Schutter Atlanta pleit schuldig aan vier moorden
ATLANTA (ANP/RTR) - Een witte Amerikaan die verdacht wordt van het doodschieten van acht personen, onder wie zes vrouwen van Aziatische afkomst, heeft schuldig gepleit voor vier moorden. De schutter sloeg in maart toe in massagesalons in en bij Atlanta in de Amerikaanse staat Georgia.
Dat de 22-jarige Robert Aaron Long schuldig pleit, maakt deel uit van een overeenkomst met de aanklagers in de regio Cherokee County, waar vier slachtoffers vielen. Die deal bestaat uit vier levenslange celstraffen zonder kans op vervroegde vrijlating en nog eens 35 jaar voor andere verdenkingen.
De man wordt verderop in Fulton County vervolgd voor het doodschieten van vier vrouwen. Volgens de openbaar aanklager in dat district is het duidelijk dat Long zijn slachtoffers had gekozen vanwege hun afkomst en geslacht. De aanklager in Fulton County gaat voor de doodstraf.
Long zelf ontkende dat hij uit racisme handelde. Hij zei dat hij problemen had met een seksverslaving en dat hij zijn "verleidingen" wilde "uitschakelen". Het geweld was een schok voor de Aziatisch-Amerikaanse gemeenschap en leidde tot betogingen tegen haatmisdrijven, waar steeds vaker melding van wordt gemaakt sinds het begin van de coronapandemie.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk beleggen een nieuwe bijeenkomst van militaire planners om te bespreken hoe ze de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang kunnen brengen zodra de oorlog tegen Iran voorbij is. Planners uit meer dan dertig landen, waaronder Nederland, nemen woensdag en donderdag deel aan de besprekingen in Londen.
11 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Een vrachtschip dat Iran verliet is in de Straat van Hormuz beschoten, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Er is geen schade gemeld. Het schip is een aantal kilometer van de Iraanse kust tot stilstand gebracht en de bemanning is veilig.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Hongarije en Slowakije krijgen als het goed is binnen een paar uur weer olie uit Rusland via de veelbesproken Droezjba-pijpleiding. De leveringen via die pijpleiding lagen maanden stil nadat die in januari schade had opgelopen in de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Kyiv heeft de schade inmiddels gerepareerd.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft Turkije gevraagd om een ontmoeting tussen de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin te organiseren. Volgens buitenlandminister Andri Sybiha wil Kyiv de gestrande vredesonderhandelingen nieuw leven inblazen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump stort Iran "financieel in" door de sluiting van de Straat van Hormuz. Dat schrijft hij op zijn Truth Social. Het land zou 500 miljoen dollar per dag verliezen en "hongerig naar geld" zijn.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - In Libanon is een dode gevallen bij een Israëlische droneaanval, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. In het land geldt sinds vorige week een staakt-het-vuren, maar Israël en Hezbollah beschuldigen elkaar van het schenden daarvan.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Op de Straat van Hormuz is opnieuw een containerschip beschoten door de Iraanse Revolutionaire Garde, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Het zou zware schade hebben opgelopen, maar niemand raakte gewond.
3 uur geleden