Schulting hoopt met aflossingsploeg op volgende gouden medaille
BEIJING (ANP) - Suzanne Schulting hoopt zondag haar derde gouden olympische medaille te winnen. De 24-jarige Nederlandse shorttrackster doet om 12.44 uur met de Nederlandse aflossingsploeg mee in de A-finale. Vier jaar eerder behaalde het team van bondscoach Jeroen Otter brons.
Schulting won eerder deze Spelen goud op de 1000 meter. Die afstand schreef de Friezin in Pyeongchang (2018) ook al op haar naam. Op de 500 meter pakte ze in Beijing zilver.
Bij het langebaanschaatsen is het op de 500 meter de beurt aan de vrouwen. Jutta Leerdam. Femke Kok en Michelle de Jong zijn de drie Nederlandse deelneemsters. De 500 meter begint om 14.56 uur. Vanaf 14.00 uur komen eerst Sven Kramer, Patrick Roest en Marcel Bosker de baan op voor de kwartfinale van de ploegachtervolging. De halve finales en finale zijn dinsdag.
Monobobster Karlien Sleper en skiër Maarten Meiners maken hun debuut op de Spelen. Sleper werkt de eerste twee runs af en maandag de derde en vierde. Meiners doet mee aan de reuzenslalom.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - George Russell vindt dat de Formule 1 door de nieuwe motor- en chassisregels veel wegheeft van karten. Dat zei de Brit van Mercedes na zijn zege in de sprintrace bij de Grote Prijs van China in Shanghai. "Er gebeurt van alles, maar dat maakt het juist leuk", zei Russell na afloop.
38 minuten geledenNICE (ANP/Belga) - De slotklim in de zevende etappe van Parijs-Nice is geschrapt. De organisatie van de Franse WorldTour-koers heeft het parcours van de koninginnenrit aangepast vanwege het voorspelde winterweer. De finish van de rit die begint in Nice ligt nu niet in Auron, maar in Isola, zo meldde de ASO.
12 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout is op de WK shorttrack in Montreal uitgeschakeld in de heats van de 500 meter. De 26-jarige shorttracker, die op de Olympische Spelen in Milaan zilver won op deze afstand, liep tegen een diskwalificatie aan.
15 uur geledenAPT (ANP) - Wielrenner Harold Tejada uit Colombia heeft de zesde etappe in Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Colombiaan van XDS Astana ontsnapte in de rit van Barbentane naar Apt over 179,3 kilometer in de slotkilometers uit de groep met favorieten en bleef die voor. Dorian Godon uit Frankrijk werd tweede en de Brit Lewis Askey kwam als derde binnen.
16 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Formule 1-races in Bahrein en Saudi-Arabië zijn geannuleerd. Dat stelt de Duitse betaalzender Sky volgens DPA. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender, maar gaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten niet door.
17 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De judobond (JBN) gaat met tien judoka's naar het Europees kampioenschap, dat plaatsvindt van 16 tot en met 19 april in de Georgische hoofdstad Tbilisi. Het team bestaat uit zeven vrouwen en drie mannen.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Team Essent heeft schaatsster Angel Daleman tot de zomer van 2028 vastgelegd. De ploeg van Sven Kramer en Jac Orie heeft het contract van de 18-jarige schaatsster, dat nog liep tot 2027, opengebroken en verlengd.
17 uur geleden