Schulting ook de beste op de 1000 meter in Debrecen
DEBRECEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij wereldbekerwedstrijden in Debrecen na de 500 en 1500 meter ook de 1000 meter gewonnen: 1.31,475. De Nederlandse shorttrackster hield in Hongarije in de finale de Koreaanse Choi Min-jeong (1.31,789) en Natalia Maliszewska (1.31,950) uit Polen achter zich. Xandra Velzeboer eindigde in de finale als vierde.
Schulting toonde zich dit weekend weer een klasse apart. In de finale van de 1000 meter nam ze al vroeg de leiding en die gaf ze niet meer uit handen. Vorige maand werd ze in Nagoya nog afgetroefd, maar dat liet ze niet nog eens gebeuren.
Schulting is in het klassement van de 1000 meter de riante leider, Velzeboer staat daarin derde.
Mannen
Bij de mannen werd Itzhak de Laat derde in de eindstrijd van de 1000 meter. De Laat (1.26,211) moest het in de finale afleggen tegen de Canadees Pascal Dion (1.25,698) en de Koreaanse winnaar Hwang Dae-heon (1.25,425). De Nederlander, die eerder tweede werd in Nagoya, moet die twee ook voor zich dulden in het klassement.
Jens van 't Wout en Sjinkie Knegt slaagden er niet in de finale te halen.
De shorttrackers reizen nu af naar Dordrecht, waar volgend weekend de vierde en laatste wereldbekerwedstrijden worden verreden.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
46 minuten geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was de race over 100 kilometer op de vijfde positie begonnen. Na een matige start wist hij nog een plek terug te winnen. De winst ging naar Lando Norris van McLaren. Het was de vierde sprintzege uit zijn carrière.
49 minuten geledenGABORONE (ANP) - Lieke Klaver heeft zich in Gaborone (Botswana) met de Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter geplaatst voor de finale van de World Relays. De formatie, zonder Femke Broeders-Bol, plaatste zich op basis van tijd en stelde daarmee ook een ticket veilig voor de WK atletiek van volgend jaar in Beijing. Ook de Nederlandse estafettemannen op de 4x400 meter en de 4x100 meter slaagden hierin.
2 uur geledenCHARMEY (ANP) - Tadej Pogacar heeft zijn derde ritzege geboekt in de Ronde van Romandië. De wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam in de vierde etappe na bijna 150 kilometer solo aan in Charmey. De Sloveen bleef de Duitser Florian Lipowitz 14 seconden voor en verstevigde daarmee zijn leidende positie in het algemeen klassement.
3 uur geledenBOLOGNA (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
17 uur geleden