Schulting mist kwalificatiewedstrijden vanwege bijholteontsteking
HEERENVEEN (ANP) - Shorttrackster Suzanne Schulting ontbreekt vanwege een bijholteontsteking bij de Dutch Open in Thialf. Op dat toernooi zijn de kwalificatiewedstrijden voor de wereldbeker. De 25-jarige Friezin, die begin dit jaar op de Olympische Spelen van Beijing twee gouden medailles veroverde, kan ondanks haar afwezigheid vermoedelijk wel gewoon meedoen aan de World Cup.
Schulting pakte vorige week tijdens de trials in Heerenveen al heel wat punten. De Dutch Open, waar ook shorttrackers uit andere landen aan meedoen, is het tweede kwalificatiemoment voor de shorttrackers.
De selecties voor de eerste twee wereldbekers, in Montreal (28 tot en met 30 oktober) en Salt Lake City (4 tot en met 6 november), worden gemaakt op basis van de prestaties in de trials en op de Dutch Open. De selectiecommissie van schaatsbond KNSB kan op iedere afstand ook gebruik maken van een zogeheten aanwijsplek. Als Schulting fit is, gaat ze in principe gewoon mee naar Noord-Amerika.
De wereldbeker bestaat uit zes wedstrijden. In december komen de shorttrackers twee weekenden achter elkaar in actie in Almaty in Kazachstan. In februari staan de wereldbekers van Dresden en Dordrecht op het programma.
Meer uit Sport
ORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
22 uur geledenVUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
1 dag geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.
1 dag geleden