Schuldenlast eurolanden neemt af door economische groei
LUXEMBURG (ANP) - Staatsschulden drukten in het tweede kwartaal minder hard op eurolanden dan in de voorgaande drie maanden. Eurolanden leenden nog wel gretig bij om coronasteunpakketten te bekostigen, maar afgezet tegen de omvang van de economie was de schuldenlast kleiner. Door versoepelingen van coronamaatregelen groeide de economie harder dan de schuldenberg, meldt Europees statistiekbureau Eurostat.
Het totaal aan schulden stond in het tweede kwartaal gelijk aan 98 procent van het bruto binnenlands product (bbp) in de eurozone. Dat was een kwartaal eerder nog 100 procent. In de hele Europese Unie namen de schulden ook af.
Eurostat meldt voor Nederland een schuld van 54,2 procent van het bbp. Dat is in lijn met de Europese trend een kleine vermindering, vergeleken met de situatie in maart.
De Europese begrotingsregels schrijven voor dat de staatsschuld niet boven de 60 procent van het bbp mag komen. Vanwege de coronacrisis zijn die regels voorlopig opgeschort.
Meer uit Financieel
GDAŃSK (ANP) - Frankrijk en Polen gaan samen een communicatiesatelliet de ruimte in sturen voor de Poolse krijgsmacht. Polen wil er zeker van zijn dat zijn militairen met elkaar kunnen blijven communiceren als het zich moet verweren tegen bijvoorbeeld een Russische aanval.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De onlinegokmarkt is in het afgelopen jaar fors gekrompen. Dat meldt de Kansspelautoriteit (Ksa) in haar jaarverslag over 2025. Het aantal meldingen over het illegale aanbod is wel toegenomen, wat duidt op een vergroting van die markt.
59 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag licht lager geopend. Beleggers namen geen risico na de sterke opmars op vrijdag, die volgde op de heropening van de Straat van Hormuz door Iran. De spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran liepen afgelopen weekend echter weer op door de inbeslagname van een Iraans vrachtschip door de Amerikaanse marine. Ook sloot Iran zaterdag het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz weer af door de aanhoudende Amerikaanse blokkade van de Iraanse havens.
1 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Buitenlandse luchtvaartmaatschappijen zijn weer welkom op de luchthaven van het Qatarese Doha. Dat is voor het eerst sinds de start van de Iranoorlog eind februari. De Qatarese luchtvaartautoriteit laat weten dat de activiteiten van buitenlandse maatschappijen "geleidelijk worden hervat".
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Woonbond, een belangenvereniging voor huurders, is kritisch op het voorstel van het kabinet om de Wet betaalbare huur te versoepelen. Met het voorstel worden "veel te hoge huren opnieuw mogelijk".
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten hebben maandag een uitnodiging gestuurd naar Elon Musk om hem vragen te stellen over zijn socialemediaplatform X. De autoriteiten in Frankrijk doen al langer onderzoek naar X, waarbij in februari nog een inval werd gedaan bij het Parijse kantoor van het bedrijf.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland krijgt minder bezoekers uit Azië, zoals uit China, Japan en India, over de vloer door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat hoort het Nederlands Bureau voor Toerisme en Congressen (NBTC) vanuit de sector. Door de oorlog is het vliegverkeer tussen Azië en Europa ernstig verstoord. Dat leidt tot minder bezoek aan bij Aziaten populaire toeristische trekpleisters als het waterrijke dorp Giethoorn, de molens van Kinderdijk en het bloemenpark Keukenhof, aldus het NBTC.
3 uur geleden