Schulting ook de beste op de 1000 meter in Debrecen
DEBRECEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij wereldbekerwedstrijden in Debrecen na de 500 en 1500 meter ook de 1000 meter gewonnen: 1.31,475. De Nederlandse shorttrackster hield in Hongarije in de finale de Koreaanse Choi Min-jeong (1.31,789) en Natalia Maliszewska (1.31,950) uit Polen achter zich. Xandra Velzeboer eindigde in de finale als vierde.
Schulting toonde zich dit weekend weer een klasse apart. In de finale van de 1000 meter nam ze al vroeg de leiding en die gaf ze niet meer uit handen. Vorige maand werd ze in Nagoya nog afgetroefd, maar dat liet ze niet nog eens gebeuren.
Schulting is in het klassement van de 1000 meter de riante leider, Velzeboer staat daarin derde.
Mannen
Bij de mannen werd Itzhak de Laat derde in de eindstrijd van de 1000 meter. De Laat (1.26,211) moest het in de finale afleggen tegen de Canadees Pascal Dion (1.25,698) en de Koreaanse winnaar Hwang Dae-heon (1.25,425). De Nederlander, die eerder tweede werd in Nagoya, moet die twee ook voor zich dulden in het klassement.
Jens van 't Wout en Sjinkie Knegt slaagden er niet in de finale te halen.
De shorttrackers reizen nu af naar Dordrecht, waar volgend weekend de vierde en laatste wereldbekerwedstrijden worden verreden.
Meer uit Sport
CRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.
7 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Neal Skupski en Christian Harrison hebben het dubbelspel op de Australian Open gewonnen. De Brit en de Amerikaan versloegen de Australiërs Jason Kubler en Marc Polmans in de finale: 7-6 (4) 6-4.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag aangekondigd dat er een IndyCar-race in het centrum van Washington zal plaatsvinden. De 'Freedom 250 Grand Prix' zou in augustus moeten worden verreden. Dat zou passen bij de vieringen rond het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft "een productieve dag" achter de rug in zijn nieuwe RB22 op het circuit van Barcelona. Dat laat de Formule 1-coureur weten via zijn eigen website. Verstappen legde vrijdag 118 ronden af in de wagen van zijn team Red Bull. "We rijden met verschillende afstellingen en proberen zoveel mogelijk ronden te rijden om gedurende de dag zoveel mogelijk uit te proberen. Dat is ons gelukt", aldus Verstappen.
14 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn (41) hoopt ondanks een val tijdens een afdaling in het Zwitserse Crans-Montana in actie te kunnen komen op de Winterspelen. "Ik heb mijn knie geblesseerd. Dit is een zeer moeilijke situatie, een week voor de Olympische Spelen. Maar als er één ding is dat ik kan, dan is het wel een comeback maken. Mijn olympische droom is nog niet voorbij", aldus de Amerikaanse ster via haar sociale media.
17 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic gaat zondag op voor zijn elfde titel in de Australian Open en de 25e grandslamzege in zijn carrière. De 38-jarige Servische tennisser versloeg in de halve finale de Italiaanse titelverdediger Jannik Sinner in een vijfsetter: 3-6 6-3 4-6 6-4 6-4. De Serviër stak na vier uur en negen minuten zijn handen omhoog.
19 uur geleden