Schulting ook de beste op de 1000 meter in Debrecen
DEBRECEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij wereldbekerwedstrijden in Debrecen na de 500 en 1500 meter ook de 1000 meter gewonnen: 1.31,475. De Nederlandse shorttrackster hield in Hongarije in de finale de Koreaanse Choi Min-jeong (1.31,789) en Natalia Maliszewska (1.31,950) uit Polen achter zich. Xandra Velzeboer eindigde in de finale als vierde.
Schulting toonde zich dit weekend weer een klasse apart. In de finale van de 1000 meter nam ze al vroeg de leiding en die gaf ze niet meer uit handen. Vorige maand werd ze in Nagoya nog afgetroefd, maar dat liet ze niet nog eens gebeuren.
Schulting is in het klassement van de 1000 meter de riante leider, Velzeboer staat daarin derde.
Mannen
Bij de mannen werd Itzhak de Laat derde in de eindstrijd van de 1000 meter. De Laat (1.26,211) moest het in de finale afleggen tegen de Canadees Pascal Dion (1.25,698) en de Koreaanse winnaar Hwang Dae-heon (1.25,425). De Nederlander, die eerder tweede werd in Nagoya, moet die twee ook voor zich dulden in het klassement.
Jens van 't Wout en Sjinkie Knegt slaagden er niet in de finale te halen.
De shorttrackers reizen nu af naar Dordrecht, waar volgend weekend de vierde en laatste wereldbekerwedstrijden worden verreden.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Harrie Lavreysen is zelf ook onder de indruk van zijn 22e wereldtitel in het baanwielrennen. "Als ik dat hoor, denk ik: dat slaat nergens op", reageerde de vijfvoudig olympisch kampioen voor de camera van de NOS op zijn vijfde WK-goud op de keirin. Daarmee nam hij dat record over van de Britse legende Chris Hoy. "Heerlijk", aldus de 29-jarige Brabander met een brede lach.
47 minuten geledenSHANGHAI (ANP/DPA) - Tennisser Alexander Zverev heeft de halve finales bereikt van het masterstoernooi van Shanghai. De 29-jarige Duitser, binnenkort de nieuwe nummer 1 op de wereldranglijst, rekende in twee sets af met de Australiër Alex De Minaur: 6-4 6-4. Zverev had de laatste twee ontmoetingen met De Minaur nog verloren, allebei in de Laver Cup.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is als eerste ooit voor de vijfde keer wereldkampioen geworden op de keirin. De titelverdediger en olympisch kampioen laat daarmee de Britse legende Chris Hoy definitief achter zich. De 29-jarige Brabander kwam in de finale in Shanghai op het juiste moment buitenom aan de leiding en stond die niet meer af. De Duitser Maximilian Dörnbach veroverde het zilver, voor Shinji Nakano uit Japan.
1 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Wielerbond KNWU reageert bezorgd op de mogelijke angstcultuur bij de Nederlandse wielerploeg Picnic PostNL. Dat zegt Wouter Bos, voorzitter van de raad van toezicht, op de website van de bond.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Baanwielrenster Hetty van de Wouw is haar wereldtitel sprint kwijt. De 28-jarige Brabantse verloor in de kwartfinales in Shanghai beide heats van de Britse tweevoudig wereldkampioene Emma Finucane. In de eerste heat werd de titelverdedigster vlak voor de finish gepasseerd door Finucane. In de tweede heat slaagde Van de Wouw er niet in de leidende Finucane in te halen.
2 uur geledenDEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL herkent zich niet in de signalen van angstcultuur waar de NOS en wielerpodcast In De Waaier donderdag melding van maakten. "Dat ervaringen uiteenlopen, doet niets af aan de ernst van de verhalen die nu naar buiten komen. Daarom zullen we onafhankelijk laten onderzoeken hoe de teamcultuur in de praktijk wordt ervaren en in hoeverre die overeenkomt met de cultuur die wij nastreven", reageert de Nederlandse ploeg.
4 uur geledenOREGON (ANP) - Sifan Hassan doet zondag 1 november toch niet mee aan de marathon van New York. De 33-jarige Nederlandse atlete is ziek geweest en heeft daardoor niet genoeg kunnen trainen. Dat schrijft ze op Instagram.
17 uur geleden