Schulting wint 1000 meter bij wereldbekerwedstrijd in Beijing
BEIJING (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij de start van het wereldbekerseizoen de 1000 meter op haar naam geschreven. De 24-jarige regerend wereldkampioene bleef in de finale in Beijing de Zuid-Koreaanse Kim Ji-Yoo voor. Het brons ging naar de Amerikaanse Kristen Santos.
Xandra Velzeboer wist zich net als Schulting voor de eindstrijd te plaatsen. De 20-jarige shorttrackster moest achter de Italiaanse Arianna Fontana met de vijfde plek genoegen nemen. Selma Poutsma ontbrak in de finale.
Schulting was eerder in het toernooi op de 1500 meter onderuit gegaan. De Friezin liet de 500 meter schieten.
Enige voor Nederland
De medaille van Schulting was de enige voor Nederland op de individuele nummers tijdens het openingsweekeinde. Velzeboer eindigde als vierde op de 500 meter. Yara van Kerkhof en Poutsma bereikten op die afstand de finale niet. Op de 1500 meter deden Velzeboer (16e) en Rianne de Vries (29e) naast Schulting mee voor Nederland.
Bij de mannen was er op de individuele nummers ook geen succes. Niemand wist zich voor de finale te plaatsen. Aan de 500 meter deden Jens van 't Wout, Dylan Hoogerwerf en Melle van 't Wout mee, aan de 1000 meter Itzhak de Laat, Sven Roes en Sjinkie Knegt en aan de 1500 meter De Laat, Jens van 't Wout en Knegt.
Volgende weekeinde is in Nagoya in Japan de tweede wereldbekerwedstrijd. Na de vierde wereldbekerontmoeting, eind november in Dordrecht, is duidelijk met hoeveel shorttrackers Nederland mee mag doen aan de Olympische Spelen in februari in Beijing. De derde wereldbekerwedstrijd is een week eerder in Debrecen in Hongarije.
Meer uit Sport
CALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
2 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben een ruime zege op Pakistan (7-3) geboekt in de Pro League. Thierry Brinkman en Guus Jansen scoorden tweemaal in het Argentijnse Santiago del Estero. Thijs van Dam, Timo Broers en Jorrit Croon troffen eveneens doel voor de ploeg van bondscoach Jeroen Delmée.
2 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben ook hun tweede duel in de Pro League gewonnen. De ploeg van bondscoach Raoul Ehren versloeg voor de tweede keer Duitsland (5-1) in Santiago del Estero.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De teleurstelling was groot bij spelmaker Larissa Nusser na de grote nederlaag tegen Noorwegen in de halve finale van het WK handbal in Rotterdam. Oranje verloor met 35-25 van de viervoudig wereldkampioen en zal dus niet de finale spelen op het toernooi in eigen land. "We wisten dat dit kon gebeuren, want Noorwegen is een heel sterke ploeg. Toch hoopten we dat we een betere wedstrijd zouden spelen en meer weerstand konden bieden. Uiteindelijk is het verschil te groot", zei Nusser bij Viaplay.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn er op het WK in eigen land niet in geslaagd de finale te halen. In een volgepakt Ahoy Rotterdam was viervoudig wereldkampioen Noorwegen in de halve finale te sterk: 25-35. Nederland kwam geen moment op voorsprong en moest als zo vaak op grote toernooien het hoofd buigen voor de Scandinavische handbalgrootmacht.
13 uur geledenHAMAR (ANP) - Kjeld Nuis is ook bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar op het podium geëindigd van de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen greep het zilver met een tijd van 1.44,95. Hij moest net als een week geleden in Heerenveen de ongenaakbare Jordan Stolz voor zich dulden. De Amerikaan was kort na de 500 meter ook de sterkste op de 1500 meter en won in een baanrecord van 1.44,16. De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.45,11.
13 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft opnieuw zijn meerdere moeten erkennen in Jordan Stolz. De Amerikaan versloeg de Nederlander in een rechtstreeks duel op de 500 meter bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar. Stolz won in een baanrecord van 33,97. De Boo gaf flink toe en noteerde 34,21. Hij eindigde wel als tweede. De Pool Damian Zurek klokte met 34,42 de derde tijd. Sebas Diniz zette met 34,61 de zevende tijd neer.
14 uur geleden