Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schulting mist kwalificatiewedstrijden vanwege bijholteontsteking

Schulting mist kwalificatiewedstrijden vanwege bijholteontsteking

HEERENVEEN (ANP) - Shorttrackster Suzanne Schulting ontbreekt vanwege een bijholteontsteking bij de Dutch Open in Thialf. Op dat toernooi zijn de kwalificatiewedstrijden voor de wereldbeker. De 25-jarige Friezin, die begin dit jaar op de Olympische Spelen van Beijing twee gouden medailles veroverde, kan ondanks haar afwezigheid vermoedelijk wel gewoon meedoen aan de World Cup.

Schulting pakte vorige week tijdens de trials in Heerenveen al heel wat punten. De Dutch Open, waar ook shorttrackers uit andere landen aan meedoen, is het tweede kwalificatiemoment voor de shorttrackers.

De selecties voor de eerste twee wereldbekers, in Montreal (28 tot en met 30 oktober) en Salt Lake City (4 tot en met 6 november), worden gemaakt op basis van de prestaties in de trials en op de Dutch Open. De selectiecommissie van schaatsbond KNSB kan op iedere afstand ook gebruik maken van een zogeheten aanwijsplek. Als Schulting fit is, gaat ze in principe gewoon mee naar Noord-Amerika.

De wereldbeker bestaat uit zes wedstrijden. In december komen de shorttrackers twee weekenden achter elkaar in actie in Almaty in Kazachstan. In februari staan de wereldbekers van Dresden en Dordrecht op het programma.

Meer uit Sport

Richardson verslaat Lavreysen in finale sprint op EK baan

KONYA (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er niet in geslaagd zijn Europese titel in het sprinttoernooi te prolongeren. De regerend olympisch en wereldkampioen verloor in het Turkse Konya in de finale van zijn Britse rivaal Matthew Richardson.

1 uur geleden
Winnares van olympische medaille polsstokspringen geschorst

TORONTO (ANP) - De Canadese polsstokspringster Alysha Newman is voorlopig geschorst. De winnares van het brons op de laatste Olympische Spelen in Parijs is afgelopen jaar driemaal in de fout gegaan met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) woensdag.

1 uur geleden
Dorenbos pakt zilver op omnium bij EK baanwielrennen

KONYA (ANP) - Yanne Dorenbos heeft op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya de zilveren medaille op het onderdeel omnium veroverd. De 25-jarige Castricummer moest in de meerkamp zijn meerdere erkennen in de Portugees Iúri Leitão, die hem op de puntenkoers te snel af was.

1 uur geleden
Stolz tevreden met snelle trainingsrit op 1500 meter in Milaan

MILAAN (ANP) - Jordan Stolz heeft enkele dagen voor de start van de Olympische Spelen in een trainingswedstrijd op de 1500 meter in het Milano Speed Skating Stadium een tijd van 1.44,26 geschaatst. De Amerikaanse topfavoriet ging niet voluit, maar schaatste als een van de weinigen met tempo door tot de finish en was blij met zijn tijd. "Ik denk dat het best een goede tijd is", reageerde de Amerikaan na afloop.

2 uur geleden
Directeur KNLTB wil gesprek met tennissers na kritiek Griekspoor

AMSTELVEEN (ANP) - Directeur Edu Jansing van de tennisbond KNLTB gaat in gesprek met een aantal topspelers. Dat heeft hij tegen het ANP gezegd naar aanleiding van kritiek die Tallon Griekspoor heeft geuit in de richting van de bond. Dat deed de nummer 1 van Nederland in gesprek met NU.nl waarin hij aankondigde zich voorlopig niet meer beschikbaar te stellen voor de Davis Cup.

2 uur geleden
Na Alcaraz meldt ook Zverev zich af voor tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Na Carlos Alcaraz heeft ook Alexander Zverev zich afgemeld voor de 53e editie van de ABN AMRO Open in Rotterdam. De 28-jarige Duitse tennisser kampt met een enkelblessure en heeft van zijn fysiotherapeut het advies gekregen rust te nemen.

3 uur geleden
Van de Wouw start niet in finale bij EK baan, Van der Peet vijfde

KONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is zonder te rijden haar Europese titel op de tijdrit kwijtgeraakt. De 27-jarige Nederlandse meldde zich op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya vlak voor de start van de tijdrit af. Het is onduidelijk wat de reden voor de afzegging is.

3 uur geleden