Schulting blijft langebaanschaatsen bij Team Essent
DEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
"Aan het eind van het afgelopen seizoen heb ik echt een stap gezet op de langebaan, wat me het vertrouwen geeft dat er nog veel meer in zit", aldus Schulting, die ook blijft shorttracken.
Schulting maakte furore in het shorttrack met drie olympische titels op de Winterspelen van 2022 in Beijing en legio wereld- en Europese titels. Door problemen met haar enkel koos ze twee jaar geleden voor een avontuur op de langebaan bij Team Essent.
Nederlands kampioene sprint
Afgelopen winter kwam ze op de Winterspelen van Milaan en Cortina in actie op zowel de langebaan als het shorttrack. Op de olympische 1000 meter eindigde ze als achtste, terwijl ze in het shorttracktoernooi strandde in de halve finales van de 1500 meter. Ze werd na de Spelen eerst Nederlands kampioene sprint op de langebaan en bekroonde haar seizoen met een zilveren medaille op het WK sprint.
"Het was een lang en zwaar seizoen, maar ik heb het op een heel mooie manier afgesloten", zegt ze in een persbericht. "Ik heb altijd het gevoel gehad dat het erin zat, maar in de wedstrijden wilde het aanvankelijk niet lukken. Dat het er aan het eind van het seizoen toch nog zo goed is uitgekomen, was voor mij de grootste overwinning. Ik hoop dat ik aankomend seizoen vanaf het eerste tot het laatste moment stabiel ben en steeds iets harder kan rijden."
Coach Orie reageert verheugd op de contractverlenging. "Suzanne heeft aan het einde van het seizoen laten zien waartoe ze in staat is. Twee vierkampen in één week rijden en daar goud en zilver behalen, dat is van hoog niveau. Met haar tijden bewijst ze dat ze ook op de langebaan tot de wereldtop behoort."
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.
1 uur geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.
10 uur geledenBRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.
14 uur geledenROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).
16 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
17 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
18 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
21 uur geleden