Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schulting bij wereldbeker in Nagoya verslagen op 1000 meter

Schulting bij wereldbeker in Nagoya verslagen op 1000 meter

NAGOYA (ANP) - Shorttrackster Suzanne Schulting heeft voor het eerst in lange tijd naast het goud gegrepen op een internationale 1000 meter. De 24-jarige Nederlandse werd bij de wereldbeker in Nagoya verslagen door de Amerikaanse Kristen Santos. Schulting eindigde als tweede, Xandra Velzeboer pakte met het brons haar eerste individuele wereldbekermedaille.

De olympisch kampioene van Pyeongchang 2018 op de 1000 meter had vorige week bij de start van de wereldbeker in Beijing 'haar' afstand gewonnen. Schulting is internationaal gezien op de 1000 meter al geruime tijd een klasse apart, maar in de Japanse stad Nagoya eindigde haar zegereeks.

In de finale met twee Nederlandse en twee Canadese vrouwen was het 'eenling' Santos die voor het eerst een wereldbekerwedstrijd won. Enkele rondes voor het einde nam de Amerikaanse met een knappe inhaalactie de leiding. Schulting reed het grootste deel van de race achterin, maar wist dankzij een sterke slotronde toch het zilver te pakken. Ze drukte haar schaats net iets eerder over de finishlijn dan Velzeboer. Een dag eerder won ze in Nagoya wel de 1500 meter.

Sjinkie Knegt

Schulting behield wel de leiding in het wereldbekerklassement op de 1000 meter, gevolgd door Santos en Velzeboer die vorige week op de olympische baan van Beijing als vijfde eindigde.

Itzhak de Laat pakte zilver op de 1000 meter. Hij moest alleen de Chinees Ziwei Ren voor zich dulden. Sjinkie Knegt won de B-finale, voor Jens van 't Wout. In de wereldbekerstand klom De Laat naar de vijfde plaats. Hij pakte vorig seizoen bij de wereldbeker in Dordrecht al eens brons op de 1000 meter.

Meer uit Sport

Noor Dversnes wint rit in Giro door peloton voor te blijven

MILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.

15 minuten geleden
Zverev begint Roland Garros met overtuigende zege op Bonzi

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.

2 uur geleden
Kostjoek boekt na raketinslag emotionele zege op Roland Garros

PARIJS (ANP/AFP) - Tennisster Marta Kostjoek heeft als eerste speelster de tweede ronde op Roland Garros bereikt. Voor de Oekraïense, die de in Rusland geboren Spaanse Oksana Selechmeteva met 6-2 6-3 versloeg, was het een zege die gepaard ging met veel emoties.

3 uur geleden
Beachvolleybalsters Van Driel en Konink behalen brons in Nuvali

NUVALI (ANP) - Beachvolleybalsters Emi van Driel en Mila Konink hebben bij het Challenge-toernooi in Nuvali op de Filipijnen een bronzen medaille behaald. Het Nederlandse duo was in de strijd om de derde plaats te sterk voor Valentyna Davidova en Anhelina Chmil uit Oekraïne: 22-20 21-18.

6 uur geleden
Europese turnbond laat Russen en Belarussen ook weer toe

LAUSANNE (ANP) - De Europese turnbond European Gymnastics laat binnenkort weer atleten uit Rusland en Belarus toe op internationale toernooien. Daarmee wordt het voorbeeld van de internationale turnbond World Gymnastics gevolgd. Dat meldt European Gymnastics in een verklaring.

6 uur geleden
New York Knicks na nieuwe zege op Cleveland dicht bij finale NBA

CLEVELAND (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van de New York Knicks zijn in de NBA dicht bij een finale van de play-offs. Het team van coach Mike Brown versloeg in de eindstrijd van de Eastern Conference de Cleveland Cavaliers met 121-108 en nam in de best-of-seven-serie een voorsprong van 3-0 in wedstrijden. De New York Knicks zijn daarmee nog één zege verwijderd van hun eerste finale in de NBA sinds 1999.

9 uur geleden
Team Verhoeven protesteert tegen nederlaag en wil een rematch

CAÏRO (ANP) - Rico Verhoeven legt zich niet neer bij zijn nederlaag tegen Oleksandr Usyk in een gevecht om de wereldtitel van boksbond WBC. "We hebben bezwaar aangetekend bij de Middle East Professional Boxing Commission, waaronder de scheidsrechters vallen", laat manager Karim Erja weten op het vliegveld in Caïro voor de terugvlucht naar Amsterdam.

10 uur geleden