Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schutter (6) op Amerikaanse school gebruikte wapen van moeder

Schutter (6) op Amerikaanse school gebruikte wapen van moeder

RICHMOND (ANP/RTR) - De 6-jarige jongen die vrijdag in de Amerikaanse staat Virginia zijn lerares neerschoot, gebruikte het vuurwapen van zijn moeder. Het gaat volgens de politie om een legaal verkregen wapen. Hoe het kind bij het wapen kon komen, is niet duidelijk.

Het is ook nog niet bekend of de ouders worden vervolgd voor het onveilig opbergen van het wapen. De politie zegt dat het te vroeg is om daar uitspraken over te doen. Het onderzoek loopt nog. De jongen wordt sinds het schietincident vastgehouden in een medische faciliteit.

Het kind had het handwapen thuis in zijn rugzak gestopt en haalde het vrijdagmiddag in de les tevoorschijn. Hij schoot één keer. De kogel ging door een hand van zijn lerares, die een verdedigende pose aannam, en belandde vervolgens in haar borst. Het kind werd door een toegesnelde schoolmedewerker in bedwang gehouden terwijl de lerares naar schatting zestien tot twintig leerlingen in veiligheid bracht.

De lerares raakte ernstig gewond, haar toestand is nu stabiel. De lokale politiechef noemt de 25-jarige vrouw een "held". "Ze zorgde ervoor dat alle kinderen het klaslokaal verlieten en was de laatste die wegging", zo heeft hij bekendgemaakt. In de VS komen schietpartijen op scholen vaker voor, maar het komt zelden voor dat de schutter zo jong is. Het is voor het eerst sinds 1970 dat een kind van 6 jaar of jonger op school een vuurwapen gebruikte.

Meer uit Buitenland

Doden na Oekraïense aanval op Belgorod

BELGOROD (ANP/DPA) - In de Russische regio Belgorod zijn zeker vier vrouwen omgekomen door Oekraïense beschietingen. Dat heeft de regionale gouverneur gemeld. De doden vielen in het dorp Smorodino, enkele kilometers van de grens met Oekraïne. Ze waren in een pand dat werd getroffen. Een andere vrouw werd zwaargewond onder het puin vandaan gehaald.

2 uur geleden
Grote demonstratie in Praag tegen Tsjechische regering

PRAAG (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Honderdduizenden mensen zijn zaterdag de straat opgegaan in de Tsjechische hoofdstad Praag om te demonstreren tegen de rechts-populistische regering van premier Andrej Babiš. Volgens de organisatie waren er tot 250.000 deelnemers bijeen.

3 uur geleden
VS zeggen al meer dan 8000 doelen in Iran te hebben aangevallen

TAMPA (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft tijdens drie weken oorlog meer dan 8000 doelen aangevallen, claimt admiraal Brad Cooper in een videoboodschap op X. Ook zei hij dat de Amerikanen een Iraanse bunker hebben aangevallen. Daarin zouden wapens zijn opgeslagen die een bedreiging vormden voor de olie- en gastransporten in de Straat van Hormuz.

3 uur geleden
VK veroordeelt Iraanse poging basis Diego Garcia te raken

LONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft de "roekeloze aanvallen" van Iran veroordeeld, nadat het land twee ballistische raketten afvuurde op de Amerikaans-Britse militaire basis Diego Garcia. Geen daarvan raakte de basis die ongeveer 3800 kilometer van Iran ligt.

8 uur geleden
Indiase premier Modi spreekt president Pezeshkian van Iran

NEW DELHI (ANP/RTR/AFP) - De Indiase premier Narendra Modi heeft met de Iraanse president Masoud Pezeshkian gesproken. Hij heeft daarbij de aanvallen op infrastructuur in het Midden-Oosten veroordeeld en beklemtoond dat de scheepvaart moet worden gevrijwaard van de oorlogshandelingen. De strategisch gelegen Straat van Hormuz tussen de Perzische Golf en de Indische Oceaan is vrijwel gesloten als gevolg van de Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran.

9 uur geleden
Vertrouwen in Mette-Marit nog niet hersteld na interview

OSLO (ANP) - Het vertrouwen in kroonprinses Mette-Marit van Noorwegen is bij veel Noren nog niet hersteld na het interview dat ze gaf aan de Noorse publieke omroep NRK. Een meerderheid vindt dat ze onvoldoende heeft geantwoord over haar banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein, blijkt uit peilingen van Noorse kranten.

10 uur geleden
Aantal gevallen meningitisuitbraak VK stijgt naar 34

CANTERBURY (ANP) - Het aantal gevallen van meningitis bij een uitbraak in het Britse graafschap Kent is opgelopen naar 34, meldt de Britse gezondheidsautoriteit. Het ministerie van Volksgezondheid noemde de uitbraak eerder "ongekend". Twee studenten kwamen recent om het leven.

10 uur geleden