Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schulting sluit dag na val Velzeboer weer aan bij shorttrackers

Schulting sluit dag na val Velzeboer weer aan bij shorttrackers

MILAAN (ANP) - Suzanne Schulting maakt na twee jaar weer deel uit van de Nederlandse shorttrackselectie. De 28-jarige Friezin stapte woensdag in de Milano Ice Skating Arena het ijs op voor de ochtendtraining. Voor het team van bondscoach Niels Kerstholt was het de eerste oefensessie na de pijnlijke uitschakeling van dinsdag in de halve finale op de gemengde aflossing, waarin Xandra Velzeboer onderuitging.

Schulting brak in maart 2024 tijdens de wereldkampioenschappen in Ahoy haar enkel en besloot zich daarna te richten op het langebaanschaatsen. Aanvankelijk zou ze zich richting de Olympische Spelen alleen met die discipline bezighouden. Nadat Schulting zich op het olympisch kwalificatietoernooi plaatste voor de 1000 meter, besloot ze alsnog beide disciplines te willen combineren. Op de Nederlandse kampioenschappen shorttrack in Leeuwarden won ze begin januari de 1500 meter, waarna de KNSB haar voor de Spelen een aanwijsplek gaf voor die afstand.

Schulting hoopt naast de 1500 meter ook een plek te verdienen in het team dat meedoet aan de aflossing bij de vrouwen. De kwartfinales daarvoor zijn vrijdag. Dinsdag volgen de halve finales en finale. De individuele 1500 meter is pas vrijdag 20 februari.

Stemming

Het is de vraag of Kerstholt op de aflossing voor Schulting kiest, omdat ze de voorbije twee jaar nooit met de shorttracksters op dat onderdeel heeft getraind. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap zijn de andere vier Oranje-rijdsters.

Kerstholt begon de training met een korte nabespreking op het midden van het ijs. De stemming was, na het mislopen van de verwachte medaille op de aflossing, duidelijk nog bedrukt bij het Nederlandse team. Kerstholt sprak daarna aan de rand van de baan ook even individueel met Schulting, die de gehele training meedeed.

Meer uit Sport

Van de Zandschulp naar halve finale tennistoernooi Boekarest

BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.

14 uur geleden
Darter Van Veen verliest vierde Premier League-finale

MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.

1 dag geleden
Hockeysters Den Bosch met uitblinker Matla naar halve finale EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.

1 dag geleden
Voormalig coach van Nadal nieuwe trainer van tennisster Swiatek

DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.

1 dag geleden
Laatste Dutch GP op zaterdag en zondag uitverkocht

ZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.

1 dag geleden
Woods niet meer beschikbaar als captain voor Ryder Cup 2027

MARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.

1 dag geleden
Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

2 dagen geleden