Schulting hoopt met aflossingsploeg op volgende gouden medaille
BEIJING (ANP) - Suzanne Schulting hoopt zondag haar derde gouden olympische medaille te winnen. De 24-jarige Nederlandse shorttrackster doet om 12.44 uur met de Nederlandse aflossingsploeg mee in de A-finale. Vier jaar eerder behaalde het team van bondscoach Jeroen Otter brons.
Schulting won eerder deze Spelen goud op de 1000 meter. Die afstand schreef de Friezin in Pyeongchang (2018) ook al op haar naam. Op de 500 meter pakte ze in Beijing zilver.
Bij het langebaanschaatsen is het op de 500 meter de beurt aan de vrouwen. Jutta Leerdam. Femke Kok en Michelle de Jong zijn de drie Nederlandse deelneemsters. De 500 meter begint om 14.56 uur. Vanaf 14.00 uur komen eerst Sven Kramer, Patrick Roest en Marcel Bosker de baan op voor de kwartfinale van de ploegachtervolging. De halve finales en finale zijn dinsdag.
Monobobster Karlien Sleper en skiër Maarten Meiners maken hun debuut op de Spelen. Sleper werkt de eerste twee runs af en maandag de derde en vierde. Meiners doet mee aan de reuzenslalom.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - De Australische tennisser Nick Kyrgios (30) heeft de 'Battle of the Sexes' gewonnen van de Belarussische Aryna Sabalenka (27). De nummer 671 van de wereld bij de mannen was in de Coca-Cola Arena van Dubai in twee sets te sterk voor de nummer 1 bij de vrouwen: 6-3 6-3. Er is niet bekendgemaakt hoeveel geld de winnaar van de demonstratiewedstrijd verdiende.
36 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 25-jarige regerend wereldkampioene van Reggeborgh was met 36,87 ruim sneller dan Jutta Leerdam en Isabel Grevelt. Kok dook onder haar eigen baanrecord van 36,97.
2 uur geledenDENDERMONDE (ANP) - De Belg Thibau Nys heeft de achtste cross uit de wereldbeker gewonnen. Op het snelle parcours in Dendermonde was Nys in de sprint sneller dan Nederlands kampioen Tibor Del Grosso. De Belg Laurens Sweeck, de leider in het wereldbekerklassement, werd derde.
2 uur geledenDENDERMONDE (ANP) - Lucinda Brand heeft ook de achtste veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions had ook in Dendermonde weinig te vrezen van de concurrentie. Brand reed het grootste deel van de wedstrijd alleen voorop. Van de zeven voorgaande wereldbekercrossen dit seizoen had ze er zes gewonnen; één keer deed ze niet mee.
4 uur geledenLOENHOUT (ANP/BELGA) - Veldrijder Joris Nieuwenhuis neemt maandag deel aan de Azencross in het Belgische Loenhout, een wedstrijd om de X2O-trofee. Hij kondigde zaterdag nog een pauze aan vanwege knieklachten. De Nederlander van Ridley Racing Team laat zondag de wereldbekercross van Dendermonde wel schieten.
6 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.
21 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.
23 uur geleden