Schutter 4 juliparade bekent schuld
CHICAGO (ANP/RTR) - De man die op de Amerikaanse Onafhankelijkheidsdag in een voorstad van Chicago een optocht en toeschouwers beschoot, heeft schuld bekend. De 21-jarige Robert Crimo blijft vastzitten en kan niet op borgtocht vrijkomen. Hij heeft de politie verteld dat hij "serieus overwoog" een tweede aanval te plegen terwijl hij op de vlucht was.
De openbaar aanklager van de staat Illinois had hem een dag eerder zeven moorden ten laste gelegd. Hij kan tot levenslang worden veroordeeld zonder kans op vervroegde vrijlating. Er is volgens de politie geen bewijs voor een antisemitisch of racistisch motief.
Bij de schietpartij van maandag tijdens de 4 juliparade in Highland Park vielen ook tientallen gewonden. Crimo vuurde vanaf een dak meer dan zeventig kogels op de menigte. Hij had zijn daad volgens de autoriteiten weken voorbereid. Hij werd uren later aangehouden in vrouwenkleren die hij droeg om makkelijker te kunnen ontsnappen, met make-up om zijn gezichtstatoeages te bedekken.
Crimo kwam in 2019 al twee keer in aanraking met de politie. In een van die gevallen dreigde hij volgens de politie "iedereen te vermoorden". De wapens die hij gebruikte bij de massamoord had hij op legale wijze verkregen.
De man moet op 28 juli voor de rechtbank verschijnen.
Meer uit Buitenland
RAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - De Palestijnse leider Mahmoud Abbas heeft de parlementsverkiezingen van komende maand officieel geannuleerd. Het is nu de bedoeling dat zowel de presidents- als parlementsverkiezingen gaan plaatsvinden in september volgend jaar, schrijft persbureau WAFA.
51 minuten geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije verbiedt vanaf 1 november het gebruik van sociale media door kinderen tot 15 jaar. Daarmee voegt het zich bij een groeiend aantal landen met wetgeving om kinderen te beschermen tegen de schadelijke effecten van onlineplatforms.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Ierse voorzitterschap van de EU stelt voor om 140 miljard af te halen van de aankomende EU-meerjarenbegroting (2028-2034). Als tijdelijk voorzitter van de EU heeft Ierland de taak om een zogeheten onderhandelingsbox over de begroting te presenteren. Deze zal volgende week worden besproken op een top met EU-leiders.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - In de Verenigde Staten klinkt kritiek op het plan van president Donald Trump om diesel uit Rusland te importeren. Dat kan Rusland geld opleveren om oorlog te voeren tegen Oekraïne, vinden critici.
4 uur geledenPANAMA-STAD (ANP/AFP) - De autoriteiten in Panama melden dat zeker 27 mensen gewond zijn geraakt bij de zware aardbeving van vrijdag. Die had een kracht van 7.7 en zorgde voor grote schade en paniek.
5 uur geledenZAPORIZJA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense stad Zaporizja hebben zeker elf levens gekost. Dat melden de regionale autoriteiten, die stellen dat zich drie kinderen onder de slachtoffers bevinden.
5 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP/RTR) - Taiwan wil agressie afschrikken door uitgaven aan defensie op te voeren. Dat zei president Lai Ching-te tijdens een toespraak op de nationale feestdag van zijn democratisch bestuurde eiland.
6 uur geleden