Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schutter (6) op Amerikaanse school gebruikte wapen van moeder

Schutter (6) op Amerikaanse school gebruikte wapen van moeder

RICHMOND (ANP/RTR) - De 6-jarige jongen die vrijdag in de Amerikaanse staat Virginia zijn lerares neerschoot, gebruikte het vuurwapen van zijn moeder. Het gaat volgens de politie om een legaal verkregen wapen. Hoe het kind bij het wapen kon komen, is niet duidelijk.

Het is ook nog niet bekend of de ouders worden vervolgd voor het onveilig opbergen van het wapen. De politie zegt dat het te vroeg is om daar uitspraken over te doen. Het onderzoek loopt nog. De jongen wordt sinds het schietincident vastgehouden in een medische faciliteit.

Het kind had het handwapen thuis in zijn rugzak gestopt en haalde het vrijdagmiddag in de les tevoorschijn. Hij schoot één keer. De kogel ging door een hand van zijn lerares, die een verdedigende pose aannam, en belandde vervolgens in haar borst. Het kind werd door een toegesnelde schoolmedewerker in bedwang gehouden terwijl de lerares naar schatting zestien tot twintig leerlingen in veiligheid bracht.

De lerares raakte ernstig gewond, haar toestand is nu stabiel. De lokale politiechef noemt de 25-jarige vrouw een "held". "Ze zorgde ervoor dat alle kinderen het klaslokaal verlieten en was de laatste die wegging", zo heeft hij bekendgemaakt. In de VS komen schietpartijen op scholen vaker voor, maar het komt zelden voor dat de schutter zo jong is. Het is voor het eerst sinds 1970 dat een kind van 6 jaar of jonger op school een vuurwapen gebruikte.

Meer uit Buitenland

Poetin betuigt solidariteit met Iraanse president Pezeshkian

MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn ambtgenoot in Teheran, Masoud Pezeshkian, tijdens een telefoongesprek verzekerd van de solidariteit van Rusland.

1 uur geleden
Amerikaanse minister: vannacht grootste bombardementen op Iran

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, heeft tijdens een interview met de Amerikaanse zender Fox Business gezegd dat vannacht "de grootste bombardementscampagne" zal plaatsvinden.

1 uur geleden
Directeur orkest Kennedy Center vertrekt om onrust rond centrum

NEW YORK (WASHINGTON) - De directeur van het National Symphony Orchestra, het orkest dat voornamelijk optreedt in het John F. Kennedy Center in Washington, heeft haar ontslag ingediend. Dat meldt The New York Times.

5 uur geleden
Moedwillige inslag op ruimterots had groter effect dan gedacht

WASHINGTON (ANP) - Een experiment waarbij doelbewust een sonde crashte op een ruimterots heeft een groter effect gehad dan tot nu toe bekend was. Niet alleen de rots zelf werd uit zijn baan geslagen, maar de koers van een rots waar hij omheen draait blijkt nu ook te zijn veranderd.

6 uur geleden
VS waarschuwen Amerikanen in Irak voor mogelijke aanvallen

BAGDAD (ANP/AFP/DPA) - De Amerikaanse ambassade in Irak waarschuwt dat door Iran gesteunde milities mogelijk hotels in de noordelijke regio Koerdistan kunnen aanvallen. De VS dringen er bij hun burgers op aan het land zo snel mogelijk te verlaten.

7 uur geleden
Witte Huis: we hebben nog vier tot zes weken nodig in Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis zegt nog "vier tot zes weken nodig te hebben" om de Verenigde Staten hun doelen in Iran te laten bereiken. Daarvoor is ook genoeg munitie voorhanden, verzekerde Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt vrijdag op een persconferentie.

9 uur geleden
Iran waarschuwt Europa voor vergeldingsacties bij steun oorlog

PARIJS (ANP) - Iran heeft Europese landen gewaarschuwd dat ze "legitieme doelen" worden als ze zich mengen in de oorlog tegen Iran. Dat zei de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de Franse zender France 24. Teheran zou Europese landen al hebben gewaarschuwd dat zij ook doelwit kunnen worden van Iraanse vergeldingsacties als ze zich aansluiten bij de VS en Israël.

10 uur geleden