Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schulting pakt bij haar rentree brons op de 1500 meter

Schulting pakt bij haar rentree brons op de 1500 meter

DRESDEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij haar rentree op het ijs bij de wereldbekerwedstrijd in Dresden brons veroverd op de 1500 meter. De 26-jarige shorttrackster moest in de finale alleen Hanne Desmet uit België en de Amerikaanse Kristen Santos-Griswold voor zich dulden. De Belgische pakte de zege.

Schulting begon rustig aan de finale en meldde zich met nog acht ronden te gaan vooraan om de strijd aan te gaan met Desmet en Santos-Griswold. Die twee namen in de laatste twee ronden enige afstand, maar Schulting wist wel de Zuid-Koreaanse Shim Suk-hee voor te blijven. Met een grote glimlach nam ze even later de bronzen medaille in ontvangst.

Voor Schulting zijn de races in Dresden haar eerste wedstrijden in bijna een jaar. Vorig jaar maart kwam ze tijdens de WK in Zuid-Korea voor het laatst in actie. De drievoudig olympisch kampioene stelde de start van haar seizoen eerder uit door oververmoeidheid en een trainingsongeluk, waarbij ze geblesseerd raakte aan haar rug. Ze komt zondag nog in actie op de tweede 1000 meter.

Emotioneel

"Ik was toch wel een beetje emotioneel toen ik over de finish kwam", zei Schulting bij de NOS. "Normaal gesproken zou ik teleurgesteld zijn. De meesten die me kennen zouden me niet zo blij zien met een bronzen medaille. Ik ben nog niet waar ik moet zijn op deze afstand, maar ik heb deze ritten nodig om beter en sterker te worden. Ik ben trots dat ik er weer sta."

Schulting plaatste zich nog met de aflossingsploeg voor de finale van zondag. Samen met Xandra en Michelle Velzeboer en Yara van Kerkhof won ze haar halve finale voor Zuid-Korea.

Meer uit Sport

Schaker Van Foreest lijdt eerste nederlaag in Wijk aan Zee

WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft bij het toernooi van Wijk aan Zee zijn eerste nederlaag geleden. De grootmeester verloor met zwart van de Turk Yagiz Kaan Erdogmus, met 14 jaar de jongste deelnemer.

8 uur geleden
IndyCar-kampioen Palou moet McLaren miljoenen betalen

LONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.

13 uur geleden
Ferrari showt 'compleet veranderde' Formule 1-auto voor 2026

FIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.

14 uur geleden
Zverev en De Minaur door naar laatste zestien Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.

15 uur geleden
Tour Down Under past koninginnenrit aan om 'extreem' brandgevaar

BRIGHTON (ANP) - De organisatie van de Tour Down Under past de voor zaterdag geplande koninginnenrit drastisch aan om de veiligheid van de wielrenners te waarborgen. Er dreigt door de hitte brandgevaar, met name in het gebied waar Willunga Hill ligt. Die beklimming, traditioneel de scherprechter in de Australische etappekoers uit de WorldTour, wordt uit de route gehaald.

16 uur geleden
Sabalenka en Alcaraz naar volgende ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka zijn door op de Australian Open. Beide topspelers wonnen hun duel na iets meer dan twee uur in de Rod Laver Arena.

20 uur geleden
Norris gaat 'met zelfvertrouwen' voor tweede titel Formule 1

LONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.

1 dag geleden