurgeweld zijn zeker 1341 doden gevallen in Nepal en minstens 43 in Tibet, aldus de nieuwste cijfers van de landen.
4 uur geledenCEUTA (ANP) - De regionale regering van Ceuta noemt het een grote fout om de haven van de Spaanse exclave te gebruiken voor tijdelijke migrantenopvang, meldt persbureau EFE. De Spaanse overheid passeerde de lokale regering zaterdag door een deel van de haven tijdelijk over te nemen, tot onvrede van de lokale autoriteiten.
4 uur geledenTANGERMÜNDE (ANP) - De AfD-lijsttrekker in Saksen-Anhalt, Ulrich Siegmund, heeft zondagochtend in Tangermünde zijn stem uitgebracht voor de verkiezingen in zijn deelstaat. Zijn Alternative für Deutschland geldt als goede kanshebber om bij die stembusgang de grootste te worden.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland komt met maatregelen die Russische sabotage en hybride aanvallen tegen het land moeten tegengaan. Dat meldt Bild, dat daartoe een plan van het ministerie van Binnenlandse Zaken inzag.
6 uur geleden