Schulting grijpt in Dordrecht ook op 1000 meter naast zege
DORDRECHT (ANP) - Shorttrackster Suzanne Schulting is er bij de wereldbekerwedstrijden in Dordrecht niet in geslaagd de 1000 meter te winnen. De regerend olympisch kampioene op die afstand moest in de Optisport Sportboulevard genoegen nemen met brons. De zege ging naar de Zuid-Koreaanse Choi Minjeong, voor de Canadese Kim Boutin.
Schulting eindigde een dag eerder op de 1500 meter ook als derde. Op de 500 meter moest de 24-jarige Friezin na een val met plek vier genoegen nemen.
Vorig weekeinde won Schulting, die over ruim twee maanden als grote favoriete aan de Olympische Spelen in Beijing begint, vier gouden medailles bij de wereldbekerwedstrijden in Debrecen. In Dordrecht krijgt ze later op zondag nog twee kansen op goud, beide keren op de aflossing (vrouwen en gemengd).
B-finale
Xandra Velzeboer strandde op de kilometer in de halve eindstrijd en won vervolgens de B-finale. Voor Selma Poutsma kwam er vrijdag in de heats al een einde aan haar avontuur op de 1000 meter.
Bij de mannen bleef Nederlands succes uit. Itzhak de Laat eindigde in de eerste halve finale als laatste. In de B-finale moest de shorttracker zich tevreden stellen met de vierde plaats.
Sjinkie Knegt
Sjinkie Knegt werd vrijdag in de voorronden gediskwalificeerd. Jens van 't Wout wist de halve finales ook niet te bereiken.
In de A-finale ging de zege naar de Hongaar Shaoang Liu, voor zijn landgenoot John-Henry Krueger en de Italiaan Pietro Sighel.
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.
6 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Ferry Weertman en Ranomi Kromowidjojo zijn toegetreden tot de International Swimming Hall of Fame (ISHOF). Daarmee behoren de voormalige zwemmers tot een select gezelschap Nederlanders dat deze internationale erkenning ontvangt. Maarten van der Weijden, Monique Wildschut, Irene van der Laan en Judith van Berkel gingen hen voor.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan (33) zal op 26 april van start gaan in de marathon van Londen. Hassan maakte in 2023 in Londen haar debuut op de marathon. Ondanks dat ze onderweg even moest stoppen vanwege kramp, wist ze haar eerste marathon meteen winnend af te sluiten.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - De vorig jaar gestopte Britse bokser Tyson Fury keert opnieuw terug in de ring. De 37-jarige voormalige wereldkampioen zwaargewicht neemt het op 11 april op tegen de Rus Arslanbek Makhmudov.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.
13 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.
14 uur geleden