Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schutter 4 juliparade bekent schuld

Schutter 4 juliparade bekent schuld

CHICAGO (ANP/RTR) - De man die op de Amerikaanse Onafhankelijkheidsdag in een voorstad van Chicago een optocht en toeschouwers beschoot, heeft schuld bekend. De 21-jarige Robert Crimo blijft vastzitten en kan niet op borgtocht vrijkomen. Hij heeft de politie verteld dat hij "serieus overwoog" een tweede aanval te plegen terwijl hij op de vlucht was.

De openbaar aanklager van de staat Illinois had hem een dag eerder zeven moorden ten laste gelegd. Hij kan tot levenslang worden veroordeeld zonder kans op vervroegde vrijlating. Er is volgens de politie geen bewijs voor een antisemitisch of racistisch motief.

Bij de schietpartij van maandag tijdens de 4 juliparade in Highland Park vielen ook tientallen gewonden. Crimo vuurde vanaf een dak meer dan zeventig kogels op de menigte. Hij had zijn daad volgens de autoriteiten weken voorbereid. Hij werd uren later aangehouden in vrouwenkleren die hij droeg om makkelijker te kunnen ontsnappen, met make-up om zijn gezichtstatoeages te bedekken.

Crimo kwam in 2019 al twee keer in aanraking met de politie. In een van die gevallen dreigde hij volgens de politie "iedereen te vermoorden". De wapens die hij gebruikte bij de massamoord had hij op legale wijze verkregen.

De man moet op 28 juli voor de rechtbank verschijnen.

Meer uit Buitenland

Dode bij aanslagen op Griekse politici

THESSALONIKI (ANP/AFP) - De aanslagen in de Griekse stad Thessaloniki hebben een persoon het leven gekost. De huizen van drie politici werden woensdagochtend aangevallen, waarbij de ouders van een van de politici gewond raakten. De moeder overleed later in het ziekenhuis.

5 uur geleden
Amerikaanse denktank: 2 miljoen slachtoffers in oorlog Oekraïne

NEW YORK (ANP) - In de oorlog tussen Oekraïne en Rusland zijn ruim 2 miljoen militairen omgekomen, gewond geraakt of vermist, meldt The New York Times op basis van het in Washington gevestigde Center for Strategic and International Studies (CSIS). Zo'n 450.000 Russische en 125.000 tot 150.000 Oekraïense militairen zouden zijn omgekomen.

5 uur geleden
Klimmers hangen spandoek aan spits van Empire State Building

NEW YORK CITY (ANP) - Twee gemaskerde mensen hebben helemaal bovenop het Empire State Building in New York gestaan met een spandoek. Op het spandoek stond een vredesboodschap. Bij de afdaling leek de ene klimmer de ander een huwelijksaanzoek te doen. Niet veel later werden ze hoog boven de grond opgewacht door de politie, zo was te zien op livebeelden vanuit een helikopter.

5 uur geleden
Bijna 2300 doden door aardbevingen Venezuela

CARACAS (ANP/RTR) - De aardbevingen in Venezuela hebben zeker 2295 mensen het leven gekost, meldt parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez. Ruim 11.000 anderen raakten gewond en nog eens tienduizenden zijn vermist.

5 uur geleden
Venezuela houdt week van nationale rouw na aardbevingen

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft zeven dagen van nationale rouw aangekondigd voor de slachtoffers van de aardbevingen van vorige week. "De ziel van Venezuela wordt verscheurd door de slachtoffers die de verwoestende aardbevingen hebben geëist", schrijft Rodríguez op X.

6 uur geleden
Proces tegen Maltese zakenman voor moord op journalist begonnen

VALLETTA (ANP) - In Malta is de langverwachte rechtszaak tegen de rijke zakenman Yorgen Fenech begonnen. Hij wordt ervan verdacht in 2017 opdracht te hebben gegeven voor de moord op de bekende onderzoeksjournalist Daphne Caruana Galizia. De zaak leidde tot grote ophef in Malta en kostte onder meer de premier zijn baan.

7 uur geleden
Zelensky verwacht vooruitgang EU-lidmaatschap onder Ierland

DUBLIN (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwacht dat de toetreding van Oekraïne tot de EU onder het voorzitterschap van Ierland zal worden voortgezet. Dat zei hij bij de overdrachtsceremonie van het halfjaarlijkse EU-voorzitterschap in Dublin.

9 uur geleden