
Schulting bekroont weekend van comeback met goud op achtervolging
DRESDEN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben bij de wereldbekerwedstrijd in Dresden de 3000 meter achtervolging overtuigend gewonnen. Voor Suzanne Schulting betekende het haar eerste gouden plak bij haar comeback in Duitsland.
Schulting vormde op de 3000 meter achtervolging een kwartet met Selma Poutsma, Yara van Kerkhof en Xandra Velzeboer.
Het Nederlandse viertal domineerde de race van begin tot eind. Canada werd tweede, omdat de laatste rijdsters van de Verenigde Staten en Zuid-Korea in de laatste bocht ten val kwamen.
Schulting pakte eerder dit weekend brons op de 1500 meter en zilver op de 1000 meter. Ze reed in Dresden haar eerste wedstrijden in bijna een jaar tijd.
Meer uit Sport
LIWA PALACE (ANP) - De Italiaanse wielrenner Jonathan Milan heeft de eerste etappe van de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten gewonnen. De rijder van Lidl - Trek was na een rit over 134 kilometer van Madinat Zayed Shams Solar Park naar Liwa Palace de snelste in de massasprint. De Belg Jasper Philipsen kwam als tweede over de meet, maar hij werd vrijwel direct na afloop teruggezet in de uitslag om hinderen. De Nieuw-Zeelander Finn Fisher-Black schoof op naar de tweede plaats.
23 minuten geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen is nieuwsgierig naar het vaderschap, al denkt hij niet dat het veel invloed zal hebben op zijn prestaties in de Formule 1. "Eerlijk gezegd hoop ik niet dat er veel verandert. Wat betreft het rijden zal dat denk ik niet het geval zijn", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik op het seizoen op Verstappen.com.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse wielrenner Geraint Thomas (Ineos Grenadiers) heeft bevestigd dat hij eind dit jaar een punt zet achter zijn carrière als profrenner. "Ik denk dat het tijd is dat we het officieel maken", schrijft de oud-winnaar van de Tour de France op zijn sociale media. "Dit wordt inderdaad mijn laatste jaar in het peloton. Het is toch allemaal niet zo slecht geweest? Nooit had ik durven dromen dat ik negentien jaar prof kon zijn. Er zal veel tijd zijn om terug te blikken, maar eerst komen er nog belangrijke races aan."
4 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - Tennisser Joao Fonseca heeft zijn eerste titel op de ATP Tour binnen. Het 18-jarige Braziliaanse toptalent versloeg in de finale in Buenos Aires in Argentinië thuisspeler Francisco Cerundolo. Het werd 6-4 7-6 (1).
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft op de massastart haar derde nationale schaatstitel van het weekend gegrepen. De 26-jarige schaatsster van AH-Zaanlander was in Heerenveen Kim Talsma en Bente Kerkhoff te snel af.
21 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune denkt dat ze haar trainingsschema misschien verkeerd heeft opgebouwd nu ze haar wereldtitel op de 5000 meter niet kan verdedigen. De 25-jarige schaatsster uit Borne greep zondag in Heerenveen met een vierde plek op de NK naast een van de twee tickets voor de WK van volgende maand in het Noorse Hamar.
21 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de World Tour in Milaan genoegen moeten nemen met een bronzen medaille op de 500 meter. De 23-jarige Nederlandse zag de overwinning naar de Amerikaanse Kristen Santos-Griswold gaan. Arianna Fontana uit Italië eindigde als tweede.
21 uur geleden