Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schulting begint in Dordrecht als favoriete aan WK shorttrack

Schulting begint in Dordrecht als favoriete aan WK shorttrack

DORDRECHT (ANP) - Suzanne Schulting begint vrijdag als favoriete aan de wereldkampioenschappen shorttrack in Dordrecht. De 23-jarige Friezin is in de Optisport Sportboulevard titelverdedigster. Schulting won het WK in 2019 in Sofia, vorig jaar ging het evenement vanwege het coronavirus niet door.

Schulting greep eind januari in Polen met overmacht voor de derde keer op rij de Europese titel. In Dordrecht zijn niet alle topshorttrackers van de partij. Zo ontbreken, vanwege restricties als gevolg van het coronavirus, alle deelnemers uit de Aziatische landen.

Selma Poutsma en Xandra Velzeboer zijn de andere twee Nederlandse deelneemsters in het individuele toernooi. Bij de mannen komen Sjinkie Knegt, Itzhak de Laat en Dylan Hoogerwerf in actie. De Laat behaalde ruim een maand geleden bij de EK brons in het eindklassement.

Vrijdag staan de kwalificaties voor de 1500, 500 en 1000 meter op het programma.

Het is de vijfde keer dat de WK shorttrack in Nederland worden gehouden. De laatste keer was in 2017 in Ahoy.

Meer uit Sport

Oproep NOC*NSF: meer investeren in maatschappelijke waarde sport

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF roept het kabinet op meer geld te investeren in sport en bewegen. Sport moet breed op de rijksbegroting om de maatschappelijke waarde van sport beter te benutten, luidt het pleidooi van de sportkoepel in een paginagrote advertentie in het AD.

35 minuten geleden
Olympisch schaatskampioene Leerdam dit seizoen niet in actie

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt dit seizoen niet in actie op de ijsbaan. Dat heeft de olympisch kampioene op de 1000 meter maandag bekendgemaakt via haar eigen YouTubekanaal. De 27-jarige Leerdam wil zich voorlopig richten op andere aspecten van haar leven.

12 uur geleden
Mercedes-baas Wolff schrijft Russell niet af in titelstrijd F1

MADRID (ANP) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes wil George Russell nog niet afschrijven voor de wereldtitel in de Formule 1. De Brit staat tweede in het kampioenschap, maar inmiddels wel met 81 punten achterstand op zijn teamgenoot Kimi Antonelli. "Het is een mechanische sport; je kunt crashen of uitvallen. En zolang het in punten mathematisch gezien nog kan, verdient George alle steun van het team", zei Wolff op de website van de Formule 1.

13 uur geleden
Voorzitter Pools Olympisch Comité weg om corruptieverdenking

WARSCHAU (ANP/AFP) - Radosław Piesiewicz, de voorzitter van het Pools Olympisch Comité (PKOl), is ontslagen op verdenking van corruptie. Dat maakte interim-voorzitter Marian Kmita, die voorlopig de voorzitterstaken overneemt, maandag bekend.

14 uur geleden
Organisatie belooft verbeteringen Formule 1-circuit Madrid

MADRID (ANP) - De organisatie van de Grote Prijs van Spanje in de Formule 1 is bereid om het nieuwe Madring-circuit in Madrid aan te passen, zodat er betere inhaalmogelijkheden komen. Ze reageert hiermee op de kritiek van de coureurs.

15 uur geleden
Deen Skjelmose meldt zich af voor WK wielrennen

BRØNDBY (ANP) - De Deense wielrenner Mattias Skjelmose (25) heeft zich afgemeld voor de wereldkampioenschappen, die van 20 tot en met 27 september plaatsvinden in de Canadese stad Montréal. Anthon Charmig is opgeroepen als zijn vervanger. Dat heeft de Deense wielerunie maandag bekendgemaakt.

17 uur geleden
Fransman Roberti interim-voorzitter komende Winterspelen

LYON (ANP/RTR) - Vincent Roberti is maandag benoemd tot interim-voorzitter van het organisatiecomité voor de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen. Hij is de opvolger van Edgar Grospiron, die donderdag achttien maanden na zijn aanstelling vertrok.

20 uur geleden