Schutter Atlanta aangeklaagd voor acht moorden
ATLANTA (ANP/RTR) - De 21-jarige schutter die in het Amerikaanse Atlanta is gearresteerd naar aanleiding van drie schietincidenten waarbij dinsdag acht doden vielen, is voor acht moorden aangeklaagd. De moorden, waarvan zes op vrouwen van Aziatische afkomst, hebben de Aziatisch-Amerikaanse gemeenschap in de regio Atlanta diep geraakt.
Verdachte Robert Aaron Long heeft dinsdag ontkend dat hij door racisme gemotiveerd was. Hij voerde aan dat hij problemen had met een seksverslaving en dat hij zijn "verleidingen" wilde "elimineren". De sheriff van Cherokee County, het district waar één van de drie schietincidenten plaatsvond, stelt echter dat het nog te vroeg is om vast te stellen wat Longs motief is geweest.
Terwijl het onderzoek naar de moorden gaande is, is in de Verenigde Staten al veel gespeculeerd over een eventueel racistisch motief. De moorden vestigen opnieuw de aandacht op de toename van racistisch geweld tegen Amerikanen van Aziatische afkomst sinds het begin van de coronapandemie. Oud-president Trump fulmineert geregeld tegen China vanwege de wereldwijde gezondheidscrisis door het coronavirus, dat hij vaak het Chinavirus noemt.
Meer uit Buitenland
HASHIKAMI (ANP/AFP) - In het noorden van Japan is een tsunamiwaarschuwing uitgegeven na een zware aardbeving. Die had volgens de eerste berichten een kracht van 7.4. Er worden golven verwacht tot drie meter hoog, meldt de Japanse omroep NHK.
40 minuten geledenWISMAR (ANP/DPA) - Bultrug Timmy is op eigen kracht losgekomen voor de Duitse kust. Het dier was de afgelopen weken meermaals gestrand en autoriteiten hadden hun reddingspogingen gestaakt. Zondag werd er nog een particuliere reddingsactie opgestart, maar door het stijgende water wist Timmy maandag toch op eigen kracht los te komen. Volgens het Duitse Bild blijven reddingsdiensten paraat om hem via de Noordzee naar de Atlantische Oceaan te begeleiden.
3 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.
10 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.
10 uur geledenSOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.
11 uur geleden