Schulting en Knegt verwerken verdriet vooral op het ijs
HEERENVEEN (ANP) - Een week voordat de Nederlandse shorttrackselectie eind juni op trainingskamp ging naar Frankrijk, organiseerde olympische kampioene Suzanne Schulting nog een barbecue bij haar thuis. Uiteraard was goede vriendin Lara van Ruijven ook van de partij. "Een heel leuk feestje, dat is op de foto's goed terug te zien. Die dierbare momenten koester ik heel erg nu het meest onwerkelijke is gebeurd."
Wereldkampioene Van Ruijven (27) werd in Font Romeu plotseling ernstig ziek en overleed op 10 juli in een Frans ziekenhuis. "Onlangs zaten we met onze vriendinnengroep met elkaar wat te eten. Dat was heel krom, heel dubbel en heel apart. Het was gezellig en er werd gelachen, maar er miste natuurlijk wel iemand", zegt Schulting in Heerenveen. "Ik word de hele dag overal aan haar herinnerd. Ze zat ook altijd naast me in de kleedkamer. Haar plaats blijft zeker komend jaar leeg. Die is van haar."
Schulting: "Ik voel me nog wel de hele dag moe, maar heb geen motivatieproblemen. Ik wil nog steeds een goed seizoen draaien. Ik ben blij dat we nu weer in training zijn. Het zorgt voor afleiding, shorttrack blijft het leukste om te doen. Ik krijg er energie van. De echte verwerking van de dood van Lara moet nog beginnen."
Vrij nuchter
Om haar grote verdriet een plek te geven, heeft Schulting naar eigen zeggen geen psycholoog nodig. "Ik ben een vrij nuchter persoon. Ik praat er met heel veel mensen over, met mijn ouders, mijn vriendinnen en met mijn teamleden. We hebben allemaal ongeveer dezelfde gevoelens. Waarom zou ik dan nog met een psycholoog gaan praten, die geen idee heeft, denk ik, wie Lara eigenlijk is? Dan haal ik liever mooie herinneringen op met vriendinnen."
Ook boegbeeld Sjinkie Knegt zegt geen mentale coach nodig te hebben in het rouwproces. "Ik los het liever in mijn eentje op. Psychologen zijn kansloos bij mij. Hoe ik het verlies van Lara wel verwerk? Gewoon doorzetten. We gaan Lara natuurlijk allemaal ontzettend missen. Maar als ploeg kun je daar ook veel kracht uithalen. Vooral de vrouwen in onze ploeg zullen voor Lara heel hard willen rijden. Op die manier verwerk ik het ook, op het ijs."
In januari 2019 zorgde Knegt zelf voor ontzetting binnen en buiten de nationale shorttrackploeg. Bij een ongeval thuis met een houtkachel liep hij ernstige brandwonden op. De 31-jarige Fries herstelde wonderwel en mikt de komende jaren weer op een internationale hoofdrol. "Toen we voor het eerst het slechte nieuws over Lara te horen kregen, besefte ik meteen hoe ingrijpend het voor de ploeg moet zijn geweest toen ik zelf in het ziekenhuis kwam te liggen."
Meer uit Sport
MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers zijn definitief uitgeschakeld voor een plek in de hoofdronde van het Europees kampioenschap door de zege van gastland Zweden op Georgië. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson kan niet meer bij de eerste twee van de poule eindigen. Zweden en Kroatië plaatsten zich voor de tweede fase met elk 4 punten na twee overwinningen. Nederland heeft 0 punten.
4 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap verloren. De mannen van bondscoach Staffan Olsson bogen in het Zweedse Malmö met 35-29 voor Kroatië. De nederlaag heeft grote gevolgen, want de ploeg is zo goed als zeker uitgeschakeld voor een plek in de tweede groepsfase.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.
9 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
11 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
12 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
15 uur geleden