Schulting ook de beste op de 1000 meter in Debrecen
DEBRECEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij wereldbekerwedstrijden in Debrecen na de 500 en 1500 meter ook de 1000 meter gewonnen: 1.31,475. De Nederlandse shorttrackster hield in Hongarije in de finale de Koreaanse Choi Min-jeong (1.31,789) en Natalia Maliszewska (1.31,950) uit Polen achter zich. Xandra Velzeboer eindigde in de finale als vierde.
Schulting toonde zich dit weekend weer een klasse apart. In de finale van de 1000 meter nam ze al vroeg de leiding en die gaf ze niet meer uit handen. Vorige maand werd ze in Nagoya nog afgetroefd, maar dat liet ze niet nog eens gebeuren.
Schulting is in het klassement van de 1000 meter de riante leider, Velzeboer staat daarin derde.
Mannen
Bij de mannen werd Itzhak de Laat derde in de eindstrijd van de 1000 meter. De Laat (1.26,211) moest het in de finale afleggen tegen de Canadees Pascal Dion (1.25,698) en de Koreaanse winnaar Hwang Dae-heon (1.25,425). De Nederlander, die eerder tweede werd in Nagoya, moet die twee ook voor zich dulden in het klassement.
Jens van 't Wout en Sjinkie Knegt slaagden er niet in de finale te halen.
De shorttrackers reizen nu af naar Dordrecht, waar volgend weekend de vierde en laatste wereldbekerwedstrijden worden verreden.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers treffen dinsdag in de kwartfinale van de gemengde aflossing op de Olympische Spelen gastland Italië. Polen en Hongarije zijn de andere twee landen die in de eerste kwartfinale zijn ingedeeld, blijkt uit het vrijgegeven schema.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.
7 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.
16 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.
16 uur geledenTREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."
16 uur geleden