Schulting moet in Dordrecht genoegen nemen met brons 1500 meter
DORDRECHT (ANP) - Shorttrackster Suzanne Schulting heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Dordrecht genoegen moeten nemen met brons op de 1500 meter. De 24-jarige Nederlandse wilde dit weekeinde op het ijs van de lege Optisport Sportboulevard voor vijf gouden medailles gaan, maar greep al in de eerste finale naast de winst.
Schulting reed lang op kop, maar werd in de slotronde gepasseerd door de Zuid-Koreaanse Lee Yu-bin (goud) en Courtney Sarault uit Canada (zilver). In de halve finales was al gebleken dat Schulting niet zo superieur is als de afgelopen weken. Ze werd toen derde achter twee Koreaansen, maar plaatste zich op basis van haar tijd voor de strijd om de medailles.
Bij de wereldbeker van vorige week in de Hongaarse stad Debrecen pakte Schulting vier gouden medailles: op de 500, 1000 en 1500 meter en de aflossing met de vrouwenploeg. De Nederlandse won eerder al de 1500 meter bij de wereldbeker in Japan. In het wereldbekerklassement op deze afstand eindigde Schulting als tweede, achter Lee. Ze pakte bij de eerste wereldbeker in Beijing geen punten door een val in de kwartfinales.
Zilver voor Sjinkie Knegt
Sjinkie Knegt pakte in Dordrecht zilver op de 1500 meter. Het betekende voor de 32-jarige Fries zijn eerste individuele wereldbekermedaille in ruim drie jaar. Knegt liep begin 2019 ernstige brandwonden op bij het aansteken van de houtkachel in zijn huis en moest lang revalideren.
Knegt had de finale bereikt dankzij een paar fraaie inhaalacties in de halve finales. Hij schoof in de laatste rondes op van de vijfde naar de eerste plek door zijn concurrenten buitenom en binnendoor te passeren. In de eindstrijd moest Knegt alleen de Chinees Ziwei Ren voor zich dulden. Hij vierde het zilver met een gebalde vuist.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.
43 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse basketballer LeBron James heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn imposante carrière. De 41-jarige forward van Los Angeles Lakers passeerde in de NBA-wedstrijd tegen Phoenix Suns de grens van 12.000 assists. Hij is daarmee de vierde speler in de historie van de NBA die dat is gelukt.
3 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy staat na een indrukwekkende tweede ronde met een ruime voorsprong aan de leiding in de negentigste editie van de Masters. De Noord-Ierse golfer sloeg na een tweede ronde van 65 slagen een gat van zes slagen met zijn eerste concurrenten. Niet eerder in de historie van de Masters nam een speler zo'n grote voorsprong na 36 van de 72 holes.
4 uur geledenOEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels is komende zondag in de marathon van Rotterdam favoriet voor de Nederlandse titel op de marathon. De rennende stewardess mikt zelf op een tijd van onder de 2.30 uur. Hoewel ze ChatGPT niet meer gebruikt als hardloopcoach, is ze nog steeds haar eigen trainer. "Ik heb inmiddels zo veel van andere atleten gehoord en geleerd, dat ik het nu zelf bedenk", zei de 27-jarige Keetels tijdens een persconferentie.
16 uur geledenEIBAR (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft zijn derde etappe gewonnen in de Ronde van Baskenland. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM versloeg in de vijfde rit met start en finish in Eibar medevluchter Florian Lipowitz uit Duitsland en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. De Spanjaard Javier Romo finishte als derde op iets meer dan een minuut.
17 uur geledenMONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.
20 uur geleden