Schulting en Knegt verwerken verdriet vooral op het ijs
HEERENVEEN (ANP) - Een week voordat de Nederlandse shorttrackselectie eind juni op trainingskamp ging naar Frankrijk, organiseerde olympische kampioene Suzanne Schulting nog een barbecue bij haar thuis. Uiteraard was goede vriendin Lara van Ruijven ook van de partij. "Een heel leuk feestje, dat is op de foto's goed terug te zien. Die dierbare momenten koester ik heel erg nu het meest onwerkelijke is gebeurd."
Wereldkampioene Van Ruijven (27) werd in Font Romeu plotseling ernstig ziek en overleed op 10 juli in een Frans ziekenhuis. "Onlangs zaten we met onze vriendinnengroep met elkaar wat te eten. Dat was heel krom, heel dubbel en heel apart. Het was gezellig en er werd gelachen, maar er miste natuurlijk wel iemand", zegt Schulting in Heerenveen. "Ik word de hele dag overal aan haar herinnerd. Ze zat ook altijd naast me in de kleedkamer. Haar plaats blijft zeker komend jaar leeg. Die is van haar."
Schulting: "Ik voel me nog wel de hele dag moe, maar heb geen motivatieproblemen. Ik wil nog steeds een goed seizoen draaien. Ik ben blij dat we nu weer in training zijn. Het zorgt voor afleiding, shorttrack blijft het leukste om te doen. Ik krijg er energie van. De echte verwerking van de dood van Lara moet nog beginnen."
Vrij nuchter
Om haar grote verdriet een plek te geven, heeft Schulting naar eigen zeggen geen psycholoog nodig. "Ik ben een vrij nuchter persoon. Ik praat er met heel veel mensen over, met mijn ouders, mijn vriendinnen en met mijn teamleden. We hebben allemaal ongeveer dezelfde gevoelens. Waarom zou ik dan nog met een psycholoog gaan praten, die geen idee heeft, denk ik, wie Lara eigenlijk is? Dan haal ik liever mooie herinneringen op met vriendinnen."
Ook boegbeeld Sjinkie Knegt zegt geen mentale coach nodig te hebben in het rouwproces. "Ik los het liever in mijn eentje op. Psychologen zijn kansloos bij mij. Hoe ik het verlies van Lara wel verwerk? Gewoon doorzetten. We gaan Lara natuurlijk allemaal ontzettend missen. Maar als ploeg kun je daar ook veel kracht uithalen. Vooral de vrouwen in onze ploeg zullen voor Lara heel hard willen rijden. Op die manier verwerk ik het ook, op het ijs."
In januari 2019 zorgde Knegt zelf voor ontzetting binnen en buiten de nationale shorttrackploeg. Bij een ongeval thuis met een houtkachel liep hij ernstige brandwonden op. De 31-jarige Fries herstelde wonderwel en mikt de komende jaren weer op een internationale hoofdrol. "Toen we voor het eerst het slechte nieuws over Lara te horen kregen, besefte ik meteen hoe ingrijpend het voor de ploeg moet zijn geweest toen ik zelf in het ziekenhuis kwam te liggen."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.
4 uur geledenROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.
7 uur geledenBERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.
8 uur geleden