Schulting mist kwalificatiewedstrijden vanwege bijholteontsteking
HEERENVEEN (ANP) - Shorttrackster Suzanne Schulting ontbreekt vanwege een bijholteontsteking bij de Dutch Open in Thialf. Op dat toernooi zijn de kwalificatiewedstrijden voor de wereldbeker. De 25-jarige Friezin, die begin dit jaar op de Olympische Spelen van Beijing twee gouden medailles veroverde, kan ondanks haar afwezigheid vermoedelijk wel gewoon meedoen aan de World Cup.
Schulting pakte vorige week tijdens de trials in Heerenveen al heel wat punten. De Dutch Open, waar ook shorttrackers uit andere landen aan meedoen, is het tweede kwalificatiemoment voor de shorttrackers.
De selecties voor de eerste twee wereldbekers, in Montreal (28 tot en met 30 oktober) en Salt Lake City (4 tot en met 6 november), worden gemaakt op basis van de prestaties in de trials en op de Dutch Open. De selectiecommissie van schaatsbond KNSB kan op iedere afstand ook gebruik maken van een zogeheten aanwijsplek. Als Schulting fit is, gaat ze in principe gewoon mee naar Noord-Amerika.
De wereldbeker bestaat uit zes wedstrijden. In december komen de shorttrackers twee weekenden achter elkaar in actie in Almaty in Kazachstan. In februari staan de wereldbekers van Dresden en Dordrecht op het programma.
Meer uit Sport
LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
27 minuten geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
1 uur geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
1 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
6 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.
8 uur geleden