Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schulting wint 1000 meter bij wereldbekerwedstrijd in Beijing

Schulting wint 1000 meter bij wereldbekerwedstrijd in Beijing

BEIJING (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij de start van het wereldbekerseizoen de 1000 meter op haar naam geschreven. De 24-jarige regerend wereldkampioene bleef in de finale in Beijing de Zuid-Koreaanse Kim Ji-Yoo voor. Het brons ging naar de Amerikaanse Kristen Santos.

Xandra Velzeboer wist zich net als Schulting voor de eindstrijd te plaatsen. De 20-jarige shorttrackster moest achter de Italiaanse Arianna Fontana met de vijfde plek genoegen nemen. Selma Poutsma ontbrak in de finale.

Schulting was eerder in het toernooi op de 1500 meter onderuit gegaan. De Friezin liet de 500 meter schieten.

Enige voor Nederland

De medaille van Schulting was de enige voor Nederland op de individuele nummers tijdens het openingsweekeinde. Velzeboer eindigde als vierde op de 500 meter. Yara van Kerkhof en Poutsma bereikten op die afstand de finale niet. Op de 1500 meter deden Velzeboer (16e) en Rianne de Vries (29e) naast Schulting mee voor Nederland.

Bij de mannen was er op de individuele nummers ook geen succes. Niemand wist zich voor de finale te plaatsen. Aan de 500 meter deden Jens van 't Wout, Dylan Hoogerwerf en Melle van 't Wout mee, aan de 1000 meter Itzhak de Laat, Sven Roes en Sjinkie Knegt en aan de 1500 meter De Laat, Jens van 't Wout en Knegt.

Volgende weekeinde is in Nagoya in Japan de tweede wereldbekerwedstrijd. Na de vierde wereldbekerontmoeting, eind november in Dordrecht, is duidelijk met hoeveel shorttrackers Nederland mee mag doen aan de Olympische Spelen in februari in Beijing. De derde wereldbekerwedstrijd is een week eerder in Debrecen in Hongarije.

Meer uit Sport

Verstappen 7e in kwalificatie sprintrace Canada, Russell op pole

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.

5 uur geleden
Volleybalsters verslaan Oekraïne in Four Nations Cup

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.

6 uur geleden
Zeilster Wind vijfde op EK in ILCA6-klasse

KASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.

9 uur geleden
Italiaan Bettiol wint dertiende etappe Giro d'Italia

VERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.

11 uur geleden
Wielrenster Kool sprint naar winst in Veenendaal-Veenendaal

VEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.

12 uur geleden
Wiebes wint ook tweede etappe in Ronde van Burgos in de sprint

BODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.

12 uur geleden
Van Westering sluit tot Spelen aan bij zwemselectie in Eindhoven

NIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.

17 uur geleden