Schulting bij wereldbeker Dordrecht ook verder op de 1000 meter
DORDRECHT (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Dordrecht nog altijd kans om alle afstanden te winnen. De Nederlandse plaatste zich vrijdag op de 1000 meter overtuigend voor de kwartfinales. Even later bereikte ze met de vrouwenaflossingsploeg de halve finale.
Een dag eerder was Schulting op de 500 meter tot de kwartfinales doorgedrongen en op de 1500 meter slaagde ze erin de halve finales te halen. Op de gemengde aflossing staat Schulting eveneens in de halve eindstrijd.
Vorig weekeinde behaalde de 24-jarige Friezin in de Hongaarse stad Debrecen vier gouden medailles (500, 1000 en 1500 meter en de relay). In aanloop naar het toernooi in Dordrecht zei Schulting dat ze nu als doel heeft vijf keer goud te winnen.
Naast Schulting kwalificeerde ook Xandra Velzeboer zich als snelste in haar serie voor de kwartfinales op de 1000 meter. Selma Poutsma strandde in de heats.
Op de aflossing kwamen de Nederlandse vrouwen in de eerste kwartfinale in actie. Schulting, Georgie Dalrymple, Rianne de Vries en Velzeboer bleven Italiƫ en Frankrijk voor.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
9 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
9 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Jonas Phijffers is Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. Hij won in een tijd van 45,57, ruim twee tienden van een seconde langzamer dan het nationale record dat hij vorige week ook in Apeldoorn liep.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft na twee overwinningen op zaterdag ook de eerste afstand van zondag gewonnen op het NK sprint. Op de tweede 500 meter van het toernooi was ze in een onderling duel een duizendste van een seconde sneller dan Marrit Fledderus, die ook in het totaalklassement tweede staat. Beide vrouwen reden een tijd van 36,67. Pien Smit werd met 37,98 derde op de 500 meter en staat in het klassement ook derde.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker (29) heeft bij het NK allround de titel veroverd en mag daardoor deelnemen aan het WK, komend weekend in Heerenveen. Op de afsluitende 10 kilometer won hij in een direct duel van de nummer 2 in het eindklassement, Remco Stam. In een tijd van 13.04,44 werd Bosker derde op de slotafstand. De winst op de 10 kilometer ging in 12.52,76 naar Jorrit Bergsma, winnaar van olympisch brons op die afstand.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.
13 uur geleden