Schulting: ik wist dat vier keer goud halen lastig zou zijn
BEIJING (ANP) - Het was voor Suzanne Schulting woensdag lastig om met een tevreden gevoel terug te kijken op de Olympische Spelen. Ruim een uur na de 1500 meter, de afstand waarop de shorttrackster genoegen moest nemen met brons, waren haar tranen van teleurstelling nog niet helemaal verdwenen. "Ik had zeker op meer gehoopt, ik voelde me supersterk vandaag."
Schulting verlaat Beijing maandag met vier medailles in haar tas: twee gouden, één zilver en één bronzen. De Friezin won de voorbije periode bijna alle wedstrijden en was daarom bij de Spelen favoriete op meerdere afstanden. Dat de teller op twee bleef steken, voelde zeker woensdag nog niet goed. "Maar ik wist wel dat vier keer goud halen een lastige opgave zou worden. Zeker in een sport als shorttrack, waarbij je niet alles zelf in de hand hebt en een ongeluk in een klein hoekje zit. Dat zie je aan vandaag", aldus Schulting in het Capital Indoor Stadium, waarbij ze doelde op de Chinese Yutong Han, die haar in de finale flink hinderde.
De favorietenrol had meer met Schulting gedaan, dan ze de voorbije periode wilde doen laten blijken. Er viel na de laatste afstand een hele grote last van haar schouders, bleek duidelijk. "De verwachtingen waren torenhoog. Iedereen verwacht maar even dat Suzanne vier keer goud gaat halen. Zo'n toernooi duurt twaalf dagen. Dat is een stressvolle periode, ook de aanloop er naartoe."
De pijn zat 'm bij Schulting vooral nog in het verloop van de 1500 meter. Eerst moest ze de snel vertrokken Yutong Han terughalen. "Dat soort rijders heb je in een finale altijd, die weten dat snel proberen weg te rijden hun enige kans is op succes. Dat wilde ik niet laten gebeuren, anders was zij nog met goud naar huis gegaan."
De 24-jarige Nederlandse shorttrackster pakte de Chinese snel terug en had toen goede hoop de wedstrijd naar haar hand te zetten. "Ik voelde me zo sterk. Ik dacht: ik geef m'n benen even rust, ga buitenom en dan rijd ik ze allemaal naar huis. Maar ik werd gewoon bijna de baan uitgeduwd daarna. Dan verlies je zoveel snelheid. Het eindresultaat zul je nooit weten, maar ik had er een erg goed gevoel over. Ik heb de race nog niet teruggezien. Dat ga ik zeker wel doen, ja. Ik wil weten hoe het precies gegaan is allemaal. Dat wordt waarschijnlijk wel weer even huilen dan."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."
4 uur geledenROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.
5 uur geledenROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.
8 uur geledenGÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.
8 uur geledenSCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.
10 uur geleden