Schutter Atlanta aangeklaagd voor acht moorden
ATLANTA (ANP/RTR) - De 21-jarige schutter die in het Amerikaanse Atlanta is gearresteerd naar aanleiding van drie schietincidenten waarbij dinsdag acht doden vielen, is voor acht moorden aangeklaagd. De moorden, waarvan zes op vrouwen van Aziatische afkomst, hebben de Aziatisch-Amerikaanse gemeenschap in de regio Atlanta diep geraakt.
Verdachte Robert Aaron Long heeft dinsdag ontkend dat hij door racisme gemotiveerd was. Hij voerde aan dat hij problemen had met een seksverslaving en dat hij zijn "verleidingen" wilde "elimineren". De sheriff van Cherokee County, het district waar één van de drie schietincidenten plaatsvond, stelt echter dat het nog te vroeg is om vast te stellen wat Longs motief is geweest.
Terwijl het onderzoek naar de moorden gaande is, is in de Verenigde Staten al veel gespeculeerd over een eventueel racistisch motief. De moorden vestigen opnieuw de aandacht op de toename van racistisch geweld tegen Amerikanen van Aziatische afkomst sinds het begin van de coronapandemie. Oud-president Trump fulmineert geregeld tegen China vanwege de wereldwijde gezondheidscrisis door het coronavirus, dat hij vaak het Chinavirus noemt.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP) - De afgezette Venezolaanse president Nicolás Maduro zegt het "goed te maken" in gevangenschap in de Verenigde Staten, waar hij en zijn vrouw Cilia Flores wachten op hun proces. Dat heeft zijn zoon, parlementslid Nicolás Maduro Guerra, zaterdag gezegd in een video. "We maken het goed. We zijn strijders," citeerde Maduro Guerra zijn vader in de boodschap die werd verspreid door regeringspartij PSUV.
1 uur geledenTAMPA (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten en bondgenoten hebben zaterdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op doelen van terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië. Dat heeft het Amerikaanse leger bekendgemaakt. De luchtaanvallen maken deel uit van operatie Hawkeye Strike en zijn vergelding voor een aanval in december waarbij drie Amerikanen om het leven kwamen.
2 uur geledenWASHINGTON (RTR/ANP) - De Verenigde Staten zijn bereid om meer sancties tegen Venezuela op te heffen. Bovendien zou vijf miljard dollar aan bevroren tegoeden kunnen worden vrijgegeven om de Venezolaanse economie te helpen. Dat heeft minister Scott Bessent van Financiën van de regering-Trump in een interview met persbureau Reuters gezegd.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse autoriteiten zijn een onderzoek begonnen naar de dood van een beveiliger bij het olympisch ijsstadion van Cortina d'Ampezzo. De man overleed onder verdachte omstandigheden, mogelijk door de vrieskou.
3 uur geledenPARIJS/DUBLIN (ANP/AFP) - Duizenden boeren in Frankrijk en Ierland hebben gedemonstreerd tegen het handelsakkoord van de Europese Unie met Zuid-Amerikaanse landen. In Centraal-Ierland gingen duizenden tractoren de weg op. In Frankrijk blokkeerden boeren enkele snelwegen.
4 uur geledenMANAGUA (ANP/AFP) - In navolging van Venezuela heeft inmiddels ook Nicaragua politieke gevangenen vrijgelaten. De linkse regering van het Midden-Amerikaanse land spreekt van "tientallen mensen die terug naar huis naar hun families zijn gekeerd", en van een daad van goede wil.
5 uur geledenVAL D'ISÈRE (ANP/AFP) - Drie Franse skiërs zijn omgekomen toen ze bedolven raakten door lawines in de Franse Alpen. Het bureau voor toerisme in Val d'Isère heeft van twee wintersporters de dood bevestigd.
6 uur geleden