Schulting na tweede goud niet bezig met tweestrijd met Schouten
BEIJING (ANP) - Suzanne Schulting kwam zondag dankzij winst met de aflossingsploeg bij de Spelen qua in Beijing gewonnen olympische titels op gelijke hoogte met Irene Schouten. De shorttrackster won eerder in het toernooi goud op de 1000 meter, terwijl langebaanschaatsster Schouten de 3000 en 5000 meter op haar naam schreef.
Schulting is er niet mee bezig wie de 'koningin van de Spelen' wordt, zei ze in het Capital Indoor Stadium. "Ik heb echt helemaal niets met Irene Schouten te maken. Met alles respect: wij zijn hier een shorttracktoernooi aan het rijden en zij een langebaantoernooi. Ik denk dat je trots moet zijn op elke medaille die je haalt in jouw tak van sport. Het is geen wedstrijdje wie de meeste medailles haalt. Ik vind het een beetje onzinnig dat je dat erbij gaat halen. Het gaat er toch om dat wij nu een gouden medaille halen voor Nederland? Daar zijn we trots op. Dat Irene Schouten een medaille haalt in haar sport, is fantastisch. Maar wij halen hier nu goud."
Schouten heeft de laatste week nog twee kansen op een gouden medaille, op de ploegachtervolging en massastart. Voor Schulting resteert woensdag alleen nog de 1500 meter.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
8 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.
9 uur geledenROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.
12 uur geledenBERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.
13 uur geleden