Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schutter Atlanta pleit schuldig aan vier moorden

Schutter Atlanta pleit schuldig aan vier moorden

ATLANTA (ANP/RTR) - Een witte Amerikaan die verdacht wordt van het doodschieten van acht personen, onder wie zes vrouwen van Aziatische afkomst, heeft schuldig gepleit voor vier moorden. De schutter sloeg in maart toe in massagesalons in en bij Atlanta in de Amerikaanse staat Georgia.

Dat de 22-jarige Robert Aaron Long schuldig pleit, maakt deel uit van een overeenkomst met de aanklagers in de regio Cherokee County, waar vier slachtoffers vielen. Die deal bestaat uit vier levenslange celstraffen zonder kans op vervroegde vrijlating en nog eens 35 jaar voor andere verdenkingen.

De man wordt verderop in Fulton County vervolgd voor het doodschieten van vier vrouwen. Volgens de openbaar aanklager in dat district is het duidelijk dat Long zijn slachtoffers had gekozen vanwege hun afkomst en geslacht. De aanklager in Fulton County gaat voor de doodstraf.

Long zelf ontkende dat hij uit racisme handelde. Hij zei dat hij problemen had met een seksverslaving en dat hij zijn "verleidingen" wilde "uitschakelen". Het geweld was een schok voor de Aziatisch-Amerikaanse gemeenschap en leidde tot betogingen tegen haatmisdrijven, waar steeds vaker melding van wordt gemaakt sinds het begin van de coronapandemie.

Meer uit Buitenland

VS en bondgenoten veroordelen samenzweringen van Iraanse garde

WASHINGTON (ANP) - De VS hebben samen met bondgenoten, inclusief Canada, Duitsland, Groot-Brittannië, Frankrijk en Nederland, vermeende samenzweringen veroordeeld van een speciale buitenlandbrigade van de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG). Het gaat in de verklaring van het ministerie van Buitenlandse Zaken van de VS om de Quds Force die in Europa, Noord-Amerika en Australië ook dodelijke acties zou beramen.

53 minuten geleden
Drie arrestaties na rellen Belfast, openbaar leven ontregeld

BELFAST/LONDEN (ANP) - De Britse autoriteiten hebben drie arrestaties verricht na de rellen in Noord-Ierland. Dat meldde onderminister van Veiligheid Dan Jarvis in het parlement, schrijven media als Sky News en de Belfast Telegraph. De autoriteiten verwachten dat meer aanhoudingen zullen volgen.

1 uur geleden
VN-mensenrechtenchef stuurt onderzoeksmissie naar Libanon

GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, Volker Türk, stuurt een onderzoeksmissie naar Libanon om te kijken of er internationaal recht is geschonden in de huidige strijd tussen Israël en de Libanese beweging Hezbollah.

2 uur geleden
Ngo: dit jaar al 1300 migranten omgekomen onderweg naar Spanje

MADRID (ANP/RTR) - Meer dan 1300 migranten zijn in de eerste vijf maanden van dit jaar omgekomen bij pogingen de Spaanse kust te bereiken. Dat meldt mensenrechtenorganisatie Caminando Fronteras, die de cijfers publiceerde in aanloop naar een bezoek van paus Leo aan de Canarische Eilanden.

2 uur geleden
Trump over uitblijven vredesdeal: Iran moet nu prijs betalen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat Iran de "prijs moet betalen" wegens het uitblijven van een vredesdeal tussen de landen. Zijn uitspraak op Truth Social volgt na nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran.

3 uur geleden
Gastheer Erdogan: komst Trump naar top telt voor stabiliteit NAVO

ANKARA (ANP/AFP/RTR) - De aankondiging dat president Donald Trump naar de NAVO-top in Ankara komt is belangrijk voor de NAVO, zegt zijn Turkse ambtgenoot Recep Tayyip Erdogan. Trumps deelname helpt volgens de gastheer het bondgenootschap voor onrust te behoeden.

3 uur geleden
Netanyahu doet weer mee aan verkiezingen

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu stelt zich dit jaar wel degelijk herkiesbaar. Dat benadrukte zijn Likud-partij na uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump.

3 uur geleden