Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schulting: ik wist dat vier keer goud halen lastig zou zijn

Schulting: ik wist dat vier keer goud halen lastig zou zijn

BEIJING (ANP) - Het was voor Suzanne Schulting woensdag lastig om met een tevreden gevoel terug te kijken op de Olympische Spelen. Ruim een uur na de 1500 meter, de afstand waarop de shorttrackster genoegen moest nemen met brons, waren haar tranen van teleurstelling nog niet helemaal verdwenen. "Ik had zeker op meer gehoopt, ik voelde me supersterk vandaag."

Schulting verlaat Beijing maandag met vier medailles in haar tas: twee gouden, één zilver en één bronzen. De Friezin won de voorbije periode bijna alle wedstrijden en was daarom bij de Spelen favoriete op meerdere afstanden. Dat de teller op twee bleef steken, voelde zeker woensdag nog niet goed. "Maar ik wist wel dat vier keer goud halen een lastige opgave zou worden. Zeker in een sport als shorttrack, waarbij je niet alles zelf in de hand hebt en een ongeluk in een klein hoekje zit. Dat zie je aan vandaag", aldus Schulting in het Capital Indoor Stadium, waarbij ze doelde op de Chinese Yutong Han, die haar in de finale flink hinderde.

De favorietenrol had meer met Schulting gedaan, dan ze de voorbije periode wilde doen laten blijken. Er viel na de laatste afstand een hele grote last van haar schouders, bleek duidelijk. "De verwachtingen waren torenhoog. Iedereen verwacht maar even dat Suzanne vier keer goud gaat halen. Zo'n toernooi duurt twaalf dagen. Dat is een stressvolle periode, ook de aanloop er naartoe."

De pijn zat 'm bij Schulting vooral nog in het verloop van de 1500 meter. Eerst moest ze de snel vertrokken Yutong Han terughalen. "Dat soort rijders heb je in een finale altijd, die weten dat snel proberen weg te rijden hun enige kans is op succes. Dat wilde ik niet laten gebeuren, anders was zij nog met goud naar huis gegaan."

De 24-jarige Nederlandse shorttrackster pakte de Chinese snel terug en had toen goede hoop de wedstrijd naar haar hand te zetten. "Ik voelde me zo sterk. Ik dacht: ik geef m'n benen even rust, ga buitenom en dan rijd ik ze allemaal naar huis. Maar ik werd gewoon bijna de baan uitgeduwd daarna. Dan verlies je zoveel snelheid. Het eindresultaat zul je nooit weten, maar ik had er een erg goed gevoel over. Ik heb de race nog niet teruggezien. Dat ga ik zeker wel doen, ja. Ik wil weten hoe het precies gegaan is allemaal. Dat wordt waarschijnlijk wel weer even huilen dan."

Meer uit Sport

Laureus Awards voor tennisser Alcaraz en tennisster Sabalenka

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.

8 uur geleden
Tour de France Femmes 2027 krijgt voor het eerst ploegentijdrit

LONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.

10 uur geleden
Keniaan Korir wint marathon Boston in parcoursrecord, Nageeye 21e

BOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).

11 uur geleden
Mercedes-baas Wolff wil geen vergelijking Antonelli met Senna

LONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.

12 uur geleden
Schaatsster Tas debuteert als wielrenster in Waalse Pijl

HUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.

12 uur geleden
Evenepoel bezorgt Gold Race-directeur Van Vliet gedroomd afscheid

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.

1 dag geleden
Ook tweede helft van bekerfinale begint later door vuurwerk

ROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.

1 dag geleden