Schulden eurozone nog altijd hoger dan voor de crisis
DEN HAAG (ANP) - De gemiddelde overheidsschuld van landen in de eurozone lag halverwege het jaar nog altijd hoger dan voor de crisis eind 2007. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Slechts zeven van de negentien landen binnen de eurozone voldeden halverwege 2019 aan de Europese schuldnorm van maximaal 60 procent van het bruto binnenlands product.
In die lijst stond Nederland op plek vijf met een percentage van 50,9 procent. De totale schuldquote van de eurozone lag aan het eind van het tweede kwartaal op 86,4 procent van het bbp, wat neerkomt op een bedrag van 10.035 miljard euro. Om de schuld in de eurozone nu te laten voldoen aan de Europese schuldnorm zou deze met bijna 3100 miljard euro moeten worden teruggebracht.
In de nasleep van de kredietcrisis stegen de overheidsschulden in Europese landen. In 2014 bereikte de schuld van de eurozone de hoogste stand. De schuldquote piekte destijds op 92,8 procent van het bbp. Met 180,2 procent van het bbp heeft Griekenland momenteel de hoogste schuldquote van de eurozone. Ook België en Spanje kennen een relatief hoge schuld. Grote economieën als In Italië en Frankrijk zagen de schulden dit jaar verder oplopen. Estland heeft met 9,3 procent van het bbp de laagste schuldquote van de eurolanden.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het is voor consumenten makkelijker geworden om hun telecomabonnement op te zeggen. Volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) hebben de telecomaanbieders de drempel om op te zeggen verlaagd na onderzoek van de ACM zelf.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een supermarkt op zondag openen gaat zomaar niet. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft woensdag geoordeeld dat de verzoeken van zeven supermarkten om op zondag open te mogen of langer open te kunnen, terecht zijn afgewezen.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Op Dubai wordt nu tot en met 28 juni niet gevlogen. Dat was eerder 22 juni.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Hotels in de Amerikaanse speelsteden voor het aanstaande WK voetbal kampen met een tegenvallende vraag. Een ruime meerderheid van de hoteliers zegt dat het aantal reserveringen achterblijft bij de verwachtingen, meldt de brancheorganisatie American Hotel & Lodging Association (AHLA) op basis van een enquête. Fans uit het buitenland zijn huiverig om af te reizen naar de Verenigde Staten, omdat ze strenge visumcontroles en hoge kosten vrezen. Daarnaast zijn veel kamers die wereldvoetbalbond FIFA reserveerde uiteindelijk niet geboekt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag hoger geopend. Beleggers op het Damrak hebben een drukke dag met veel kwartaalcijfers. Zo openden onder meer Philips, dsm-firmenich en Adyen de boeken. Ook Ahold Delhaize kwam met resultaten en de bekendmaking dat topman Frans Muller volgend jaar aftreedt. Ahold Delhaize wil de Frans-Britse Thierry Garnier benoemen tot zijn opvolger.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Lufthansa waarschuwt voor toenemende risico's voor zijn financiële prestaties vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Daarmee doelt het bedrijf onder meer op mogelijke kerosinetekorten. Daarnaast lopen de kosten voor brandstof flink op.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Webwinkelconcern Zalando kende in het afgelopen kwartaal een sterke groei, vooral door de overname van de Duitse webshop About You. Ook de inzet van kunstmatige intelligentie zorgde voor meer omzet en winst, maakte het concern bekend.
3 uur geleden