Schulting en Knegt moeten wennen aan nieuwe bondscoach Kerstholt
BREUKELEN (ANP) - Suzanne Schulting en Sjinkie Knegt hebben tijd nodig om te wennen aan de nieuwe bondscoach Niels Kerstholt. Dat zeiden de twee blikvangers van de Nederlandse shorttrackploeg bij de teampresentatie voor het nieuwe seizoen.
"Het is wennen, zoeken", aldus de 25-jarige Schulting, die aan het begin van dit jaar bij de Olympische Spelen in Beijing vier olympische medailles won. Dat deed ze onder leiding van Jeroen Otter, met wie zij, net als de 33-jarige Knegt, jaren samenwerkte. "Bij Jeroen gooide ik alles eruit. Hij was meer dan alleen mijn trainer, een soort klankbord en bovendien heel gestructureerd. Niels is echt een coach en wat chaotischer. Het is goed om daar met elkaar over te spreken en daar open en eerlijk over te zijn."
Schulting kende deze zomer een moeizame herstart. Het ging zelfs zo ver dat ze huilend op het ijs stond. De trainingen van oud-shorttracker Kerstholt bevielen haar niet. "Er zat geen verrassing in. Het werd saai, ik verveelde me. Ik heb behoefte aan mijn eigen tijd en mijn eigen momenten. Krijg ik die niet, dan ben ik er klaar mee. Het topsportleven is mooi, maar als het monotoon wordt, wordt het saai", aldus een openhartige Schulting.
Vertrouwen
Knegt was in zijn beginjaren als shorttracker nog ploeggenoot van Kerstholt. Nu staat de geboren Utrechter als coach boven de groep. "Ik moet er een beetje aan wennen, voor Niels is het ook nieuw. Een trainerswissel had voor mij niet per se gehoeven, maar je zag ook wel dat Otter bijna door z'n hoeven zakte", zegt Knegt.
Schulting en Knegt zeggen er wel allebei in te geloven dat de samenwerking succesvol kan worden. "Als ik geen vertrouwen zou hebben, zat ik hier niet", legt Schulting uit. "Maar ik moet dat vertrouwen halen uit de wedstrijden. Krijgt Niels mij straks fit voor de belangrijke wedstrijden in het tweede gedeelte van het seizoen, wanneer het WK, EK en wereldbekerfinale op het programma staan? Dat is nu nog afwachten."
Nieuwe prikkel
Knegt: "Als je twaalf jaar lang hetzelfde hebt gedaan, is het ook wel eens goed wat anders te doen. Een nieuwe coach geeft een nieuwe prikkel. Hij kan me wel verder helpen."
Schaatsbond KNSB betrok Schulting en Knegt niet bij de gesprekken toen duidelijk werd dat Otter een stap terug zou doen. "Ik had graag wat inspraak gehad", aldus Schulting. Knegt voelde zich ook gepasseerd: "Het was wel bijzonder ja, dat ze ons niets vroegen. De KNSB zei dat dit de beste opvolger is."
Meer uit Sport
KYIV (ANP) - Het Oekraïense ministerie van Buitenlandse Zaken heeft zijn zorgen geuit over de versoepeling van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) rond Russische sporters. Dinsdag besloot het IOC de schorsing van het Russisch Olympisch Comité voorlopig op te heffen, waardoor Russen weer deel mogen nemen aan teamsporten en kwalificaties voor de Olympische Spelen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Tsjechische tennisster Karolína Muchová heeft de halve finale van Wimbledon bereikt. In de kwartfinale was ze in twee sets te sterk voor de Japanse viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka: 7-6 (4) 6-4. Het is voor het eerst in haar carrière dat Muchová de halve finales van Wimbledon heeft bereikt.
5 uur geledenFOIX (ANP) - Mads Pedersen heeft de vierde etappe van de Tour de France op zijn naam geschreven. De Deen van Lidl-Trek was na 181,9 kilometer tussen Carcassonne en Foix de beste in de sprint van de kopgroep van tien renners. Zijn Amerikaanse teamgenoot Quinn Simmons werd tweede en de Spanjaard Raúl García Pierna werd derde.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst in zijn carrière de kwartfinales van Wimbledon bereikt. Hij wist dinsdag het restant van de achtste finale tegen Jiří Lehečka uit Tsjechië winnend af te sluiten. De partij was maandag stilgelegd vanwege de avondklok van Wimbledon. Zverev won uiteindelijk in vier sets: 6-4 7-5 3-6 7-6 (6).
5 uur geledenLAUSANNE (ANP/AFP/RTR) - Russische atleten mogen weer deelnemen aan teamsporten en kwalificaties voor de Olympische Spelen. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft de schorsing van het Russisch Olympisch Comité voorlopig opgeheven, zo laat het weten vanuit Lausanne.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft voor het eerst in haar loopbaan de halve finales van Wimbledon bereikt. De 22-jarige Amerikaanse versloeg haar landgenote Jessica Pegula in de kwartfinales in drie sets: 4-6 6-3 6-3.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich verzekerd van een plek in de halve finales van Wimbledon. De Italiaanse nummer 1 van de wereld was in drie sets te sterk voor de Duitser Jan-Lennard Struff: 7-5 7-6 (4) 6-3.
7 uur geleden