Schulting klasse apart op NK shorttrack
LEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft met overmacht de nationale shorttracktitel veroverd. De olympisch kampioene was in Leeuwarden op de 500 meter, 1000 meter en 1500 meter een klasse apart.
De 22-jarige Schulting werd in 2017 ook Nederlands kampioene. Vorig jaar werd ze in Heerenveen tweede, achter Lara van Ruijven.
Op de 1500 meter was Schulting sneller dan Yara van Kerkhof en Rianne de Vries, die tweede en derde werden. Op de 500 meter was het podium hetzelfde en op de 1000 meter werd De Vries tweede en Van Ruijven derde.
Sven Roes zorgde bij de mannen voor een verrassing door, voor Daan Breeuwsma, de 1500 meter te winnen. Op de 1000 meter was Breeuwsma wel de beste en de 500 meter werd gewonnen door Dylan Hoogerwerf. Bij de mannen valt de beslissing later op zondag op de 3000 meter
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP) - De Hockey Pro League sluit komend seizoen af in Nederland. Kampong uit Utrecht en Den Bosch zijn tussen 15 en 27 juni 2027 de gastclubs voor de thuiswedstrijden van de Nederlandse hockeyteams. De mannen en vrouwen van Oranje treffen in die periode Argentinië, Groot-Brittannië en India.
36 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - De honkballers van de Milwaukee Brewers hebben regerend kampioen Los Angeles Dodgers uit de finale van de Major League Baseball gehouden. De Brewers wonnen in de halve finales van de play-offs (een best-of-seven) met 4-0 van de sterrenploeg uit LA.
2 uur geledenCARDIFF (ANP) - Rico Verhoeven bokst in december mogelijk tegen de Amerikaanse oud-wereldkampioen Deontay Wilder in het voorprogramma van het gevecht tussen Tyson Fury en Anthony Joshua. Dat zei de 37-jarige Verhoeven donderdag tegen het Britse talkSPORT.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Khalid Choukoud heeft in de herfst van zijn carrière zijn hart verpand aan de marathon van Amsterdam. De 40-jarige Haagse hardloper begint zondag voor de achtste keer aan de 42,195 kilometer in de hoofdstad. De viervoudig Nederlands kampioen kondigde donderdag tijdens de persconferentie aan dat hij de komende jaren de marathon van Amsterdam zal blijven lopen. "Het is een feest om in Amsterdam te lopen; ik heb er zoveel mooie herinneringen aan", zei hij.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam stapt af van het systeem van loting om de startbewijzen te verdelen voor de komende editie op 11 april 2027. Wel blijft de voorregistratie bestaan, maar die is in tegenstelling tot vorig jaar gratis, meldt de organisatie.
21 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Harrie Lavreysen is zelf ook onder de indruk van zijn 22e wereldtitel in het baanwielrennen. "Als ik dat hoor, denk ik: dat slaat nergens op", reageerde de vijfvoudig olympisch kampioen voor de camera van de NOS op zijn vijfde WK-goud op de keirin. Daarmee nam hij dat record over van de Britse legende Chris Hoy. "Heerlijk", aldus de 29-jarige Brabander met een brede lach.
22 uur geledenSHANGHAI (ANP/DPA) - Tennisser Alexander Zverev heeft de halve finales bereikt van het masterstoernooi van Shanghai. De 29-jarige Duitser, binnenkort de nieuwe nummer 1 op de wereldranglijst, rekende in twee sets af met de Australiër Alex De Minaur: 6-4 6-4. Zverev had de laatste twee ontmoetingen met De Minaur nog verloren, allebei in de Laver Cup.
22 uur geleden