Schulting klasse apart op NK shorttrack
LEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft met overmacht de nationale shorttracktitel veroverd. De olympisch kampioene was in Leeuwarden op de 500 meter, 1000 meter en 1500 meter een klasse apart.
De 22-jarige Schulting werd in 2017 ook Nederlands kampioene. Vorig jaar werd ze in Heerenveen tweede, achter Lara van Ruijven.
Op de 1500 meter was Schulting sneller dan Yara van Kerkhof en Rianne de Vries, die tweede en derde werden. Op de 500 meter was het podium hetzelfde en op de 1000 meter werd De Vries tweede en Van Ruijven derde.
Sven Roes zorgde bij de mannen voor een verrassing door, voor Daan Breeuwsma, de 1500 meter te winnen. Op de 1000 meter was Breeuwsma wel de beste en de 500 meter werd gewonnen door Dylan Hoogerwerf. Bij de mannen valt de beslissing later op zondag op de 3000 meter
Meer uit Sport
ROSMALEN (ANP) - Bij het tennistoernooi van Rosmalen heeft de regen wederom voor een voortijdig afgebroken partij gezorgd. De kwartfinale tussen de Rus Daniil Medvedev en de Kroaat Marin Čilić is vrijdag na de tweede set bij een gelijke setstand stilgelegd en wordt zaterdag uitgespeeld. Eerder deze week gebeurde op dinsdag en donderdag hetzelfde bij wedstrijden van Tallon Griekspoor, Botic van de Zandschulp en het Nederlandse tennistalent Thijs Boogaard.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen is nog op zoek naar snelheid op het circuit van Barcelona. De viervoudig wereldkampioen noteerde in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië de zesde tijd in zijn Red Bull. Hij was bijna een seconde langzamer dan regerend wereldkampioen Lando Norris, die in zijn McLaren de snelste ronde reed (1.15,426) op het hete asfalt.
4 uur geledenCREST-VOLAND (ANP) - Maxim van Gils heeft de zesde etappe van de Tour Auvergne-Rhône-Alpes, voorheen het Critérium du Dauphiné, op zijn naam geschreven. De 26-jarige Belg van Red Bull-Bora-hansgrohe klopte bij de aankomst bergop in Crest-Voland de Noor Tobias Halland Johannessen. Van Gils' ploeggenoot Luke Tuckwell uit Australië werd derde en is de nieuwe leider in het algemeen klassement.
5 uur geledenMONACO (ANP) - De Ethiopische topatlete Gudaf Tsegay is voor vier maanden geschorst om het overtreden van de dopingregels. De voormalig wereldkampioene op 5000 en 10.000 meter mag tot en met 30 september geen wedstrijden lopen. De AIU, de onafhankelijke integriteitseenheid in de mondiale atletiek, spreekt van een schikking.
7 uur geledenROSMALEN (ANP) - Tennisser Thijs Boogaard is er net niet in geslaagd de kwartfinales van het grastoernooi van Rosmalen te bereiken. De 17-jarige Nederlander verloor met 3-6 6-4 6-7 (6) van de als derde geplaatste Rus Daniil Medvedev. De partij werd donderdag bij een voorsprong voor Boogaard van 3-2 in de tweede set gestaakt door de regen.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft bij de eerste vrije training van de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië de vierde tijd neergezet. De viervoudig wereldkampioen was in de Red Bull 0,684 seconde langzamer dan de Brit George Russell in de Mercedes, die met 1.16,363 de snelste was. Ook de Australiër Oscar Piastri in de McLaren en de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari waren sneller dan Verstappen.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Lieke Wevers heeft het beëindigen van haar carrière als turnster op Instagram bevestigd. Dinsdag werd al duidelijk dat de 34-jarige Nederlandse in dienst treedt bij de Spaanse turnbond RFEG als lid van de technische staf bij de vrouwen op het nationale trainingscentrum in Madrid.
10 uur geleden