Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schulting op Olympische Spelen ook als shorttrackster in actie

Schulting op Olympische Spelen ook als shorttrackster in actie

UTRECHT (ANP) - Suzanne Schulting doet volgende maand bij de Olympische Spelen naast langebaanschaatsster ook als shorttrackster mee. Schaatsbond KNSB meldt dat de 28-jarige Friezin een aanwijsplek heeft gekregen voor de 1500 meter bij het shorttrack. Op de langebaan doet ze mee aan de 1000 meter.

Schulting brak bij het WK shorttrack van 2024 in Ahoy haar enkel en richtte zich vanaf dat moment alleen nog op het langebaanschaatsen. Toen ze zich vorige maand bij die sport kwalificeerde voor de Olympische Spelen, besloot ze alsnog ook voor haar kansen te gaan bij het shorttrack. Schulting won afgelopen weekend bij haar rentree bij het NK in Leeuwarden de 1500 meter en behaalde brons op de 1000 meter.

De selectiecommissie shorttrack van de KNSB en bondscoach Niels Kerstholt kwamen er na afloop van dat toernooi niet direct uit en maakten met Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap vier van de vijf Nederlandse shorttracknamen bij de vrouwen op de Olympische Spelen bekend. Voor die vijfde naam hadden ze meer tijd nodig.

Aanwijsplek

De aanwijsplek van Schulting gaat ten koste van Diede van Oorschot, die anders als vijfde shorttrackster was meegegaan. "We leven uiteraard met Diede mee. We hebben met ons team veel tijd in de relay geïnvesteerd en het is altijd pijnlijk als een teamlid afvalt. Vanaf nu willen we echter vooruitkijken richting het EK en de Spelen. Ons doel blijft in Milaan onveranderd: maximaal presteren op alle onderdelen waar we aan de start verschijnen", aldus bondscoach Niels Kerstholt.

Remy de Wit, technisch directeur van de KNSB, vindt dat Schulting haar plek op de Spelen als shorttrackster verdient. "Het NK was geen selectiewedstrijd. Niettemin was het knap wat Suzanne heeft laten zien, en dan vooral op de 1500 meter. Daarbij is ze zesvoudig olympisch medaillewinnaar en heeft ze natuurlijk een schat aan ervaring op het shorttrackijs."

Het langebaanschaatsen blijft richting de Olympische Spelen leidend voor Schulting, die daarom over anderhalve week in Tilburg ook niet meedoet aan het EK shorttrack. De 1000 meter op de langebaan voor vrouwen bij de Spelen is op maandag 9 februari. Daarna sluit Schulting in Milaan volledig aan bij de shorttrackselectie. De 1500 meter bij het shorttrack voor vrouwen op de Spelen is vrijdag 20 februari.

Meer uit Sport

Márquez wint na val alsnog sprintrace MotoGP in Jerez

JEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.

2 uur geleden
Motorracer Veijer verovert zijn eerste pole position in Moto2

JEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.

3 uur geleden
Wielrenner Alaphilippe mist Luik-Bastenaken-Luik om gezondheid

LUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.

5 uur geleden
MotoGP-kampioen Márquez pakt in Spanje eerste pole van dit jaar

JEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.

6 uur geleden
Sinner moeizaam naar derde ronde masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.

21 uur geleden
Alcaraz kan door polsblessure titel Roland Garros niet verdedigen

MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.

23 uur geleden
EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

1 dag geleden