Schulting en Velzeboer verder op 1000 meter, Poutsma strandt
DEBRECEN (ANP) - Shorttrackster Suzanne Schulting heeft zich bij de wereldbeker in Debrecen in Hongarije geplaatst voor de kwartfinales op de 1000 meter. De Nederlandse eindigde vrijdag in haar serie als tweede achter de Canadese Kim Boutin. De nummers 1 en 2 uit de zeven heats en de zes tijdsnelsten kwalificeerden zich voor de kwartfinales, die zondag op het programma staan.
Naast Schulting bereikte ook Xandra Velzeboer de kwartfinales. Velzeboer werd achter de Italiaanse Arianna Fontana tweede in de tweede heat. Selma Poutsma, de derde Nederlandse deelneemster, eindigde in haar serie als derde en redde het daarmee niet.
Bij de mannen beleeft Sjinkie Knegt nog geen best toernooi. Na zijn diskwalificatie van donderdag op de 1500 meter, lukte het de Fries vrijdag ook niet de kwartfinales te halen op de 1000 meter. Knegt finishte in zijn serie als vijfde en laatste. Itzhak de Laat (eerste) en Jens van 't Wout (derde) kwalificeerden zich wel voor de kwartfinales.
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.
1 uur geledenKASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
4 uur geledenVERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.
6 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.
6 uur geledenBODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.
6 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van New York Knicks hebben een 2-0-voorsprong genomen in de finale van de Eastern Conference van de NBA. De ploeg uit New York won in het eigen Madison Square Garden met 109-93 van Cleveland Cavaliers.
12 uur geleden