
Schulting bij Spelen naar halve finale op 1500 meter
BEIJING (ANP) - Suzanne Schulting is bij de Olympische Spelen doorgedrongen tot de halve finales op de 1500 meter. De drievoudig olympisch kampioene eindigde in de zesde en laatste kwartfinale in het Capital Indoor Stadium overtuigend als eerste.
Xandra Velzeboer mag later op woensdag ook terugkomen voor de halve finales. De 20-jarige Nederlandse eindigde in de derde kwartfinale als tweede. Rianne de Vries, die voor het eerst in actie kwam op de Olympische Spelen, leek direct te stranden. Ze moest in de eerste kwartfinale genoegen nemen met de vierde plek. Ruim na afloop kreeg ze van de wedstrijdleiding te horen dat ze alsnog door mag, vermoedelijk omdat de tijdwaarneming haperde tijdens haar race.
Schulting won eerder deze Spelen goud op de 1000 meter en met de vrouwenaflossingsploeg. Vier jaar geleden won ze in Zuid-Korea eveneens de 1000 meter.
Meer uit Sport
DEVENTER (ANP) - Wielrenner Fabio Jakobsen heeft vrijdag bij een val tijdens de derde etappe van de Renewi Tour zijn sleutelbeen gebroken. Dat meldde zijn ploeg Picnic PostNL zaterdag.
1 uur geledenWINSTON-SALEM (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de halve finales bereikt van het tennistoernooi van Winston-Salem. De 29-jarige Nederlander rekende in de kwartfinales af met de Chinees Bu Yunchaokete in drie sets: 6-3 5-7 6-3. Over een paar uur speelt hij al zijn volgende partij.
15 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Niels Laros heeft bij de Diamond League-meeting in Brussel op imponerende wijze de 1500 meter gewonnen. De pas 20-jarige Oosterhouter snelde naar de winst in 3.30,58. Hij kwam bijna een seconde eerder over de meet dan de Keniaan Phanuel Kipkosgei Koech, die als tweede eindigde in 3.31,41. De Amerikaan Yared Nuguse werd derde in 3.31,51.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Jesper de Jong kan zich opmaken voor zijn debuut in het hoofdtoernooi van de US Open. De 25-jarige Haarlemmer rondde het kwalificatietoernooi succesvol af met een duidelijke zege in de derde ronde op de Amerikaan Mitchell Krueger: 6-4 6-1.
17 uur geledenGERAARDSBERGEN (ANP) - Mathieu van der Poel had naar eigen zeggen niet de beste benen, maar wist niettemin de derde etappe van de Renewi Tour te winnen. Met een uiterste krachtsinspanning sprintte hij in Geraardsbergen zijn Belgische medevluchters Arnaud De Lie en Tim Wellens eraf. "Ik had niet de beste benen, maar ging ook niet echt kapot. Dat is exact wat ik nodig heb om in een betere vorm te komen: lang diep gaan", zei hij bij de finish tegen Sporza.
20 uur geledenGERAARDSBERGEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft de derde etappe gewonnen van de Renewi Tour, de vijfdaagse etappekoers door Nederland en Belgiƫ. De Nederlandse toprenner kwam in een heuvelachtige rit over 182 kilometer als eerste aan op de Vesten van Geraardsbergen. Hij klopte in de eindsprint zijn Belgische medevluchters Arnaud De Lie en Tim Wellens.
20 uur geledenTURIJN (ANP) - Damiano Caruso verschijnt zaterdag niet aan de start van de Ronde van Spanje. De Italiaan heeft donderdag een hand gebroken bij een valpartij tijdens een training.
21 uur geleden