Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schulting sluit wereldbeker Dordrecht af met brons op 1000 meter

Schulting sluit wereldbeker Dordrecht af met brons op 1000 meter

DORDRECHT (ANP) - Shorttrackster Suzanne Schulting heeft bij de wereldbekerfinale in Dordrecht ook naast de zege gegrepen op de 1000 meter. De 25-jarige Friezin moest op de tweede 1000 meter genoegen nemen met de derde plaats. Ze moest de Canadese Courtney Sarault en Kim Gilli uit Zuid-Korea voor zich dulden.

Schulting moest zaterdag al genoegen nemen met zilver op de 1500 meter achter de Belgische Hanne Desmet. Met vier zeges op de 1000 meter en nu een derde plaats won ze het eindklassement op de 1000 meter wel overtuigend. De drievoudig olympisch kampioene greep ook met overmacht het overall klassement van de wereldbeker.

Schulting moest de teleurstelling even verbijten na afloop na haar eerste 'nederlaag' op de 1000 meter in de wereldbeker. "De afgelopen twee weken vallen me ontzettend zwaar. Het gaat mentaal minder. Ik voel me goed op het ijs en het trainen gaat ontzettend lekker, maar ik voel de afgelopen dagen dat ik dat laatste zetje mis", zei de Friezin bij de NOS.

Laatstje beetje power

De race ging volgens Schulting lang perfect. "Met drie rondjes te gaan ging ik op kop en normaal kan ik dan doorversnellen en het afmaken. Nu mis ik dat. Het is heel lastig te accepteren dat je iets niet hebt wat je heel goed kan. Het doet heel erg pijn dat ik dat laatste beetje power mis."

Geëmotioneerd gaf ze ook toe dat de druk haar soms even te veel wordt. "Dat is de druk die ik mezelf opleg. Er ligt altijd druk. Iedereen verwacht dat ik wel even een gouden medaille haal. En dat wil ik ook graag in eigen huis doen."

Geen twijfel

De mindere resultaten dit weekend brengen haar echter niet aan het twijfelen. "Ik heb even rust nodig tot de WK", aldus Schulting, die afgelopen week net als Sjinkie Knegt kritiek had geuit op bondscoach Niels Kerstholt. "Ik denk dat ik de twijfels het niet moet laten overnemen. Ik zit er met Niels heel goed in en we hebben besproken hoe we het gaan doen richting de WK. Dat is het belangrijkste."

De zege bij de mannen ging naar Park Ji-won. De Zuid-Koreaan boekte zijn negende wereldbekerzege van dit seizoen. Knegt eindigde als derde in de B-finale.

Meer uit Sport

Tennisser Alcaraz lost Sinner weer af als mondiale nummer 1

LONDEN (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de eerste plaats op de wereldranglijst weer overgenomen van Jannik Sinner. De 22-jarige Spanjaard stond een week geleden de positie af aan zijn twee jaar oudere rivaal uit Italië.

4 uur geleden
Teambaas Mekies prijst 'ongelooflijke prestatie' Verstappen

SÃO PAULO (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull kwam woorden tekort om de prestatie van Max Verstappen in de Grote Prijs van São Paulo te beschrijven. "Het was een ongelooflijke prestatie van Max", liet hij via het team weten. "We weten allemaal dat hij vorig jaar vanaf P17 naar de zege reed in de regen en dat dat een van de meest uitzonderlijke races was. Maar dit jaar deed hij het bijna opnieuw, vanuit de pitstraat, op het droge en dat met een extra stop door een lekke band."

14 uur geleden
Tennisser Zverev begint ATP Finals met zege op Shelton

TURIJN (ANP) - Alexander Zverev is de ATP Finals begonnen met een zege. De als derde geplaatste Duitse tennisser versloeg de Amerikaan Ben Shelton in twee sets: 6-3 7-6 (6).

15 uur geleden
Norris kan in Las Vegas grote stap naar eerste wereldtitel zetten

SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft met de zege in de Grote Prijs van São Paulo een grote stap naar zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 gezet. De Britse coureur van McLaren kwam door de zeges in de grand prix en de sprintrace op 390 punten. Dat zijn er 24 meer dan zijn teamgenoot Oscar Piastri uit Australië en 49 meer dan titelverdediger Max Verstappen.

15 uur geleden
Meerkampster Vetter beëindigt atletiekloopbaan

AMSTERDAM (ANP) - Meerkampster Anouk Vetter zet een punt achter haar atletiekcarrière. "Het is mooi geweest. Ik merk dat ik heel erg voldaan en tevreden ben en dat het vuurtje gewoon is gedoofd", zei Vetter tegen de NOS.

17 uur geleden
Verstappen had derde plaats na start vanuit de pits niet verwacht

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen had niet gedacht dat hij op het podium zou eindigen in de Grote Prijs van São Paulo na een start vanuit de pitstraat. De wereldkampioen eindigde als derde achter winnaar Lando Norris uit Groot-Brittannië en Kimi Antonelli uit Italië. "Om op het podium te eindigen vanuit de pitstraat, dat had ik echt totaal niet verwacht", zei hij in het interview na afloop.

17 uur geleden
Verstappen beperkt schade in São Paulo met plek 3 achter Norris

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van São Paulo als derde geëindigd. De regerend wereldkampioen moest de zege op het Autódromo José Carlos Pace in Brazilië laten aan de Brit Lando Norris in de McLaren, maar beperkte de schade na een start vanuit de pitsstraat. Mercedes-coureur Kimi Antonelli werd tweede.

17 uur geleden