
Schulting grijpt in Dordrecht ook op 1000 meter naast zege
DORDRECHT (ANP) - Shorttrackster Suzanne Schulting is er bij de wereldbekerwedstrijden in Dordrecht niet in geslaagd de 1000 meter te winnen. De regerend olympisch kampioene op die afstand moest in de Optisport Sportboulevard genoegen nemen met brons. De zege ging naar de Zuid-Koreaanse Choi Minjeong, voor de Canadese Kim Boutin.
Schulting eindigde een dag eerder op de 1500 meter ook als derde. Op de 500 meter moest de 24-jarige Friezin na een val met plek vier genoegen nemen.
Vorig weekeinde won Schulting, die over ruim twee maanden als grote favoriete aan de Olympische Spelen in Beijing begint, vier gouden medailles bij de wereldbekerwedstrijden in Debrecen. In Dordrecht krijgt ze later op zondag nog twee kansen op goud, beide keren op de aflossing (vrouwen en gemengd).
B-finale
Xandra Velzeboer strandde op de kilometer in de halve eindstrijd en won vervolgens de B-finale. Voor Selma Poutsma kwam er vrijdag in de heats al een einde aan haar avontuur op de 1000 meter.
Bij de mannen bleef Nederlands succes uit. Itzhak de Laat eindigde in de eerste halve finale als laatste. In de B-finale moest de shorttracker zich tevreden stellen met de vierde plaats.
Sjinkie Knegt
Sjinkie Knegt werd vrijdag in de voorronden gediskwalificeerd. Jens van 't Wout wist de halve finales ook niet te bereiken.
In de A-finale ging de zege naar de Hongaar Shaoang Liu, voor zijn landgenoot John-Henry Krueger en de Italiaan Pietro Sighel.
Meer uit Sport
TIRANA (ANP) - Mads Pedersen heeft de eerste etappe van de 108e Ronde van Italië op zijn naam geschreven. De Deense renner van Lidl-Trek was de snelste in de sprint van een klein peloton na een rit over 160 kilometer door Albanië, met de start in Durrës en de finish in hoofdstad Tirana. De Belg Wout van Aert (Visma - Lease a Bike) drukte zijn wiel als tweede over de finishlijn. Pedersen mag zaterdag in de roze trui de tweede etappe rijden, een individuele tijdrit over 13,7 kilometer.
1 uur geledenBALTANÁS (ANP) - De Nederlandse wielrenster Marianne Vos heeft haar tweede etappezege van de Vuelta Femenina behaald. In een rit over ruim 126 kilometer van Becerril de Campos naar Baltanás versloeg ze landgenote Mischa Bredewold in de sprint.
3 uur geledenROME (ANP) - Tallon Griekspoor is in de tweede ronde van het tennistoernooi van Rome uitgeschakeld door de Fransman Arthur Fils. De 28-jarige Nederlander ging op vrijdag in het Stadio Nicola Pietrangeli kansloos in twee sets ten onder: 2-6 2-6. Fils speelt in de derde ronde tegen de winnaar van de partij tussen de Griek Stefanos Tsitsipas en de Fransman Alexandre Muller.
6 uur geledenMICHALOVCE (ANP) - De Nederlandse handballers hebben zich gekwalificeerd voor het EK van 2026. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson boekte in de vijfde speelronde een ruime zege van 35-27 op Oekraïne en zag later de Faeröer met 25-23 winnen van Kosovo. Daarmee is een plek bij de eerste twee in de poule verzekerd en is het EK-ticket binnen. Komende zondag speelt Oranje nog de laatste wedstrijd in de kwalificatiereeks in Den Bosch tegen Kosovo.
21 uur geledenLAGUNAS DE NEILA (ANP) - Demi Vollering droeg haar zege in de vijfde etappe van de Vuelta Femenina donderdag op aan "alle mensen die het mentaal moeilijk hebben". Dat zei de Nederlandse renster van FDJ-Suez nadat ze in de beklimming naar de Lagunas de Neila al haar concurrenten had achtergelaten. Met haar ritwinst nam ze een voorschot op haar tweede eindzege in de Ronde van Spanje voor vrouwen.
23 uur geledenLAGUNAS DE NEILA (ANP) - Wielrenster Demi Vollering heeft in de vijfde etappe de Ronde van Spanje naar haar hand gezet. Ze soleerde in de 120 kilometer lange bergrit naar de winst op de steile slotklim naar Lagunas de Neila en nam de rode leiderstrui over van Femke Gerritse.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De openings- en sluitingsceremonie van de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles vinden plaats in het historische Memorial Coliseum, meldt de organisatie. Het Coliseum diende ook al als locatie bij de twee vorige Spelen in Los Angeles, in 1932 en 1984. Het is het eerste stadion waar tijdens drie Olympische Spelen evenementen worden gehouden. De openingsceremonie van LA28 is op 14 juli, het sluitingsfestijn op 30 juli.
1 dag geleden