Schutter Atlanta aangeklaagd voor acht moorden
ATLANTA (ANP/RTR) - De 21-jarige schutter die in het Amerikaanse Atlanta is gearresteerd naar aanleiding van drie schietincidenten waarbij dinsdag acht doden vielen, is voor acht moorden aangeklaagd. De moorden, waarvan zes op vrouwen van Aziatische afkomst, hebben de Aziatisch-Amerikaanse gemeenschap in de regio Atlanta diep geraakt.
Verdachte Robert Aaron Long heeft dinsdag ontkend dat hij door racisme gemotiveerd was. Hij voerde aan dat hij problemen had met een seksverslaving en dat hij zijn "verleidingen" wilde "elimineren". De sheriff van Cherokee County, het district waar één van de drie schietincidenten plaatsvond, stelt echter dat het nog te vroeg is om vast te stellen wat Longs motief is geweest.
Terwijl het onderzoek naar de moorden gaande is, is in de Verenigde Staten al veel gespeculeerd over een eventueel racistisch motief. De moorden vestigen opnieuw de aandacht op de toename van racistisch geweld tegen Amerikanen van Aziatische afkomst sinds het begin van de coronapandemie. Oud-president Trump fulmineert geregeld tegen China vanwege de wereldwijde gezondheidscrisis door het coronavirus, dat hij vaak het Chinavirus noemt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij "niet wil dat de Koerden betrokken raken bij de oorlog in Iran". Dat zei hij zaterdag aan boord van zijn presidentiële vliegtuig tegen meereizende verslaggevers.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Niet de Verenigde Staten, maar Iran voerde een dodelijke raketaanval uit op een meisjesschool in het zuiden van Iran. Dat zegt president Donald Trump in antwoord op vragen van journalisten aanwezig in zijn regeringsvliegtuig. "Gebaseerd op wat ik heb gezien, is dat gedaan door Iran", aldus Trump aan boord van de Air Force One. "Zij zijn heel onnauwkeurig met hun munitie."
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal Iran "met volle kracht" blijven aanvallen. Dat zegt premier Benjamin Netanyahu in een televisietoespraak. Volgens de Israëlische leider heeft het land "nog vele doelwitten" om te raken in Iran, om zo het regime te destabiliseren. Ook zei hij dat Israël en de Verenigde Staten inmiddels vrijwel volledig de overmacht hebben in het Iraanse luchtruim.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Tientallen oud-medewerkers van het wereldberoemde restaurant Noma zijn het slachtoffer geworden van fysiek en verbaal geweld van chef-oprichter René Redzepi. Dat schrijft The New York Times in een groot verhaal over de werkcultuur bij het Michelinrestaurant in Kopenhagen. Volgens de 35 oud-werknemers die de krant sprak, zou personeel onder meer zijn uitgescholden, geslagen en geprikt met keukengerei.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De expertsraad die een nieuwe opperste leider voor Iran moet kiezen, zal binnen een dag samenkomen om tot dat besluit te komen. Dat meldt ayatollah Hossein Mozafari, die deel uitmaakt van de 88-koppige raad van theologen en geestelijken.
5 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Turkije overweegt F-16's naar het noordelijke, door Turkije geclaimde deel van Cyprus te sturen. Dat meldt persbureau AFP op basis van een bron binnen het Turkse ministerie van Defensie.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Door het geweld in Libanon zijn nu bijna een half miljoen mensen op de vlucht geslagen. Dat heeft de Libanese minister Haneen Sayed van Sociale Zaken gezegd op een persconferentie.
5 uur geleden