Schulting zegt met lichte liesklachten af voor NK shorttrack
LEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting doet dit weekeinde niet mee aan de Nederlandse kampioenschappen shorttrack. De titelverdedigster heeft lichte liesklachten en wil met het oog op de komende Olympische Spelen in februari in Beijing geen risico nemen, zegt een woordvoerder van schaatsbond KNSB.
De NK zijn verdeeld over twee dagen. Vrijdag zijn de voorrondes en zondag staan de finales op het programma.
Schulting kwam deze week bij het olympische kwalificatietoernooi op de langebaan nog wel in actie op de 1000 meter. Daarop werd ze achtste. Schulting doet in Beijing daarom alleen mee als shorttrackster. De 24-jarige Friezin hoopt in China meerdere gouden medailles te winnen.
In aanloop naar de Spelen volgt voor Schulting nog één moment waarop ze zich kan testen. Na de afgelasting van de Europese kampioenschappen, regelde de KNSB samen met bondscoach Jeroen Otter een invitatietoernooi. Dat toernooi is over twee weken in Leeuwarden.
Meer uit Sport
HUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
31 minuten geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
50 minuten geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
1 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
2 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
2 uur geledenBRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
7 uur geledenTALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.
21 uur geleden