Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schulting bij wereldbeker in Nagoya verslagen op 1000 meter

Schulting bij wereldbeker in Nagoya verslagen op 1000 meter

NAGOYA (ANP) - Shorttrackster Suzanne Schulting heeft voor het eerst in lange tijd naast het goud gegrepen op een internationale 1000 meter. De 24-jarige Nederlandse werd bij de wereldbeker in Nagoya verslagen door de Amerikaanse Kristen Santos. Schulting eindigde als tweede, Xandra Velzeboer pakte met het brons haar eerste individuele wereldbekermedaille.

De olympisch kampioene van Pyeongchang 2018 op de 1000 meter had vorige week bij de start van de wereldbeker in Beijing 'haar' afstand gewonnen. Schulting is internationaal gezien op de 1000 meter al geruime tijd een klasse apart, maar in de Japanse stad Nagoya eindigde haar zegereeks.

In de finale met twee Nederlandse en twee Canadese vrouwen was het 'eenling' Santos die voor het eerst een wereldbekerwedstrijd won. Enkele rondes voor het einde nam de Amerikaanse met een knappe inhaalactie de leiding. Schulting reed het grootste deel van de race achterin, maar wist dankzij een sterke slotronde toch het zilver te pakken. Ze drukte haar schaats net iets eerder over de finishlijn dan Velzeboer. Een dag eerder won ze in Nagoya wel de 1500 meter.

Sjinkie Knegt

Schulting behield wel de leiding in het wereldbekerklassement op de 1000 meter, gevolgd door Santos en Velzeboer die vorige week op de olympische baan van Beijing als vijfde eindigde.

Itzhak de Laat pakte zilver op de 1000 meter. Hij moest alleen de Chinees Ziwei Ren voor zich dulden. Sjinkie Knegt won de B-finale, voor Jens van 't Wout. In de wereldbekerstand klom De Laat naar de vijfde plaats. Hij pakte vorig seizoen bij de wereldbeker in Dordrecht al eens brons op de 1000 meter.

Meer uit Sport

EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Sileziƫ. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

3 uur geleden
Griekspoor boekt eerste gravelzege van het seizoen in Madrid

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosniƫ en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.

4 uur geleden
Olympisch kampioene Van Rouwendaal aan de slag bij zwembond

NIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.

7 uur geleden
Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

21 uur geleden
Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

1 dag geleden
Iran 'volledig voorbereid' om deel te nemen aan WK

TEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.

1 dag geleden
Vollering blijft Pieterse voor en wint Waalse Pijl

HOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.

1 dag geleden