Schutter (6) op Amerikaanse school gebruikte wapen van moeder
RICHMOND (ANP/RTR) - De 6-jarige jongen die vrijdag in de Amerikaanse staat Virginia zijn lerares neerschoot, gebruikte het vuurwapen van zijn moeder. Het gaat volgens de politie om een legaal verkregen wapen. Hoe het kind bij het wapen kon komen, is niet duidelijk.
Het is ook nog niet bekend of de ouders worden vervolgd voor het onveilig opbergen van het wapen. De politie zegt dat het te vroeg is om daar uitspraken over te doen. Het onderzoek loopt nog. De jongen wordt sinds het schietincident vastgehouden in een medische faciliteit.
Het kind had het handwapen thuis in zijn rugzak gestopt en haalde het vrijdagmiddag in de les tevoorschijn. Hij schoot één keer. De kogel ging door een hand van zijn lerares, die een verdedigende pose aannam, en belandde vervolgens in haar borst. Het kind werd door een toegesnelde schoolmedewerker in bedwang gehouden terwijl de lerares naar schatting zestien tot twintig leerlingen in veiligheid bracht.
De lerares raakte ernstig gewond, haar toestand is nu stabiel. De lokale politiechef noemt de 25-jarige vrouw een "held". "Ze zorgde ervoor dat alle kinderen het klaslokaal verlieten en was de laatste die wegging", zo heeft hij bekendgemaakt. In de VS komen schietpartijen op scholen vaker voor, maar het komt zelden voor dat de schutter zo jong is. Het is voor het eerst sinds 1970 dat een kind van 6 jaar of jonger op school een vuurwapen gebruikte.
Meer uit Buitenland
HERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.
55 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.
2 uur geledenAMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.
5 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.
5 uur geledenDOHA (ANP/AFP/RTR/DPA) - De onderhandelingen over het lot van de Gazastrook zijn volgens de premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, in een kritieke fase beland. Hij dringt aan op een volledige terugtrekking van Israëlische troepen uit de Gazastrook. "De wapenstilstand is niet compleet" als Israël de strook niet verlaat.
9 uur geledenBANDA ATJEH (ANP/AFP) - Het dodental door het noodweer op het Indonesische eiland Sumatra is opgelopen tot boven de 900. Er worden nog steeds honderden mensen vermist.
10 uur geleden