Schutter (6) op Amerikaanse school gebruikte wapen van moeder
RICHMOND (ANP/RTR) - De 6-jarige jongen die vrijdag in de Amerikaanse staat Virginia zijn lerares neerschoot, gebruikte het vuurwapen van zijn moeder. Het gaat volgens de politie om een legaal verkregen wapen. Hoe het kind bij het wapen kon komen, is niet duidelijk.
Het is ook nog niet bekend of de ouders worden vervolgd voor het onveilig opbergen van het wapen. De politie zegt dat het te vroeg is om daar uitspraken over te doen. Het onderzoek loopt nog. De jongen wordt sinds het schietincident vastgehouden in een medische faciliteit.
Het kind had het handwapen thuis in zijn rugzak gestopt en haalde het vrijdagmiddag in de les tevoorschijn. Hij schoot één keer. De kogel ging door een hand van zijn lerares, die een verdedigende pose aannam, en belandde vervolgens in haar borst. Het kind werd door een toegesnelde schoolmedewerker in bedwang gehouden terwijl de lerares naar schatting zestien tot twintig leerlingen in veiligheid bracht.
De lerares raakte ernstig gewond, haar toestand is nu stabiel. De lokale politiechef noemt de 25-jarige vrouw een "held". "Ze zorgde ervoor dat alle kinderen het klaslokaal verlieten en was de laatste die wegging", zo heeft hij bekendgemaakt. In de VS komen schietpartijen op scholen vaker voor, maar het komt zelden voor dat de schutter zo jong is. Het is voor het eerst sinds 1970 dat een kind van 6 jaar of jonger op school een vuurwapen gebruikte.
Meer uit Buitenland
BEND (ANP/AFP) - Bij een schietpartij op een basisschool in de Amerikaanse staat Oregon zijn meerdere slachtoffers gevallen. Volgens Amerikaanse media zijn vier mensen omgekomen. Onder meer CNN meldt dat drie van de dodelijke slachtoffers kinderen zijn.
38 minuten geledenBRASÍLIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse presidentskandidaat Flávio Bolsonaro levert in de peilingen iets van zijn voorsprong op de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva in. Bolsonaro zou volgens een nieuwe peiling van bureau Datafolha nu 47 procent van de stemmen krijgen tegenover 45 procent voor Lula.
41 minuten geledenCALAIS (ANP) - Het aantal zwaargewonden als gevolg van het ongeluk tussen een minibusje en een vrachttrein aan de Franse kant van de Kanaaltunnel is bijgesteld naar twee. Dat melden de lokale autoriteiten tijdens een persmoment ter plaatse. Eerder spraken Franse media nog van vijf zwaargewonden.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de EU-leiders António Costa komt binnen een paar weken met een nieuw onderhandelingsvoorstel voor de EU-meerjarenbegroting 2028-2034, zo is donderdag besloten tijdens de EU-top. Dat laat een hoge EU-bron weten.
3 uur geledenCALAIS (ANP) - Aan de Franse kant van de Kanaaltunnel naar het Verenigd Koninkrijk heeft een ongeluk plaatsgevonden tussen een trein en een voertuig, mogelijk een bus. Dat melden Franse media, waaronder TF1, dat ter plaatse is. Bij het ongeluk zijn voor zover bekend negentien gewonden gevallen, van wie vijf ernstig. Volgens TF1 is het treinverkeer in beide rijrichtingen opgeschort.
4 uur geledenTIRANA (ANP/DPA) - Voor de derde dag op rij zijn in Albanië mensen de straat opgegaan uit onvrede met de regering en het onderwijsstelsel. In hoofdstad Tirana leidde dat opnieuw tot opstootjes met de politie. Ook in andere Albanese steden sloten donderdag mensen aan bij de demonstraties.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De door de VS gevangen genomen Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn vrouw zeggen onschuldig te zijn aan het samenspannen om Amerikaanse gevangenen te martelen. Deze nieuwe aanklacht werd recent toegevoegd aan een lopende strafzaak tegen Maduro.
7 uur geleden