Schumacher moet na crash kwalificatie in Monaco overslaan
MONACO (ANP) - De Duitse coureur Mick Schumacher moet de kwalificatie voor de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1 overslaan. De 22-jarige zoon van zevenvoudig wereldkampioen Michael Schumacher crashte zaterdag met zijn Haas-bolide aan het einde van de derde vrije training. De schade aan het chassis is te groot om de bolide op tijd gerepareerd te krijgen voor de kwalificatie, aldus de Amerikaanse renstal.
De monteurs van Haas gaan proberen de auto te repareren voor de race van zondag. "Ik weet niet wat ik zeggen moet, het spijt me zeer", zei de Duitse debutant in de Formule 1 over de boordradio, nadat hij hard de vangrails had geraakt.
De Canadees Nicholas Latifi beschadigde zijn Williams ook in de laatste training. Latifi schampte bij het insturen van een chicane met het rechtervoorwiel van zijn auto de vangrails en vloog daarna over de kerbstones de omheining in. Daardoor brak onder meer het rechtervoorwiel af. Williams hoopt de bolide van de Canadees weer rijklaar te hebben voor de kwalificatie, die om 15.00 uur begint.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit Belgiƫ: 3-2.
6 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
14 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
1 dag geleden